کد خبر : 22

مقایسه برخورد جلیلی و خاتمی با منتقدین+ فیلم

بوشهر ۲۴: مراسم جشن هسته ای که روز دوشنبه ۲۵ فروردین در دانشگاه امیرکبیر و با حضور دکتر سعید جلیلی برگزار شد، حواشی جالب و عبرت آموزی را به همراه داشت.

بوشهر ۲۴: مراسم جشن هسته ای که روز دوشنبه ۲۵ فروردین در دانشگاه امیرکبیر و با حضور دکتر سعید جلیلی برگزار شد، حواشی جالب و عبرت آموزی را به همراه داشت.

به گزارش " بوشهر ۲۴" به نقل از خیبرآنلاین، در این مراسم که باحضور پرشور و معنادار دانشجویان برپا شده بود، تعدادی از افراد موسوم به " گروه فشار" ، با یک سازماندهی قبلی در قسمت انتهایی سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه امیرکبیر تجمع کرده بودند و تلاش داشتند تا با شعارهای ساختارشکنانه، فضایی احساسی و خارج از منطق را بر جلسه حاکم کرده و در نهایت، این مراسم را مختل نمایند.

تلاش نیروهای افراطی با تدبیر جالب جلیلی و همراهی اکثریت حاضران در محل مراسم به بهترین شکل ممکن مدیریت شد و در نهایت، وقتی مشاهده کردند که تیرشان به سنگ خورده، بی سروصدا جشن هسته ای این دانشگاه را ترک کردند.

در این میان، بازخوانی تصویری یک خاطره از سال ۸۳ و نوع برخورد محمد خاتمی در کسوت ریاست جمهوری با دانشجویانی که تا قبل از آن جزو حامیان سرسخت وی بودند اما در آن تاریخ، به جهت برآورده نشدن اهدافشان نسبت به اقدامات خاتمی انتقاد داشتند، و مقایسه این برخورد با نحوه مواجهه سعید جلیلی در برابر " گروه فشار" جشن هسته ای دانشگاه امیرکبیر بیانگر مسایل مهم بسیاری است.

دو فیلم کوتاه ذیل، به خوبی نشان می دهد آنان که فریاد آزادیخواهی و انتقادپذیری شان گوش فلک را کر کرده، در برخورد با منتقدین (آن هم حامیان سابق خودشان) چگونه از کوره درمی روند و دانشگاه را با پادگان اشتباه می گیرند، و آنانی که شعار مقاومت سرمی دهند، چگونه در میدان عمل، اشداء علی الکفار و رحماء بینهم هستند.

با مشاهده این دو فیلم، قضاوت را برعهده شما مخاطبان گرانقدر می گذاریم:
 

 

ارسال نظر