کد خبر : 10531

آخرین تحولات یمن

به گزارش" بوشهر 24 "، عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده اند.

بحرین، قطر، کویت و امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده و ترکیه نیز اعلام کرده که در حال بررسی شرکت در عملیات نظامی موسوم به طوفان قاطع است.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن ده‌ها تن از شهروندان یمنی که در بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده یا زخمی شده اند.

بر اساس اعلام منابع بیمارستانی یمن، از آغاز حملات عربستان تنها در شهر عدن  68 نفر به شهادت رسیده و 452 نفر زخمی شده اند.

در انفجار بزرگترین انبار مهمات شهر عدن که روز گذشته به وقوع پیوست دست کم 15 شهروند یمنی به شهادت رسیده و ده‌ها تن نیز زخمی شدند.

در حالی که تجاوزات عربستان به یمن همچنان ادامه دارد، ارتش و نیروهای کمیته های انقلابی مردمی همچنان به پیشروی خود در برخی مناطقی که تروریست های القاعده و شبه نظامیان وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی فراری بر آن مسلط هستند، ادامه می‌دهند.

این در حالی است که سلمان بن عبدالعزیز شاه عربستان روز گذشته در اجلاس سران عرب در شرم الشیخ مصر گفته که جنگ را تا تحقق کامل اهدافش ادامه می‌دهد. عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی یمن نیز گفت که من خواهان ادامه جنگ هستم.

عربستان و همپیمانانش در شرایطی به این جنگ ادامه می‌دهند که شهرهای یمن از جمله صنعا طی روزهای گذشته شاهد تظاهرات و راهپیمای‌های گسترده در حمایت از انقلاب یمن و جنبش مردمی انصارالله بوده است.

جنگنده‌های سعودی شب گذشته 3 بار پایگاه دفاع هوایی و فرودگاه الحدیده در غرب یمن را بمباران کردند. ساعاتی بعد نیز، فرودگاه بین المللی حدیده، در معرض 10 حمله جنگنده های متجاوز عربستان قرار گرفت. این در حالی است که ضد هوایی ارتش یمن نیز با این حملات مقابله کرد.

جنگنده های سعودی همچنین تنها نیروگاه برق استان صعده یمن را هم بمباران کردند تا این حقیقت که عربستان به دنبال نابودی زیر ساخت ها و تاسیسات زیربنایی یمن است، بیش از پیش آشکار شود.

شبکه المیادین از شهید و زخمی شدن ده‌ها غیر  نظامی بی دفاع در حمله هوایی جنگنده های سعودی به محله الدمغه درمرکز الحدیده در غرب یمن خبر داده است.

 المیادین همچنین از ادامه پیشروی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی از محور العند خبر داد و اعلام کرد این نیروها به 15 کیلومتری عدن رسیده اند. این در حالی است که مناطق مختلفی از استان عدن از جمله دارسعد والمنصوره و خور مسکر شاهد درگیری‌های شدید است.

در زیر تحولات چهارمین روز جنگ یمن به روز رسانی می‌شود

10:37در صورت تهدید، پاکستان با تمام قوا از عربستان حمایت می‌کند(لینک)

9:34 عربستان با ارتش اجاره‌ای در مقابله زمینی با انصارالله هرگز دست بالا ندارد (لینک)

کاربران محترم برای مرور تحولات سومین روز تجاوز عربستان به یمن اینجا را کلیک کنند.

کاربران محترم برای مرور تحولات دومین روز تجاوز عربستان به یمن اینجا را کلیک کنند.

کاربران محترم برای مرور تحولات روز نخست تجاوز عربستان به یمن اینجا را کلیک کنند.

ارسال نظر