کد خبر : 18

اعتراف صریح گوگل به جاسوسی از ایمیل‌های کاربران

اعتراف صریح گوگل به جاسوسی از ایمیل‌های کاربران

بوشهر ۲۴: گوگل با به روز کردن شرایط استفاده از خدمات ایمیل خود به صراحت به اسکن کردن ایمیل های کاربران و تجزیه و تحلیل خودکار داده‌های آن اذعان کرده است.

Google_new_Search_and_Seo_Tips_1

بوشهر ۲۴: گوگل با به روز کردن شرایط استفاده از خدمات ایمیل خود به صراحت به اسکن کردن ایمیل های کاربران و تجزیه و تحلیل خودکار داده های آن اذعان کرده است.
به گزارش فارس، در جریان این به روزرسانی در روز دوشنبه گوگل توضیح داده که به چه صورت محتوای نامه های الکترونیک کاربران را بازرسی کرده و با استفاده از نرم افزارهای مخصوص این محتواها را تجزیه و تحلیل می کند تا از سلایق کاربران خود مطلع شود.
در بخشی از این نسخه به روزشده آمده است: سیستم های خودکار ما محتوای شما و از جمله ایمیل ها را تجزیه و تحلیل می کنند تا محصولاتی را که به سلیقه شخصی شما نزدیک هستند، ارائه نمایند. این محصولات عبارتند از تبلیغات و آگهی ها و نتایج جستجوهای شخصی شده. البته از این شیوه برای شناسایی هرزنامه ها و بدافزارها هم استفاده می شود.
گوگل همچنین تصریح کرده که این فرایند در جریان ارسال، دریافت و ذخیره سازی ایمیل ها رخ می دهد. این شرکت اظهار امیدواری کرده تا از این طریق سیاست های خود در زمینه حریم شخصی را قابل درک تر کند. این در حالی است که بسیاری کاربران جیمیل از نقض حریم شخصی خود به بهانه های امنیت و تبلیغاتی نگران و ناراضی هستند.
این شرکت پیش از این هم به علت جاسوسی از ایمیل های کاربران با اعتراضات تند و حتی شکایات کاربران مواجه شده بود. با این حال در رویه خود تغییری نداده است.

ارسال نظر