کد خبر : 9962

خریداری ۶۰ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان بوشهری

خریداری ۶۰ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان بوشهری

بوشهر 24: مدیر تعاون روستایی استان بوشهر گفت: برای خرید توافقی محصول گوجه‌فرنگی کشاورزان استان بوشهر ۹ مرکز خرید در نقاط مختلف استان راه‌اندازی شد که تا ۶۰ هزار تن محصول کشاورزان خریداری می‌کنند.

به گزارش "بوشهر 24"، علی قنبری در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با بیان اینکه اکنون چین سوم اراضی گوجه‌فرنگی کشاورزان آغاز شده اظهار داشت: با توجه به اینکه قیمت محصول گوجه‌فرنگی کاران استان کاهش یافته بود با پیگیری‌های به عمل آمده وزیر جهاد کشاورزی دستور خرید توافقی محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر را صادر کرد.

وی با بیان اینکه 9 مرکز خرید تعاون روستایی برای خرید محصول گوجه‌فرنگی کشاورزان در استان بوشهر فعال شده تصریح کرد: این مراکز در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر که دارای تولید گوجه فرنگی خارج از فصل هستند ایجاد شده است.

مدیر تعاون روستایی استان بوشهر با اشاره به اینکه کشاورزان تاکنون 30 هزار تن محصول خود را برای انتقال به مراکز فرآوری تحویل داده‌اند گفت: کشاورزان استان بوشهر محصول خود را به قیمت هر کیلوگرم  سه هزار ریال می فروشند که بوسیله کامیون‌هایی که هزینه حمل آن دولت پرداخت می‌کند به مراکز فرآوری گوجه فرنگی به استان فارس منتقل می‌کنند.

قنبری با بیان اینکه پیش بینی خرید 60 هزار تن گوجه‌فرنگی کشاورزان شده افزود: تاکنون 50 درصد این میزان خریداری شده و اکنون این مراکز برای خرید محصول کشاورزان فعال است.

وی، با اشاره به اینکه هزینه خرید از طریق سامانه محصولات کشاورزی به حساب کشاورزان واریز می‌شود افزود: اکنون 47 قلم محصولات کشاورزی مشمول خرید تضمینی است ولی گوجه فرنگی به صورت حمایتی از کشاورزان خریداری می‌شود./تسنیم

ارسال نظر