کد خبر : 10835

دنیا پذیرفته که ایران دارای دانش هسته‌ای است

دنیا پذیرفته که ایران دارای دانش هسته‌ای است

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: با هوشیاری مسئولان امروز دنیا پذیرفته که ایران به کشوری برخوردار از دانش هسته‌ای تبدیل شده است.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح امروز در نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: بحث مذاکره هسته‌ای جمهوری اسلامی و بیانیه منتشر شده در لوزان سوئیس یکی از رویدادهای مهم چند روز گذشته است که با رهنمون‌های مقام معظم رهبری و پیگیری‌های مسئولان ارشد نظام جمهوری اسلامی شاهد رویکردی جدید در مذاکرات هسته‌ای هستیم و تبعیت ملت و دولت از منویات مقام معظم رهبری استکبار جهانی را پای میز مذاکره کشاند.

وی با بیان اینکه ملت ما با اقتدار با تحریم‌ها و تهدیدها مقابله می‌کند، تاکید کرد: فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی صریح‌ترین دلیل برای عدم دستیابی نظام جمهوری اسلامی به سلاح‌های هسته‌ای است، اما قدرت‌های دنیا نمی‌خواستند ایران صاحب فناوری هسته‌ای بشود و با طرح این مباحث سعی در جلوگیری از پیشرفت ایران اسلامی داشتند و وقتی فهمیدند قادر به مقاومت در برابر اراده مردم مسلمان ایران نیستند پای میز مذاکره نشستند.

سروستانی ضمن قدردانی از رئیس جمهور و اعضای تیم مذاکره افزود: با هوشیاری مسئولان امروز دنیا پذیرفته که ایران به کشوری برخوردار از دانش هسته‌ای تبدیل شده و قدرت‌های دنیا با پذیرش این موضوع به پای میز مذاکره آمده و در برابر اراده ملت تسلیم شدند و توافق حاصل شده اقتدار جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشاند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر کننده ادامه داد: امیدواریم مسئولان با قاطعیت از آرمان‌های امام (ره)، شهدا و مقام معظم رهبری دفاع کنند و حقوق ما را در امور بین‌الملل به دست بیاورند و نتیجه مذاکرات به گونه‌ای رقم بخورد که در نهایت به نفع نظام اسلامی باشد و کشور ما به ‌عنوان کشور پیروز در این عرصه بتواند نقش خود را در عرصه بین‌المللی ایفا کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: نظام ما یک نظام مبتنی بر تعالیم الهی است و دنیا می‌داند که ما کشوری هستیم که ارزش‌های دینی مهم‌ترین بخش از جامعه‌ دینی ما به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: فرهنگ دینی به‌ عنوان یک فرهنگ اصیل مبتنی بر تعالیم الهی در کشور ما حاکم است و شکل گیری انقلاب اسلامی، قانون اساسی و همه رفتارهای ما باید بر اساس عمل به احکام اسلام باشد.

سروستانی گفت: در دوران دفاع مقدس دشمن با حمایت همین مدعیان حقوق بشر کشتار شیمیایی راه می‌انداخت و ما علیرغم اینکه قدرت مقابله به مثل با دشمنان را داشتیم، حضرت امام (ره)  راضی به مقابله به مثل نبودند و تاکید داشتند که در بمباران‌ها هم فقط مراکز نظامی مورد حمله قرار گیرند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اضافه کرد: دستیابی به فناوری هسته‌ای از آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی است و جمهوری اسلامی با تکیه بر قدرت داخلی به دانش هسته‌ای رسیدیم و جز قدرت‌های هسته‌ای شدیم./ فارس

ارسال نظر