کد خبر : 16874

برداشت لیموترش در دشتستان بوشهر آغاز شد

 برداشت لیموترش در دشتستان بوشهر آغاز شد

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی دشتستان استان بوشهر گفت: برداشت لیمو ترش از سطح 850 هکتار از باغ های بارور این شهرستان آغاز شد.

به گزارش بوشهر24، محمدامین جلالی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سطح زیرکشت باغ های لیمو ترش شهرستان دشتستان یکهزار هکتار است افزود: عمده رقم های لیمو ترش در شهرستان دشتستان از نوع عمانی و تا حدودی خارگی است که در بخش های ارم، بوشکان و مرکزی کشت می شود.

وی اضافه کرد: محصول تولیدی این شهرستان علاوه بر مصرف داخلی شهرستان و استان به سایر استانها از جمله فارس و خوزستان نیز صادر می شود.

جلالی بیان کرد: دشتستان بعد از جم رتبه دوم تولید لیمو ترش استان بوشهر را در اختیار دارد و پیش بینی می شود امسال بیش از 13هزار تن لیمو ترش از باغ های این شهرستان برداشت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سایت الگویی افزایش بهره وری آب با روش نوین آبیاری تحت فشار در سطح 175 هکتار از نخیلات روستای قلعه سفید منطقه دالکی از توابع شهرستان دشتستان با مشارکت 25 نفر از باغداران این منطقه آغاز به کار کرد.

جلالی افزود: این سایت جامع الگویی با مشارکت باغداران پیشرو با هدف انتقال آخرین یافته های تحقیقاتی علمی به باغداران برای افزایش بهره وری آب در نخیلات منطقه دالکی راه اندازی شده است.

 

/*ایرنا

ارسال نظر