کد خبر : 3011

جشنواره استانی مشاعره رضوی بوشهر به کار خود پایان داد

 جشنواره استانی مشاعره رضوی بوشهر به کار خود پایان داد

بوشهر24: پنجمین جشنواره استانی مشاعره رضوی بوشهر از سری برنامه‌های جنبی نهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی، با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری "بوشهر24"، حمیده ماحوزی بعداز ظهر امروز در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره استانی مشاعره رضوی بوشهر اظهار کرد: جشنواره مشاعره رضوی یکی از برنامه‌های جشنواره پربرکت امام رضا(ع) است که بوشهر افتخار میزبانی آن را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون هشت جشنواره مشاعره رضوی در سطح ملی نیز با حضور علاقه مندان به شعر رضوی در استان بوشهر برگزار شده گفت:  همان طور که ملت ایران مفتخر به میزبانی بارگاه ملکوتی هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت هستند، مردم استان بوشهر نیز بابت میزبانی خادمان حرم رضوی و برگزاری جشنوارهای مشاعره رضوی به خود می‌بالند.

ماحوزی تصریح کرد: برگزاری جشنواره مشاعره رضوی یکی از رخدادهای مهم فرهنگی است که چندین سال است برگزاری آن فضای استان بوشهر را عطرآگین می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهربا بیان اینکه دانش آموزان باید به مسایل دینی و معنوی توجه خاصی داشته باشند گفت: با توجه به این که مخاطلبان و واجدان شرکت در جشنواره مشاعره رضوی دانش آموزی ویژه استان بوشهراست و دانش آموزان همانطور که برای دانش افزایی در رشته تحصیلی خود تلاش می‌کنند، باید به مسایل دینی و معنوی نیز توجه وافری داشته باشند.

وی با قدردانی از هیئت داوران و شرکت کنندگان در این جشنواره گفت: از مجموع 120 دانش آموز شرکت کننده در پنجمین جشنواره مشاعره رضوی دانش آموزی 33 نفر به بخش مسابقه راه یافته‌اند.

وی اظهارکرد: از این شمار نیز پنج نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: به پنج نفر برگزیده جوایز نقدی ازسه میلیون و 500 هزار ریال تا پنج میلیون و 500 هزار ریال اهدا و به سه نفر برتر افزون بر جوایز نقدی تندیس جشنواره نیز تعلق می‌گیرد.

ماحوزی افزود: پنج نفر برگزیده جشنواره مشاعره رضوی دانش آموزی استان بوشهر به نهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی که 9 شهریور برگزار می شود راه می‌یابند.

وی با بیان اینکه از مجموع 400 نفر شرکت کننده در جشنواره ملی مشاعره رضوی 60 نفر به بخش اصلی مسابقه راه یافته‌اند  گفت: از این تعداد هشت نفر از آنان به مناسبت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت برگزیده می‌شوند.

ماحوزی گفت: به هشت نفر برگزیده نیز جواز نقدی از پنج میلیون تا 12 میلیون ریال، لوح همراه با تندیس جشنواره اهدا می‌شود./تسنیم

ارسال نظر