کد خبر : 11209

استان بوشهر در هفته‌ای که گذشت

 استان بوشهر در هفته‌ای که گذشت

استان بوشهر در هفته‌ای که گذشت، شاهد رویدادهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در نقاط مختلف این استان بود.

به گزارش " بوشهر 24 "، استان بوشهر در هفته‌ای که گذشت شاهد افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه آزاد از مهرماه، کاهش 12.5 درصدی طلاق دراستان بوشهر، نصب کنتورهوشمند در چاه آب کشاورزی بوشهر،میزبانی بوشهر درجشنواره ملی خلیج فارس، افزایش درآمد گمرکات بوشهرواعلام زمان استعفای مسئولان از پست دولتی برای شرکت در انتخابات 7 اسفند بود.

1500 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شد

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: برای اجرای 270 طرح عمرانی در دانشگاه‌های آزاد سراسر کشور یک‌هزار و 500 میلیارد تومان مصوب شده است.

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه آزاد از مهرماه 94

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: از مهرماه امسال شهریه متغیر دانشگاه آزاد 15 درصد افزایش می‌یابد.

کاهش 12.5 درصدی طلاق در استان بوشهر

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از کاهش 12.5 درصدی طلاق در استان بوشهر خبر داد.

شهردار جدید بوشهر انتخاب شد

پس از پذیرش استعفای سعیدآزادشهرکی، با رای اعضای شورای اسلامی شهر غلامعلی میگلی‌نژاد به عنوان شهردار بوشهر انتخاب شد.

8100 حلقه چاه آب کشاورزی بوشهر دارای کنتور هوشمند می‌شوند

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی، 8 هزار و 100 حلقه چاه آب کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند.

استان بوشهر میزبان جشنواره ملی خلیج فارس است

دبیر جشنواره ملی خلیج فارس گفت: استان بوشهر برای نخستین بار به عنوان میزبان جشنواره ملی خلیج فارس انتخاب شده که این جشنواره از 8 تا 10 اردیبهشت در استان بوشهر برگزار می‌شود.

ساخت بیمارستان 120 تخت‌خوابی امام سجاد (ع) در کربلا پایان یافت

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: بیمارستان 120 تختخوابی امام سجاد (ع) کربلا با زیربنای 11 هزار مترمربع به پایان رسیده و در ماه‌های رجب یا شعبان افتتاح می‌شود.

مقبره رئیسعلی دلواری در نجف اشرف بازسازی می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: این ستاد از زمان شروع بکار در استان بوشهر فعالیت همه جانبه‌ای در عرصه‌های بازسازی عتبات عالیات داشته و اکنون بازسازی مقبره رئیسعلی دلواری در نجف اشرف در دستور کار دارد.

2000 میلیارد تومان در بازسازی عتبات عالیات سرمایه‌گذاری شد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: از زمان تاسیس این ستاد در سال 81 تاکنون، برای بازسازی عتبات عالیات 2 هزار میلیارد تومان با مشارکت همه جانبه مردم متدین سرمایه‌گذاری شده است.

اعزام 54 هزار بوشهری به اردوی راهیان نور

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهرگفت: در ایام نوروز 54 هزار زائر از استان بوشهر در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی خوزستان و جزیره خارگ اعزام شدند.

کاندیداهای انتخاباتی تا 28 خرداد از سمت دولتی استعفا دهند

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در 7 اسفند امسال برگزار می‌شود، کاندیداهای انتخاباتی تا 28 خرداد می‌توانند از سمت دولتی استعفا دهند.

هنر عبابافی استان بوشهر احیا می‌شود

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: صنعت عبابافی استان بوشهر که در جهان منحصر بفرد است اکنون دچار رکود شده که با برنامه‌ریزی انجام شده این صنعت احیا می‌شود.

درآمد گمرکات استان بوشهر 88 درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: در استان بوشهر 13 گمرک در امر صادرات و واردات تجاری و ملوانی فعالیت می‌کند که درآمد گمرکات با افزایش 88 درصدی در سال قبل نسبت به سال ماقبل آن به 3 هزار میلیارد تومان رسید.

500 میلیون دلار محصولات صنایع دستی در کشور صادر شد

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: سال قبل محصولات صادراتی صنایع دستی با افزایش 50 درصدی نسبت به سال ماقبل آن به 500 میلیون دلار افزایش یافت.

8 کانون گرد و غبار در استان بوشهر شناسایی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: 8 کانون گرد و غبار در استان بوشهر شناسایی و اقدامات مقدماتی برای مقابله با آن انجام شده و امسال اجرایی می‌شود.

بدهی وزارت کشور به فرمانداری‌ها تا 31 فروردین ماه پرداخت می‌شود

 معاون سیاسی وزیر کشور گفت: وزارت کشور بدهی خود را بابت انتخابات گذشته به فرمانداری‌ها تا 31 فروردین ماه امسال پرداخت می‌کند.

7 هزار نفر از استان بوشهر در سالگرد امام خمینی(ره) حضور می‌یابند

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: با برنامه ریزی انجام شده امسال 7 هزار و 260 سوگوار امام راحل برای شرکت در سالگرد ارتحال امام(ره) به تهران اعزام می‌شوند.

تولید و پرورش بلدرچین در شهرستان دیر 80 درصد کاهش یافت

مجری پرورش بلدرچین در استان بوشهر گفت: کارگاه پرورش بلدرچین 20 هزار قطعه‌ای شهرستان دیر به سبب نبود کشتارگاه طیور، تولید و پرورش آن با 80 درصد کاهش به سه هزار قطعه رسیده است.

ارسال نظر