کد خبر : 16808

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطرح کرد

انهدام ۵۵ تن کالای قاچاق آرایشی و خوراکی غیرمجاز در بوشهر

 انهدام ۵۵ تن کالای قاچاق آرایشی و خوراکی غیرمجاز در بوشهر

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق ۵۵ تن کالاهای قاچاق پس از انجام مراحل قانونی در بوشهر منهدم شد.

به گزارش بوشهر24، یحیی رضایی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با تاکید بر برخورد قاطع با کالاهای قاچاق اظهار داشت: کالاهای قاچاق که به صورت غیرمجاز و بدون بررسی بهداشتی وارد کشور می‌شود سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

وی از انهدام کالای بهداشتی قاچاق در بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و مبارزه با خرید، فروش و مصرف کالاهای غیربهداشتی در استان بوشهر، کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی بوشهر ضمن اجرای طرح بازرسی و کنترل محصولات غذایی و آرایشی در سطح عرضه، میزان 55 تن از کالاهای مذکور را پس از انجام مراحل قانونی مربوطه منهدم کردند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مبارزه با کالای قاچاق را راهکار اساسی برای جلوگیری از بروز بیماری دانست و تاکید کرد: با توجه به اهداف استراتژیک وزارت بهداشت و درمان برای مبارزه با ورود محصولات غیربهداشتی قاچاق به کشور و نیز پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت‌محور، از ابتدای امسال طرح بازرسی و جمع‌آوری کالاهای غیربهداشتی در استان بوشهر آغاز شده است.

رضایی با بیان اینکه تاکنون در مراحل نخست این طرح، مقادیر زیادی کالای قاچاق توقیف و منهدم شده است خاطر نشان کرد: طرح مذکور با همکاری معاونت بهداشتی و شبکه‌ها و مراکز بهداشت استان بوشهر ادامه دارد که تاکنون نتایج مطلوبی در پی داشته است.

وی بیان کرد: مصرف‌کنندگان در استان بوشهر ضمن همکاری با کارشناسان معاونت غذا و دارو برای بهینه‌سازی فرهنگ محصولات سلامت‌محور، از مصرف محصولات قاچاق که اغلب دارای آلودگی میکروبی و شیمیایی می‌باشند، اجتناب کنند و در صورت مشاهده کالاهای مذکور مراتب را به مراکز بهداشت سراسر استان و معاونت غذا و دارو بوشهر اطلاع دهند.

 

/*تسنیم

ارسال نظر