کد خبر : 16919

مدیرعامل آبفار استان بوشهر:

وزارت نفت ۵۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح آب‌رسانی سیراف‌جم پرداخت کرد

 وزارت نفت ۵۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح آب‌رسانی سیراف‌جم پرداخت کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: خطوط انتقال و ایستگاه‌‌های پمپاژ پروژه آب‌شیرین‌کن سیراف،جم با یک‌هزار و ۸۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود که تاکنون ۵۶۰ میلیارد ریال آن وزارت نفت پرداخت کرده است.

به گزارش بوشهر24، مسعود نصوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح‌های تامین و تولید آب از دریا در استان بوشهر طراحی شده است اظهار داشت: با توجه به بحران کم‌آبی و لطمه خوردن سفره‌های زیر زمینی آب، طرح‌های تولید آب از دریا در دستور کار شرکت آبفار استان بوشهر قرار گرفته است.

وی با اشاره به نقش مهم اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در کاهش بحران کم‌آبی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های آب شیرین‌کن‌های تدوین شده،  بخش عمده‌ای از مشکلات کم آبی را کاهش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر با اشاره به اینکه آب آشامیدنی استان بوشهر از استان‌های هم‌جوار تامین می‌شود گفت: با توجه به اینکه 80 درصد آب استان بوشهر از استان‌های همجوار تامین می‌شود ایجاد پایداری برای منابع تامین آب درون استانی یک ضرورت است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های آب‌شیرین‌کن در شهرهای مختلف استان بوشهر گفت: در این راستا سال گذشته با افتتاح 2 پروژه آب شیرین‌کن، 20 هزار مترمکعب از آب تولیدی آب شیرین‌کن‌های ساخته شده در بوشهر و کنگان وارد مدار تولید قرار گرفت.

نصوری از اجرای طرح آب‌شیرین‌کن سیراف جم برای تامین آب شهرستان جم و روستاهای در مسیر خبر داد و افزود: ساخت آب‌شیرین‌کن سیراف در شهرستان جم با تولید 28 هزار مترمکعب آب و با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال از سال گذشته آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر  با اشاره به مشارکت وزارت نفت در اجرای طرح یاد شده خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌های خطوط انتقال، توزیع، مخازن و ایستگاه‌های پمپاژ، شبکه و پست‌های برق طرح آب شیرین کن سیراف، جم  یک‌هزار و 80  میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که تاکنون 560 میلیارد ریال آنرا وزارت نفت پرداخت کرده است.

وی با اشاره به آغاز ساخت طرح آب شیرین‌کن بخش ساحلی دلوار تصریح کرد:  ساخت آب شیرین‌کن 7500 مکعبی بخش ساحلی دلوار تنگستان با 180  میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بزودی اجرایی می‌شود.

 

/*تسنیم

ارسال نظر