کد خبر : 10325

سال نماز جمعه‌های طوفانی ؛

از شیعه انگلیسی تا انتقادهای شدید به مسئولان + فیلم

از شیعه انگلیسی تا انتقادهای شدید به مسئولان + فیلم

بوشهر 24: «خط قرمز» نگفتن ها در جمهوری اسلامی خط قرمز کلافه کننده ای است.خط قرمز ساختگی که دست و پای هر انتقاد سازنده ای را می بندد.

بوشهر 24: «خط قرمز» نگفتن ها در جمهوری اسلامی خط قرمز کلافه کننده ای است.خط قرمز ساختگی که دست و پای هر انتقاد سازنده ای را می بندد. خط قرمزی که خوشبختانه رهبران عالی جمهوری اسلامی هیچ اعتقادی به آن ندارند و این مدیران میانی دست پایین تر هستند که با کشیدن منطقه ممنوعه اجازه هرگونه انتقادی را می بندند. حتی اجازه نمی دهند حرف از دهان منتقد بیرون بیاید و اورا متهم می کنند.

به گزارش " بوشهر 24 "، تلاشهای سابق برای بستن دهان منتقدان دیگر جواب نمی دهد. عصر ارتباطات است و همه قرار است همه چیز را بفهمند. در دایره نقد جمهوری اسلامی همانطور که امام گفت و رهبری بر  آن تاکید کرد، همه باید پاسخگو باشند.

شوکت و دم و دستگاهی که برای برخی ساخته اند فاقد اعتبار حقیقی است، چون اصالتی ندارد. در این میان مدیران میانی به واسطه تعدد آدمهایی که دور خود جمع کردند وقتی برای مردم ندارند، حال آنکه قرار بود در جمهوری اسلامی همه چیز برای مردم باشد.

در کشوری که رهبری اش با روی باز می نشیند و انتقادهای صریحترین قشر جامعه یعنی دانشجویان را رو در رو و حتی زمانی که به خود ایشان انتقاد می کنند، می شنود چه معنا دارد مدیران پایین تر و پایین تر دور خود حصار بکشند و بگویند:«کسی به ما نزدیک نشود»

در همین سالی که گذشت «خبرنامه دانشجویان ایران» که صدای دانشجویان این کشور است را بارها به خاطر انتقاد مورد طعنه های امنیتی قرار داده اند و تهدید پشت تهدید.

سخن سخن دیگری است...

مجال تقدیر از انسانی است که بی وابستگی به جناح یا گروه خاص فقط و فقط در خط امام و انقلاب هیچ نهادی را از انتقاد و تذکر مصون ندانست و در هر تریبونی که می توانست «حرف دل مردم را زد» و صریح گفت که آقایان مسئول مملکت حرفهای رهبری را کلی تر از خود ایشان تکرار نکنند. به مردم دروغ نگویند. در نماز جمعه ها حاضر شوند و به سوالات مردم پاسخ دهند. سخنرانی یکطرفه نکنند و مهم تر از همه از تریبون های نماز جمعه برای حل مسائل کشور استفاده کنند، نه اینکه بگویند« روز روز است و شب شب است. »

نماز جمعه های تهران حقیقتا طوفانی بود. سخن از شیعه انگلیسی و اینکه شیعه انگلیسی خود ماییم. سبک زندگی ما، بازار ما و معاشرت های ما چقدر با شیعه علوی نزدیگی و قرابت دارد؟ سوالی که انگار فقط رحیم پور ازغدی می توانست مطرح کند.

مدعیان فضای نقد که البته مدام «نق» می زنند انتقادهای صریح رحیم پور را پی نگرفتند و صرفا به اقتضائات جناحی و گروهی خود حرف دل صاحبان اصلی رسانه را تکرار کردند و پوشش دادند.

اما رحیم پورازغدی در نماز جمعه با همان ادبیات دوستانه و بی تکلفی که همه مردم می فهمند، سخن گفت.

اینکه حساب امام حسین علیه اسلام باحساب خدا جدا نیست و خدا از «حق الناس» نمی گذرد؛ امام حسین(ع) در روز عاشورا گفت هرکسی بدهی دارد و حق مالی کسی به گردن اوست و به حقوق اقتصادی فردی تجاوز کرده است نمی‌خواهم خونش با خون ما مخلوط شود. ابا عبدالله(ع) برخی را در روز عاشورا بیرون کرد و گفت؛"نمی‌خواهم شما شهید شوید و فرمودند اگر از کسی قرض کردی و قرضش را ندادی برای من شهید نشود".

رحیم پور گفت که «قالتاق» ها هنوز هم هستند؛ " کسانی که امام حسین(ع) را دعوت کردند و حدود 120 هزار نفر بودند گفتند ما محب حسین(ع) هستیم ولی همین قالتاق ها در کربلا با امام حسین چه کردند؟ امروز هم از همین قالتاق ها داریم."

رحیم پور که بارها تهدید به ترور شده است، بی واهمه از معدود آخوندهای فاسد و مداحان دروغین گفت: خدا لعنت کند کسانی که در عزاداری امام حسین لخت میشوند و می گویند "مستم و مستم"، "مشتم و مشتم" و "میرقصم و میرقصم رقاصه عباسم"؛ البته باید گفت 90 درصد هیأت ها برای خدا و عشق امام حسین(ع) خدمت می‌کنند و اگر مداح ها نبودند قضیه کربلا فراموش می‌شد.

 

بخش اول

دانلود بخش اول سخنرانی درباره شیعه انگلیسی

 

 

بخش دوم

دانلود بخش دوم سخنرانی درباره شیعه انگلیسی

 

 

رحیم پور ازغدی در نماز جمعه به نماز جمعه های فعلی انتقاد کرد و گفت: به جای اینکه مسئولین بیایند هر کدام ده دقیقه یک ربع یک طرفه حرفش را بزند و آمار بده و بره ، یقه تک تک مسئولین را اینجا بگیرید ، هر مسئولی مییاد اینجا صحبت میکنه ، بگید آقا شما این اختیارات را داشتی ،  این بودجه ، این امکانات این وضعیت اداره و یا تشکیلات زیر نظر شماست رشوه میگرند یا نمی گیرید ، اختلاس هست یا نیست باند بازی میکنید یا نمیکنید ؟! جواب بده ؟! کرسی آزاد اندیش جاش داخل نماز جمعه است ! نه اینکه مسئولین بیاند هر کدام فرمایشات کنند یک طرفه و بروند !

رحیم پور خطاب به مسئولین و ائمه جمعه کشور گفت: صحبت کردن درباره مسائل روز صحبت کردن درباره تقویم نیست، که این روز مصادف با فلان مناسبت است ، تبریک یا تسلیت بگید ! اینها نیست !  مسئله روز یعنی مشکل جامعه یعنی میزان طلاق در جامعه چه مقدار است ، در ادارات دولتی ما با ارباب رجوع چگونه برخورد میکنند ، یعنی وضعیت اعتیاد در جامعه چه وضعی است  ، مسائل روز اینهاست.

حرکت آفندی رحیم پور ازغدی درباراه انتقاد و آسیب شناسی جمهوری اسلامی که سالهاست آن را با حضور در تلویزیون و حالا در نماز جمعه به عنوان رسالت خویش عملی کرده است، باید ادامه پیدا کند. حرف دل مردم و انتقادهای آنان به ساختار و افراد مسئول در جمهوری اسلامی اگر در داخل شنیده نشود، غیرواقعی تر و با اغراق از شبکه های بیگانه خواهد شد. همه مسئولان در جمهوری اسلامی باید بفهمند که از نقد مصون نیستند. باید به قانون پایبند باشند و به مردم خدمت کنند.

 

متن کامل سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی را از اینجــا و دانلود فیلم و صوت را نیز در ادامه آمده است:

دانلود بخش اول سخنرانی انتقادی درباره عملکرد ساختارها در جمهوری اسلامی

دانلود بخش دوم سخنرانی انتقادی درباره عملکرد ساختارها در جمهوری اسلامی

منبع: خبرنامه دانشجویان

ارسال نظر