کد خبر : 9324

۵۰۰ میلیارد ریال کالای تملیکی قاچاق در بوشهر تعیین تکلیف شود

 ۵۰۰ میلیارد ریال کالای تملیکی قاچاق در بوشهر تعیین تکلیف شود

بوشهر 24: مدیرجمع‌آوری اموال تملیکی بوشهر گفت: در ۱۱ ماه امسال به ارزش۳۴۴ میلیارد ریال کالاهای قاچاق به فروش رفته واین در حالی است که ۵۰۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق درانبارهای بوشهر تعیین تکلیف نشده است.

بوشهر 24: مدیرجمع‌آوری اموال تملیکی بوشهر گفت: در ۱۱ ماه امسال به ارزش۳۴۴ میلیارد ریال کالاهای قاچاق به فروش رفته واین در حالی است که ۵۰۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق درانبارهای بوشهر تعیین تکلیف نشده است.

به گزارش " بوشهر 24 "، اسلام ریحان‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی یکی از سازمانهای زیر مجموعه وزارت اقتصاد ودارایی است اظهار داشت: این سازمان در دو حوزه خرید، جمع‌آوری و فروش اموال منقول و غیرمنقول فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه کالاهایی که از مرز گمرکی وارد می‌شوند و هیچ اسناد ثبتی ندارند قاچاق محسوب می‌شود تصریح کرد: این کالاها در اختیار سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی قرار می‌گیرد که پس از تعیین تکلیف از سوی تعزیرات حکومت، کالاها به نفع دولت به فروش می‌رود.

مدیر جمع‌آوری اموال تملیکی استان بوشهر افزود: کالاهایی که پس از ورود سه ماه در انبار گمرک ماندگار شد و راههای ترخیص آن دچار مشکلات قانوی است پس از تعیین تکلیف از سوی تعزیرات حکومتی در صورت محرز بودن قاچاق، در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد و سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی آنرا به فروش و مبلغ فروش رفته را به حساب خزانه دولت واریز می‌کند.

ریحان‌زاده با بیان اینکه سازمان جمع‌اوری اموال تملیکی امین اموال دولت و حافظ حقوق مردم است خاطر نشان کرد: این سازمان در سال 1361 تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد که تا سال 1390 اداره جمع‌آوری اموال تملیکی استان بوشهر زیان‌ده بود و اکنون در رتبه دوم کشور در حوزه سود دهی قرار دارد.

وی، با بیان اینکه سال گذشته366 میلیارد ریال اموال منقول و 5.5 میلیاردریال اموال غیر منقول به فروش رفته است گفت: در 11 ماه امسال 344 میلیارد ریال اموال منقول و 7.2 میلیارد ریال اموال غیرمنقول به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 20 درصدی دارد.

مدیرجمع‌آوری اموال تملیکی بوشهر با تاکید بر تعیین تکلیف کالاهای قاچاق به ارزش 500 میلیارد ریال در انبارهای بوشهر گفت: تا پایان امسال کالاهای قاچاق به ارزش 150 میلیارد ریال به فروش می‌رسد و این در حالی است که500 میلیارد ریال کالاهای قاچاق درانبارهای بوشهر تعیین تکلیف نشده و کالاهایی که سریع‌الفساد هستند باید سریع برای فروش تعیین تکلیف شود تا اموال دولت ضایع نشود.

ریحان‌زاده افزود: در 11 ماه امسال 55 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر فروش و مبلغ آن به حساب خزانه دولت وایز شده است.

وی، با بیان اینکه کالاهایی که  مورد نیاز مردم استان بوشهر است از طریق تعاونی‌های مصرف و فروشگاههای زنجیره‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد تاکید کرد: این مراکز فروش در اولویت خرید کالا از سازمان اموال تملیکی هستند که این فروشگاهها می‌توانند با قیمت مناسب کالاها را خریداری و در اختیار مردم قرار دهند.

مدیرجمع‌آوری اموال تملیکی بوشهر نقش مهم توزیع کالاهای اموال تملیکی در فروشگاهها تعاونی بری پیشگیری از افزایش قیمت‌ها مهم دانست و گفت: در 4 ماه گذشته 800 تن برنج با قیمت مناسب به شرکت‌های تعاونی ارائه شد که این مهم سبب پایین آمدن قیمت برنج در استان بوشهر شد.

ریحان‌زاده با بیان اینکه کالاهای غیرقابل مصرف و تاریخ گذشته معدوم می‌شود افزود: در 11 ماه امسال به ارزش 1.1 میلیارد ریال کالای قاچاق غیرقابل مصرف منهدم شد و این در حالی است که سال قبل 17.8 میلیارد ریال کالای قاچاق غیر قابل مصرف معدوم شد.

وی افزود: کالاهایی که تعیین تکلبف می‌شوند پس از اعلام مزایده عمومی در مدت 20 روز به فروش می‌رود و مبلغ فروش به حساب خزانه دولت واریز می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر