کد خبر : 10985

سوریه در 24 ساعت گذشته

سوریه در 24 ساعت گذشته

بوشهر24: انفجار در مرز لبنان و سوریه، عملیات ارتش سوریه در ادلب و انهدام مواضع «النصره» در درعا و قنیطره، ۳۵ کشته در درگیری ارتش سوریه با تروریست‌ها در «سویداء» و استانبول مرکز محرمانه نظارت بر اعزام تروریست‌های داعش به سوریه و عراق، اهم اخبار سوریه در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد.

بوشهر24: انفجار در مرز لبنان و سوریه، عملیات ارتش سوریه در ادلب و انهدام مواضع «النصره» در درعا و قنیطره، ۳۵ کشته در درگیری ارتش سوریه با تروریست‌ها در «سویداء» و استانبول مرکز محرمانه نظارت بر اعزام تروریست‌های داعش به سوریه و عراق، اهم اخبار سوریه در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد.

به گزارش"بوشهر24"، انفجار در مرز لبنان و سوریه، داعش در حال عقب‌نشینی از اردوگاه «یرموک» سوریه، درگیری اکناف و داعش در یرموک، عملیات ارتش سوریه در ادلب و انهدام مواضع «النصره» در درعا و قنیطره، 35 کشته در درگیری ارتش سوریه با تروریست‌ها در «سویداء»، استانبول مرکز محرمانه نظارت بر اعزام تروریست‌های داعش به سوریه و عراق، اظهارات مسئول اطلاع‌رسانی جریان المرده لبنان مبنی بر اینکه لبنان با بی‌طرفی در قبال سوریه ضرر کرد، مسکو 2 و توافق طرف‌های سوری بر مبارزه با «تروریسم» و گزارشی درباره پایان «مسکو-2» اهم اخبار عرصه میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته را شامل می‌شود.

تحولات میدانی


انفجار در مرز لبنان و سوریه
تروریست‌ها یک خودروی بمب‎گذاری شده را در مرز لبنان و سوریه منفجر کردند که در پی آن دو لبنانی کشته شدند.
داعش در حال عقب‌نشینی از اردوگاه «یرموک» سوریه
تروریست‌های تکفیری داعش عقب‌نشینی خود از اردوگاه فلسطینی «یرموک» واقع در 7 کیلومتری دمشق را آغاز کرده‌اند.
درگیری اکناف و داعش در یرموک/کشته شدن 100 تروریست در شمال غربی درعا
درگیری‌ها در اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» در جنوب دمشق در حالی ادامه دارد که نیروهای ارتش سوریه در ریف شمال غربی درعا موفق شدند، یک صد تروریست را به هلاکت برسانند.
عملیات ارتش سوریه در ادلب و انهدام مواضع «النصره» در درعا و قنیطره
عملیات ارتش سوریه در استان ادلب در حالی ادامه دارد که یگان‌های ارتش سوریه در دو استان درعا و قنیطره مواضع گروه‌های تروریستی در این دو استان را گلوله‌باران کردند.
درگیری ارتش سوریه با تروریست‌ها در «سویداء» 35 کشته بر جا گذاشت
نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری باتروریست‌ها و کشته شدن 35 نفر از دو طرف، این نیروها موفق شدند مانع از نفوذ تروریست‌ها شوند.

تحولات سیاسی

استانبول مرکز محرمانه نظارت بر اعزام تروریست‌های داعش به سوریه و عراق
منابع خبری ترکیه با اشاره به نقش استانبول در اعزام تروریست‌های داعش به سوریه و عراق، از اقداماتی مانند جعل گذرنامه و ارسال آن به شهروندان سایر کشورها به منظور پیوستن به گروهک تکفیری داعش خبر دادند.

انتقادات صریح نصرالله از عربستان حکیمانه است/ لبنان با بی‌طرفی در قبال سوریه ضرر کرد
مسئول اطلاع‌رسانی جریان المرده لبنان بر ضرورت تعامل مثبت جریان 14 مارس در داخل لبنان و همچنین عربستان با انتقادهای صریح و حکیمانه دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد و گفت: عدم تأمل در سخنان نصرالله امور لبنان و منطقه را پیچیده‌تر خواهد کرد.

مسکو 2 و توافق طرف‌های سوری بر مبارزه با «تروریسم»
نشست مشورتی مسکو 2 در حالی برگزار شد که طرف‌های سوری شرکت‌کننده در این نشست در اولین گام بر مبارزه با «تروریسم» به عنوان یک اصل به توافق رسیده‌اند.

پایان «مسکو-2»؛ حصول یک سند مشترک میان دولت و معارضان سوری
مسئول برگزاری نشست «مسکو-2»، از امضای یک سند همکاری میان نمایندگان دولت سوریه و معارضان خبر داد که بر سر بند نخست آن یعنی «ارزیابی وضعیت موجود» توافق شد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر