کد خبر : 16798

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:

بیمارستان قلب بوشهر به دستگاه آنژیوگرافی مغز و قلب مجهز شد

 بیمارستان قلب بوشهر به دستگاه آنژیوگرافی مغز و قلب مجهز شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بیمارستان قلب بوشهر به دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی (مغزی و قلبی) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی مجهز شد.

به گزارش بوشهر24، علیرضا رئیسی عصر دیروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه مرکز درمانی استان به امکانات پیشرفته درمانی و تشخیصی مجهز شده است اظهار داشت: با تحقق این مهم ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی بوشهر به چند برابر افزایش یافته و انتقال بیماران به استان‌های دیگر کاهش یافته است.

وی از تجهیز بیمارستان قلب بوشهر به دستگاه آنژیوگرافی (مغزی و قلبی) خبر داد و تصریح کرد: دومین دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی با هزینه‌ای بیش از 40 میلیارد ریال وارد بوشهر شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه دستگاه آنژیوگرافی (مغزی و قلبی) یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی است خاطر نشان کرد: این دستگاه هم در سکته‌های قلبی و هم در سکته‌های مغزی کاربرد بسیاری دارد.

وی با اشاره به آغاز بکار دومین دستگاه آنژیوگرافی در بوشهر گفت: این دستگاه در مجـــــاورت فضای فعلی در بیمارستان قلب بوشهر نصب می‌شود و برای نصب آن از مدت‌ها قبل تمهیدات لازم صورت گرفته و در حال حاضر ازلحاظ ساختمانی آماده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به کاهش نوبت دهی برای درمان بیماران قلبی و مغزی تصریح کرد:با راه‌اندازی دستگاه دوم آنژیوگرافی در بیمارستان قلب بوشهر، معطلی بیماران برای نوبت این خدمت درمانی، کمتر می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه دستگاه پیشرفته یاد شده به عنوان پشتیبان دستگاه فعلی است افزود: یکی از کاربردهای این دستگاه انجام انژیوگرافی که در واقع مطالعه رادیوگرافیک سرخرگ‌های خونی با تزریق ماده حاجب یددار محلول در آب که ممکن است به‌طور مستقیم با سوزن پونکسیون و یا به روش کانتریزاسیون با هدایت کاتتر انجام گیرد است.

وی خاطرنشان کرد:آنژیوگرافی روشی است که توسط آن می‌توان در مدت‌زمانی کوتاه، وضعیت عروق قلب را بررسی کرده و پزشک از این طریق می‌تواند با اطمینان بیشتری، نوع درمان را تعیین کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ویژگی‌های دستگاه آنژیوگرافی تصریح کرد: وجود تصاویر دریافتی از طریق آنژیوگرافی سبب می‌شود که در صورت نیاز به جراحی، این تصاویر اطلاعات بسیار خوبی به پزشک معالج دهد.

 

/*تسنیم

ارسال نظر