کد خبر : 11398

جلیلی در منطقه دوم سپاه پاسداران بوشهر؛

دشمن با تمام توان مقابل مردم ایران ایستاده است/ مشکل آمریکا ایران هسته ای نیست

دشمن با تمام توان مقابل مردم ایران ایستاده است/ مشکل آمریکا ایران هسته ای نیست

بوشهر24: جلیلی در اولین برنامه رسمی خود طی سفر به بوشهر، در جمع پرسنل و فرماندهان نیروی دریایی منطقه دوم سپاه پاسداران بوشهر حاضر شد و به ایراد سخن پرداخت.

بوشهر 24: دکتر جلیلی در اولین برنامه رسمی خود طی سفر به بوشهر، در جمع پرسنل و فرماندهان نیروی دریایی منطقه دوم سپاه پاسداران بوشهر حاضر شد و به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش " بوشهر 24 " در ابتدای این مراسم، سردار رزمجو، مقدم سعید جلیلی به بوشهر و حضور وی در جمع سپاهیان را گرامی داشت و این حضور را در سالروز شهادت امام علی النقی(ع) و سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مغتنم دانست. وی در سخنان کوتاه خود بر اشراف و کنترل کامل اطلاعاتی و امنیتی نیروهای مسلح کشورمان بر خلیج فارس تاکید کرد.

دشمنان با تمام توان مقابل انقلاب اسلامی ایستادند

در ادامه، سعید جلیلی با ادای احترام به ساحت امام هادی(ع) و ذکر این نکته که زیارت جامعه کبیره ایشان، شان امامت را برای ما بیان فرموده است، گفت: مردم ایران با پاسخ به دعوت اسلام از سوی امام خمینی(ره) یک حیات جدید پیدا کرد و دشمنان با تمام توان و امکانات خود در مقابل این انقلاب ایستادند.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: دشمنان هر امکانی که داشتند را علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران به کار گرفتند ولی نتوانستند مانع پیشروی و پیشرفت ملت ایران در مراحل مختلف شوند.

در ایران چه قدرتی است که معادلات را تغییر داده است؟

دکتر جلیلی با بیان اینکه یک سوال اساسی برای قدرت های جهان ایجاد شده که در ایران چه قدرتی ظهور کرده که معادلات آنها را عوض نموده است؟ افزود: این قدرت در مقابل زورگویان جهانی ایستاده و اراده خود را به آنها تحمیل کرده است؛ مقاومت و پیشرفت کرده و به علاوه در مناطقی همچون لبنان و غزه در معادله جدید، پیروزی از آن مقاومت است.

وی این مساله را شجره طیبه ای دانست که روز به روز در حال افزایش قدرت است.
 

سپاه مولود انقلاب اسلامی است

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش با اشاره به سالروز تاسیس سپاه پاسداران تاکید کرد: سپاه پاسداران مولود شجره طیبه انقلاب اسلامی است. یگان رزم سپاه ریشه در قرآن و ولایت دارد که جنس قدرت آن با قدرت های مادی متفاوت است.

جلیلی در تکمیل این بخش از سخنانش، به ذکر مثالی پرداخت و گفت: ساحران فرعون در مقابل قدرت حضرت موسی(س) تسلیم شدند، چون فهمیدند که قدرت موسی(س) از جنس دیگر و برتری است که توان مقابله با آن را ندارند.

قدرت امروز انقلاب در نظام ولایت است
سعید جلیلی قدرت امروز انقلاب اسلامی را در نظام ولایت معرفی کرد و ادامه داد: امروز این قدرت بزرگ بر محور بصیرت و شجاعت و نترسیدن از دشمن شکل گرفته است که این میراث بزرگ، امروز لنگرگاه ثابت و الگوی پیشرفت در منطقه و جهان شده است و دشمنان از این نگران هستند.

انقلاب اسلامی مناسبات ظالمانه جهان را به چالش کشیده است

نماینده امام خامنه ای در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به مناسبات ظالمانه ای که در جهان امروز حاکم است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی این مناسبات را به چالش کشیده است. 27 روز مردم مظلوم یمن زیربار حمله ظالمانه نظامی قرار می گیرند ولی شورای امنیت از متجاوز ظالم حمایت هم می کند. رژیم صهیونیستی به غزه حمله می کند و کودکان و زنان و مردم بی گناه غزه را به خاک و خون می کشد اما شورای امنیت از متجاوز حمایت می کند.

بحث هسته ای ملت ما به دنبال احقاق حق خود است

بخش پایانی سخنان عضو ارشد تیم مذاکره کننده سابق کشورمان در جمع پرسنل و فرماندهان نیروی دریایی منطقه دوم سپاه بوشهر، به مسایل هسته ای اختصاص یافت. جلیلی در این باره گفت: در رآکتور تهران با سوخت 20 درصد غنی شده، داروهایی تولید می شود که مورد استفاده حدود یک میلیون بیمار قرار گرفته است. بنابراین، در بحث هسته ای ملت ما به دنبال احقاق حق خود است.

مشکل دشمن ایران هسته ای نیست، مشکل ایران اسلامی است

وی تاکید کرد: مشکل نظام ظالمانه جهانی، ایران هسته ای نیست، مشکل آنها ایران اسلامی است. همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند، در بحث هسته ای نیز استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق ملتهاست و طبق NPT ملتها حقوقی دارند و البته تکالیفی. اما قدرت های زورگو در این زمینه برای خود انحصاراتی ایجاد کرده اند و می خواهند مانع استفاده دیگران از این انرژی صلح آمیز و مفید شوند.

آمریکایی ها در فکت شیت، نقشه راه استکباری خود را درج کرده اند

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری محورهای مهمی که در بیانات اخیر امام خامنه ای مطرح شد، گفت: نباید از این محورها در خطوط ترسیم شده تخطی صورت بگیرد.
دکتر جلیلی با اشاره به "فکت شیت" آمریکایی ها درباره توافق لوزان، اظهار داشت: در این بیانیه وزارت خارجه آمریکا، نقشه راه و منویات استکباری یالات متحده درج شده است.

جلیلی ادامه داد: بی اعتمادی ما به آمریکا براساس باورها و تجربه های ماست.

دکتر سعید جلیلی در پایان خواستار به ظهور رساندن تفکر و روحیه موجود در دفاع مقدس در عرصه اقتصادی کشور شد و این موضوع را عامل رفع مشکلات و رمز موفقیت های اقتصادی کشور دانست.

ارسال نظر