کد خبر : 9781

جمیری: وضعیت اشتغال در استان بوشهر قابل قبول نیست

جمیری: وضعیت اشتغال در استان بوشهر قابل قبول نیست

بوشهر 24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اشتغال در استان بوشهر قابل قبول نیست.

بوشهر 24: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اشتغال در استان بوشهر قابل قبول نیست.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالکریم جمیری ظهر شنبه در نشست کمیته تخصصی اشتغال استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین نیازهای مردم در نقاط مختلف کشور، ایجاد اشتغال و رفع مشکلات بیکاری است که باید اقدامات اساسی در این زمینه صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه تاکنون به خوبی از فرصت‌های موجود در کشور برای ایجاد اشتغال استفاده نشده است، اذعان داشت: در استان بوشهر فرصت‌ها و ظرفیت‌های بالایی برای اشتغال وجود دارد ولی وضعیت مناسبی را در زمینه اشتغال شاهد نیستیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمینه‌های بسیار زیادی در استان بوشهر برای کار وجود دارد، اذعان داشت: باید راه‌های مناسبی برای رفع این کهنه استان بوشهر پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: باید تلاش شود تا تناسبی بین آموزش‌ها و فرصت‌های شغلی ایجاد شود و هم‌زمان با توسعه فرآیندهای آموزشی، اشتغال مناسب نیز ایجاد شود.

جمیری به نقش بسیار مهم سازمان فنی و حرفه ای در زمینه اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: این سازمان با ارائه آموزش‌های مناسب و متناسب با نیاز استان می‌تواند در رفع معضل بیکاری در استان بوشهر نقش بسیار مهمی داشته باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید تلاش شود تا در سطح استان بوشهر شاهد  تجهیز هنرستان‌ها، مراکز فنی و حرفه‌ای، دانشکده‌های فنی و ارایه تسهیلات بانکی به متقاضیان باشیم.

وی از نبود مشاوره مناسب برای اشتغال به عنوان یکی از معضلات این حوزه یاد کرد و افزود: از دیگر مشکلات این بخش می‌توان به نبود هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای تربیت نیرو و عدم تناسب بین نیازهای شغلی و تحصیل اشاره کرد./ مهر

ارسال نظر