کد خبر : 10987

ماجرای کیسه پر از سکه در بوشهر!

به گزارش " بوشهر 24 "، جوان است و پر انرژی. جوان است و می‌خواهد خدمت کند و برایش افتخار است در دولتی جای دارد که نه به سمت اصولگرایان و نه به سمت اصلاح‌طلبان گرایش دارد. طاهره قیومی، رئیس مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر رئیس‌جمهوری است و می‌گوید با تلاش خود به این جایگاه رسیده است. او از سن پایین کار در رسانه‌ها را آغاز کرد و در صداوسیما می‌توان رزومه‌ای از او خواند. روابط عمومی بخش مناطق آزاد کیش هم در پرونده اش است. او می‌گوید که ویرانه از دولت قبل تحویل گرفته است و تلاش کرده تا بخشی که اداره‌اش را برعهده دارد به بهترین نحو، اصلاح و اداره شود. مدتی شایعه شد که از اقوام رئیس‌جمهور یا یکی از دولتمردان است اما او این موضوع را تکذیب می‌کند و به بیان روایتی از نحوه آشنایی با دکتر حسن روحانی می‌پردازد.

متن گفت‌وگوی طاهره قیومی با آرمان را در ادامه می‌خوانید:http://pgnews.ir/UltimateEditorInclude/UserFiles/-1a/IMAGE635202115869648437.jpg  کارنامه کاری شما را بخواهیم مرور کنیم، در ابتدا مجری برنامه صداو سیما بودید. چرا صداوسیما را انتخاب کردید؟

من صرفا مجری نبودم و کارم را با خبرنگاری شروع کردم. 15 ساله بودم که کار رادیو را به عنوان گزارشگر برنامه آغاز کردم و در 18 سالگی، به‌طور مشخص روی آنتن برای اجرای برنامه زنده خبری به عنوان گوینده خبر رفتم و در کنار آن هم خبرنگاری و نویسندگی می‌کردم.

  آخرین سمتی که در صداوسیما داشتید چه بود؟

 دبیر و سردبیر خبر استان تهران آخرین مسئولیت من در اداره پخش کل اخبار سیما بود.

  در آن مدتی که در صداو سیما فعالیت می‌کردید در کدام سمت‌ها مسئولیت داشتید؟

تهیه‌کننده روی خط تهران، مدیر تولید بیداری اسلامی، سردبیر لبیک، موسم حج و... بودم.

  پس کار اجرایی انجام نمی‌دادید؟

 کار اجرایی خیلی محدود بود.

  خودتان خواستید؟

 پیشنهاد شد و من هم کار اجرا را انجام دادم اما نه به صرف اینکه حکم کاری من این باشد چون مسئولیت و حکم من سردبیری خبر بوده است.

  شما قبلا در منطقه کیش مسئول روابط عمومی بودید. درست است؟

بله. مدیرکل روابط عمومی بین‌الملل بودم. من همزمان با کار دولت به منطقه آزاد کیش دعوت شدم و به عنوان مدیرکل روابط عمومی منصوب شدم. بهار سال 92 رئیس‌جمهور ‌میهمان ما در کیش بودند و در آن سفر به من پیشنهاد شد که اگر علاقه‌مند هستم می‌توانند در دفتر رئیس‌جمهور همکاری داشته باشم من هم خیلی علاقه‌مند بودم، وقتی دعوت شدم به ریاست‌جمهوری آمدم.

  برخی شایعات در این راستاست که شما نسبت فامیلی نزدیکی با آقای رئیس‌جمهور دارید صحت دارد؟

من هیچ نسبت فامیلی با آقای رئیس‌جمهور ندارم.

  پس چطوری این همه پله ترقی را طی کردید؟

من هیچ نسبت فامیلی نه با شخص رئیس‌جمهور بلکه با هیچ یک از دولتمردان ندارم. با صدای بلند و با افتخار می‌گویم من طاهره قیومی متولد بهار 1361، فوق لیسانس روابط بین‌الملل دارم. تلاش کردم، درس خواندم، کار کردم و تمام پله‌ها را با اتکا به خدا و تلاش خودم بالا آمدم. هر جا کار کردم سعی کردم بهترین نوع کارم را ارائه بدهم و برای همین کارم دیده شد. در سن خیلی کم در صداوسیما مسئولیت گرفتم و در سن بسیار پایین برنامه زنده را در رادیو شروع کردم. تنها کار و تلاش من دیده شد و بر همین اساس به نهاد ریاست‌جمهوری دعوت شدم.

  اصلا چه شد در سن پایین وارد رادیو شدید؟

در مدرسه یک برنامه برای اولیاء اجرا کردم که یکی از اولیا تهیه‌کننده رادیو بود. من آن زمان سوم راهنمایی بودم ایشان اجرای من را در مدرسه دید و به واسطه دخترشان که همکلاسی من بود دعوت شدم به رادیو و تست دادم.

  پس استارت موفقیت‌هایتان از آنجا بود؟

بله، استارت از آنجا بود. هیج کس سفارشم را در هیچ کاری نکرد. فقط و فقط لطف خدا بود و به جز لطف خدا هیچ چیز دیگری در کار نبود. به خودم می‌بالم، دست پدرم و مادرم را می‌بوسم که همیشه حمایتم کردند. با وجود اینکه خیلی زود ازدواج کردم و در حال حاضر هم دختر 10 ساله دارم. تحصیلات عالیه داشتم و در شغلم پیشرفت کردم. یک قدری جوان‌های ما باور داشته باشند که خدای بزرگی هست که فقط باید به او اعتماد کنند و تا امروز نشده که چیزی را از ته دل از او بخواهم و او به من ندهد چون به آن باور دارم.

  روابط عمومی نهاد ریاست‌جمهوری نسبت به دولت خیلی وسیع‌تر شده است و افراد متعددی از جمله دکتر آشنا، آقای صادق، اسماعیلی و واعظی‌زاده فعالیت دارند. چرا این میزان ازدحام وجود دارد؟

آقای آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور هستند.

  یعنی ایشان ارتباطی به روابط عمومی ندارد؟

خیر؛ اما من از نظراتشان استفاده می‌کنم. چون مشاور فرهنگی آقای روحانی هستند. یک بخشی از کار روابط عمومی فرهنگی است. ما در این بخش کار تبلیغاتی، فرهنگی و تلویزیونی داریم. آقای صادق مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور هستند به تبع ایشان باید به من خط مشی بدهد ایشان هم به من کمک می‌کند. آقای اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رئیس‌جمهور است. لذا رئیس بنده ایشان هستند. آقای اسماعیلی به عنوان ارتباطات خط مشی سیاست‌گذاری‌ها در شورای اطلاع‌رسانی که همین اعضا که شما فرمودید در آن عضو هستند به اتفاق آقای نهاوندیان چیده می‌شود به من مجری چون روابط عمومی کار اجراست ابلاغ می‌شود و من عملا کار را انجام می‌دهم. اینکه کسی فکر می‌کند تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور چند گانه است چون علم ندارد چون کسی تا الان توضیح نداده است آقای صادق به عنوان یک مشاور رسانه به شخص رئیس‌جمهور مشاوره می‌دهند همینطور به ما‌ها که تیم اجرایی هستیم. آقای آشنا در حوزه فرهنگ و آقای اسماعیلی معاون ارتباطات است که رئیس بنده هستند.

  شنیده‌ها حاکی از آن است که شما در سفر بوشهر کیف پر از سکه بردید. ماجرا از چه قرار است؟

من که در جریان نبودم و اطلاع ندارم در کیف چه کسی سکه پیدا شده است و ماجرا از چه قرار بود. ماجرا را صددرصد تکذیب می‌کنم و اصلا اینطور نبوده است. در سفر بوشهر یک خانم جوان با استعدادی که خیلی خاطرات جوانی من را زنده کرد به‌نام خانم عبدا...ی با اشتیاق و با ذوق خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما نگران دلواپس‌ها نباشید ما جوانها پشت شما هستیم و با افتخار کار می‌کنیم و از رئیس‌جمهور تشکر کرد. این خانم که 23-24 ساله بود عضو تیم فوتسال استان هم بود و بالاترین رای شورای شهر را آورده بود و به عنوان نماینده شورای شهر آمد و حرف زد. ایشان که از سن پایین آمد، سر و صدای فوق‌العاده‌ای شد. سخنرانی ایشان همه را به وجد آورد خیلی هیجانی بود. ایشان از سن که پایین آمد، او را نزد رئیس‌جمهور بردم تا آقای روحانی به ایشان تفقدی کند. ایشان هم علاقه‌مند بود رئیس‌جمهور را از نزدیک ببیند آقای رئیس‌جمهور ایشان را دید و تشکر کرد. این رفتار من باعث شد که دلواپس‌ها غصه بخورند، ناراحت بشوند و دلواپس‌تر شدند لذا گفتند قیومی با سکه پر پول رفت محضر رئیس‌جمهور و سکه‌ها را تحویل داد و آمد وا... ما نه سکه دادیم و نه سکه داریم.

  این اتفاق فقط در سفر بوشهر افتاد؟

فقط در سفر بوشهر افتاد.

  ظاهرا در سفر قم قهری صورت گرفت؟

به هیچ عنوان قهری در کار نبود. ما با هم خوب هستیم و آنقدر کار داریم که برایشان سوال شده که چرا اینها آنقدر خوب دارند کار می‌کنند. یک روز می‌گویند تیم منسجم نیست، یک روز می‌گویند آقای آشنا چه می‌گوید، یک روز می‌گویند آقای صادق چه می‌گوید، یک روز آقای اسماعیلی چه می‌گوید، همه داریم با هم کار می‌کنیم. این افراد همان دلواپس‌های ناراحت از این هستند که رئیس‌جمهور، اعتدال گراست. بنابراین تیم رسانه‌ای اش هم نه چپ است و نه راست بله اعتدالی است. هر واکنشی موجب ناراحتی هم اصولگراها و هم اصلاح‌طلب‌ها می‌شود. ما روی خط اعتدال هستیم به هیچ عنوان از هیچ کسی خط نمی‌گیریم به جز رئیس‌جمهورمان.

  شکایت‌تان به خبرگزاری مهر به کجا رسید؟

آخرین خبری که دارم با قرار وثیقه آزاد هستند.

  چند شکایت شد؟

سه شکایت شد. من به تنهایی نبودم. با آقای پیوندی و آقای نهاوندیان یعنی سه نفر بودیم که شکایت کردیم و چون شخصیت مقام کشوری بودیم هم شایعه هم خبر کذب و هم تهمت بود. لذا مدیر مسئول محکوم شد. منتها اینکه الان چه حکمی برایش صادر شد را پیگیری نکردم به دلیل اینکه معاونت حقوقی پیگیری می‌کند.

  خیلی از وزرا بر این ادعا بودند که یک ویرانه را تحویل گرفتند. آیا این جمله درباره روابط عمومی هم صدق پیدامی کند؟

من هم یک ویرانه تحویل گرفتم. اینجا کار اصولی و حرفه‌ای صورت نگرفته بود. کارها خیلی سنتی بود. من از خرداد 92 که به این مسئولیت منصوب شدم اداره رصد و مانیتورینگ را راه انداختم، شبکه‌های داخلی و خارجی تلویزیونی، شبکه‌های داخلی و خارجی، رادیویی را راه‌اندازی کردم. اداره رصد سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و اداره ارتباطات را راه‌اندازی کردم. اینجا اداره‌ای بود که خیلی منظم و تخصصی کار نمی‌کرد ولی در حال حاضر خیلی تخصصی کار می‌کنند. سایت اخبار ما با رویکرد جدید و با سبک خبرنویسی نوین کارش را شروع کرد و با سرعت عمل بسیار بالا تقریبا اخبار رئیس‌جمهور به لحظه روی سایت می‌رود و خیلی خوب کارها پیش رفته است برخلاف آنچه  گذشته بود. اینجا هم یک ویرانه بود و کار تبلیغاتی و عملیاتی نمی‌شد بلکه کارها خیلی روتین و سطحی بود. الحمدا... کارها خیلی خوب دارد پیش می‌رود.

  سال 93 را چطور دیدید؟

سال 93 بزرگ‌ترین آرزوی طاهره قیومی محقق شد؛ پارکاب دولت اعتدال پشت سر رئیس‌جمهور بایستد و کار کند.

  و سال94 چطور؟

آرزو می‌کنم با همین توان و با همین انرژی بتوانم در پشت سر رئیس‌جمهور خدمت کنم.

ارسال نظر