کد خبر : 9495

اختصاص 40 درصد اعتبارات عمرانی دشتی به توسعه روستاها

اختصاص 40 درصد اعتبارات عمرانی دشتی به توسعه روستاها

بوشهر 24: فرماندار دشتی گفت: در سال جاری ۲۸۰ میلیارد ریال معادل ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی این شهرستان به عمران و توسعه روستاها اختصاص داده شده است.

بوشهر 24: فرماندار دشتی گفت: در سال جاری ۲۸۰ میلیارد ریال معادل ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی این شهرستان به عمران و توسعه روستاها اختصاص داده شده است.

به گزارش " بوشهر 24 "، غلامرضا مهرجو صبح شنبه در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری بخش شنبه و طسوج اظهار داشت: دهیاران بخشی از بدنه مدیریتی جامعه هستند و توقع است با کمک و همکاری آنها برخی از مشکلات موجود مرتفع شود.

وی افزود: در سطح شهرستان ۹۷ روستا وجود دارد که از این تعداد ۴۹ روستا دارای دهیاری هستند و تلاش ما این است که در همه روستا کار عمرانی صورت بگیرد.

مهرجو ادامه داد: در سال جاری ۳۹۰ میلیارد ریال به پروژه های عمرانی شهرستان اختصاص یافته که از این اعتبارات، ۸۵ میلیارد ریال آن از محل تبصره۲۲ قانون در اختیار نمایندگان مجلس بوده است.

وی بیان کرد: با تلاش‌های حجت الاسلام پورفاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و سالاری استاندار بوشهر، اعتبارات شهرستان به ۶۶۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه بیشترین اعتبارات به بخش راه اختصاص داده شده، خاطر نشان کرد: تعریض محور ناصری به شنبه یکی از اصلی ترین مطالبات مردم بخش بوده که با تلاش‌های صورت گرفته به اتفاق نماینده، بخشی از کار انجام شده است.

http://media.mehrnews.com/d/2015/02/28/4/1605914.jpg

اعتبارات عمرانی بر اساس شاخص‌های جمعیتی توزیع شد

وی به اعتبارات اختصاص یافته به روستاها نیز اشاره و تصریح کرد: در سال جاری۲۸۰ میلیارد ریال معادل ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی این شهرستان به عمران و توسعه روستاها اختصاص داده شده است.

غلامرضا مهرجو گفت: بیشترین اعتبارات به بخش‌های آب، آموزش، فرهنگ هنر و طرح‌های هادی اختصاص داده شده است که با تخصیص به موقع آنها تحول خوبی شاهد خواهیم بود.

وی بر لزوم جلب مشارکت‌های مردمی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند همه نیازها را برطرف کند، می‌طلبد دهیاران و شوراها در جلب مشارکت‌های مردمی تلاش کنند.

مهرجو با بیان اینکه نگاه ما در سطح شهرستان یک نگاه همه‌جانبه‌نگر است، گفت: اعتبارات عمرانی توزیع شده در شهرستان بر اساس شاخص‌های جمعیتی است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه روستاهای بخش شنبه و طسوج دارای ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی در بخش گردشگری هستند و در آستانه سال نو نیز قرار داریم ضروری است برنامه‌های متناسب با ایام فاطمیه برای جذب گردشگر تدارک دیده شود./ مهر

ارسال نظر