کد خبر : 21239

بحران در آمریکا| آمادگی بیمارستان‌ها برای 96 میلیون مبتلا به کرونا و مرگ نیم میلیون نفر

بحران در آمریکا| آمادگی بیمارستان‌ها برای 96 میلیون مبتلا به کرونا و مرگ نیم میلیون نفر

طبق اسناد فاش شده، بیمارستان‌های آمریکا در حال آماده شدن برای پذیرش 96 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و مرگ حدود نیم میلیون نفر بر اثر شیوع این ویروس مرگبار در ایالات متحده می‌باشند.

به گزارش بوشهر24، افشای یکسری اسناد محرمانه حاکی از آن است که بیمارستان‌های آمریکا در حال آماده شدن برای پذیرش ۹۶ میلیون بیمار مبتلا به کرونا و مرگ نیم میلیون نفر بر اثر ابتلا به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا آماده می‌شوند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، شیوع ویروس مرگبار کرونا در ایالات متحده آمریکا بسیار بدتر از آنچه مقام‌های این کشور مدعی هستند، خواهد بود و آنطور که یکسری اسناد فاش شده نشان می‌دهد، احتمالاً 480 هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست خواهند داد و ۴.۸ میلیون نفر نیز بستری خواهند شد.

طبق این گزارش، این آمار و ارقام فاش شده، سطح بحران کرونا در ایالات متحده آمریکا را  ۱۰ برابر بیشتر از آنچه که در فصل ابتلای شدید به آنفولانزا مشاهده می‌شود، افزایش می‌دهد.

13981218000344_Test_NewPhotoFree

 

طبق گزارش این روزنامه انگلیسی، این آمار و ارقام حیرت آور در تضاد با ادعاهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا است که به طور مداوم در بسیاری از مناسبات تأکید دارد که خطر شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا «پایین» است.

دکتر «جیمز لاولر» استاد دانشگاه مرکز پزشکی «نبراسکا» در تاریخ 26 فوریه (7 اسفندماه) فایلی در خصوص آمادگی‌های لازم بیمارستان‌ها و کادر درمان برای مقابله با ویروس کرونا تحت عنوان: «آمادگی برای «کووید 19» تهیه کرده است که پایگاه «بیزنس اینسایدر» به نسخه‌ای از این اسلایدها دست یافته است.

در این فایل به بیمارستان‌ها توصیه شده است که آمادگی‌های خود را در حال حاضر برای کاهش میزان تلفات ویروس کرونا افزایش دهند. در زمان ارسال فایل مورد نظر، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا ۶۰ نفر بود و هنوز کسی قربانی نشده بود و ظرف یک هفته، این ویروس به سرعت در آمریکا شیوع پیدا کرد و آمریکا بیش از ۴۳۰ مبتلا به کرونا دارد و مرگ ۱۹ نفر در این کشور نیز بر اثر این ویروس ناشناخته تأیید شده است.

آخرین گزارش‌های حاکی از شیوع ویروس کرونا در جهان حاکی از آن است که بیش از یکصد هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس ناشناخته مبتلا شده‌اند.

فایل‌های فاش شده همچنین حاکی از آن است که خطر زیادی متوجه سالمندان و افرادی است که سابقه بیماری دارند و در صورتیکه به این ویروس مبتلا شوند، در معرض خطر بیشتری در مقایسه با افراد دیگر قرار دارند.

طبق این اسناد، افراد بالای ۸۰ سال در صورت ابتلا به کروناویروس، ۱۴.۸ درصد بیش از افراد دیگر در معرض خطر مرگ قرار دارند و خطر برای مبتلایان جوان‌تر کاهش می‌یابد. با اینحال مبتلایان ۷۰ تا ۷۹ سال و افراد ۶۰ تا ۶۹ سال به ترتیب ۸ درصد و ۳.۶ درصد در معرض خطر مرگ قرار دارند.

لاولر همچنین برآورد کرده است که یک نفر از هر ۱۰ فرد مبتلا به عارضه‌ قلبی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهد و البته کمتر از یک نفر در هر ۱۰۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا نیز که هیچ‌گونه سابقه بیماری ندارد، در معرض مرگ قرار می‌گیرد.

یکی از سخنگویان مرکز پزشکی نبراسکا به بیزنس اینسایدر گفته است که این آمار و ارقام، نظر لاولر است و «تفسیر وی از داده‌ها و اطلاعات موجود است».

بنا به گزارش دیلی میل، این اولین بار نیست که فردی درباره تسریع شیوع ویروس کرونا هشدار داده است و پیش از این نیز «مارک لیپستیچ» استاد دانشگاه هاروارد به نشریه «آتلانتیک» گفته بود که بیش از ۷۰ درصد از جمعیت جهان در سال آینده میلادی به ویروس کرونا مبتلا خواهند شد.

ترامپ که به دلیل کم اهمیت جلوه دادن خطر ویروس کرونا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، لایحه بودجه به منظور تخصیص 8.3 میلیارد دلار برای مقابله با کرونا ویروس را به امضا درآورد.

بودجه تصویب شده برای مقابله با کرونا قرار است مبلغ تعیین شده را برای سازمانهای بهداشت عمومی به منظور انجام تست کرونا، واکسن و دیگر درمان‌ها تخصیص دهد و همچنین بخشی از آن به دولت‌های ایالتی و محلی برای جلوگیری از شیوع این ویروس ناشناخته اختصاص داده شود.

 

فارس/

ارسال نظر