کد خبر : 11046

رویترز: ایالت‌های آمریکا تحریم‌های ایران را حفظ خواهند کرد

رویترز: ایالت‌های آمریکا تحریم‌های ایران را حفظ خواهند کرد

خبرگزاری انگلیسی رویترز در گزارشی نوشت که «در حالی که آمریکا و ایران به توافق تاریخی نزدیکتر شده‌اند، بسیاری از ایالت‌های آمریکا احتمالا تحریم‌هایی را که خود در قبال ایران وضع کرده‌اند، حفظ می‌کنند».

بوشهر24: به گزارش خبرگزاری دانشجو و به نقل از رویترز ، در حالی که یکی از شروط اصلی توافق نهایی هسته‌ای از سوی مقامات ایرانی، برداشتن تحریم‌ها اعلام شده، یک خبرگزاری غربی از احتمال باقی ماندن تحریم‌ها از سوی ایالت‌های آمریکا خبر داده است.

 

این خبرگزاری در گزارشی با عنوان «توافق یا عدم توافق، بسیاری از ایالت‌های آمریکا تحریم‌های ایران را حفظ خواهند کرد»، نوشت: «در حالی که آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای تاریخی نزدیکتر شده‌اند، بسیاری از ایالت‌های آمریکا احتمالا به تحریم‌هایی را که خود در قبال ایران وضع کرده‌اند، حفظ می‌کنند».

 

در گزارش این خبرگزاری انگلیسی با بیان آنکه نزدیک به دو سوم ایالت‌های آمریکا خود تدابیر و قوانینی تحریمی علیه ایران وضع کرده‌اند، نوشت: «در بیش از نیمی از این ایالتها، محدودیتهای اعمال شده تنها وقتی اتمام می‌یابد که ایران دیگر در لیست کشورهای حامی تروریسم  نباشد یا اینکه همه تحریم‌های دولت فدرال(آمریکا) علیه ایران برداشته شوند؛ موضوعاتی که عملی شدن آنها در توافق نهایی هسته‌ای بعید است».

 

رویترز در ادامه این مطلب ضمن پیشبینی «تعمیق اختلاف بین ایالتها با دولت فدرال آمریکا در موضوع تحریم‌های ایران»، اذعان کرد: «البته ایالتهای آمریکا اغلب مواضع و اقدامات خود را با تحریم‌های فدرال علیه ایران هماهنگ کرده‌اند».

 

ارسال نظر