کد خبر : 11403

در حاشیه یک دیدار؛

اما و اگرهای دیدار یک قانون گذار با سردسته قانون شکنان

اما و اگرهای دیدار یک قانون گذار با سردسته قانون شکنان

بوشهر24: وقتی رأس نظام جمهوری اسلامی در مواردی نظیر بالا که بدان اشاره شد، لزوم بی اعتنایی و طرد خاتمیِ فتنه گر را به عموم و نخبگان متذکر می شود، چرا یک نماینده مجلس بایستی به این سیره عملی بی اعتنایی کند؟

بوشهر24 :

1- در خبرها آمده بود، پورفاطمی، نماینده مردم دشتی و تنگستان در جلسه ای با سید محمد خاتمی دیدار داشته است. گفتنی است، عمده رسانه هایی که خبر این جلسه را منعکس کرده اند، سعی کردن به محتوای این جلسه و قصد و غرض پورفاطمی از این دیدار بپردازند. اما به نظر می رسد فارغ از محتوای این جلسه که در جای خود با اهمیت است، مسئله اصلی این است که نماینده مجلسی که بایستی با قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای آن در زمینه سازی پیشرفت و توسعه کشور مشارکت داشته باشد، به دیدار شخصی می رود که همین چند سال پیش آتش بیار بزرگترین بی قانونی سالهای اخیر در کشور بوده است.

 

2- پس از بستری شدن رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیمارستان و گسیل خیل عظیم مردم، نخبگان و مسئولین جهت عیادت از ایشان، برخی اخبار حکایت از قصد عیادت سید محمد خاتمی از ایشان داشت که ظاهرا با مخالفت معظم له این عیادت میّسر نشد. همان روزها در برخی اخبار آمده بود، محمدعلی ابطحی از درخواست محمد خاتمی برای حضور در بیمارستان و عیادت از رهبر معظم انقلاب و عدم اجازه به وی برای چنین حضوری گفته بود.

3- یکسال پس از فتنه 88، اقلیتی از حامیان فتنه در مجلس به دیدار خاتمی و میرحسین موسوی رفته و پورفاطمی در این جلسات حضور نداشت. البته وی بلافاصله از علاقه خود جهت حضور در این جلسه گفته و برخی ادعاها مبنی بر مخالفتش با این دیدار را تکذیب کرد. چند سال بعد وی از حمایتش مبنی بر حضور خاتمی در انتخابات یازدهم پرده برداشت و دو سال بعد نیز در اظهاراتی عجیب از محبوبیت بالای خاتمی در بین مردم گفته بود.

4- پس از فوت همسر آیت الله روح الله خاتمی، رهبر معظم انقلاب این ضایعه را به خانواده آن مرحوم و مردم اردکان تسلیت گفتند، تا پیامی باشد مبنی بر اینکه خاتمی به دلیل نقش اساسی در فتنه 88، دیگر جزئی از این نظام نیست که مقامات عالی رتبه بخواهند وی را در این گونه موارد مورد خطاب قرار بدهند.بماند که برخی از مقامات نیز معنای این پیام را درک نکردند.

5- در آخر اینکه دیدار اخیر پورفاطمی با خاتمی؛ یکی از سران فتنه 88، این سوالات را در اذهان متبادر می کند، که اولا؛ چرا کسی که وظیفه اصلی وی قانون گذاری است و طبعا بایستی خود نماد قانون مداری باشد، به دیدار سردسته قانون گریزی در فتنه 88 می رود؟

ثانیا؛ وقتی رأس نظام جمهوری اسلامی در مواردی نظیر بالا که بدان اشاره شد، لزوم بی اعتنایی و طرد خاتمیِ فتنه گر را به عموم و نخبگان متذکر می شود، چرا یک نماینده مجلس بایستی به این سیره عملی بی اعتنایی کند؟

 • م.غ ۱۳۹۴/۰۲/۰۲ ۱۴:۳۷

  7 0 پاسخ

  در ادامه مطلب فوق: آن هم آن مقننی که خود را مقلد آقا می داند

 • حامد ۱۳۹۴/۰۲/۰۲ ۱۷:۰۳

  2 3 پاسخ

  برادر نکنه ریاست جمهوری، ریاست مجلس، ریاست تشخیص مصلحت نظام از « مقامات عالی رتبه» در نظام نیستند؟!!!!!!

  • عبدالله ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ ۰۸:۲۷

   5 1 پاسخ

   سلام
   اتفاقا به دید عموم جامعه هستند اما اینان ک متن و مفهوم نامه تسلیت حضرت آقا را نفهمیدند میشوند جزء عام و خواص همان عموم مردم بابصیر هستند و این جزء همان زمان هایی که عامه مردم ما بابصیرت و بعضی از خواص ما بی بصیرتند، اینجا که اون شعار معروف:
   "خواص بی بصیرت مایه ننگ ملت"
   تحقق عینی پیدا میکنه و حتی باچشم غیرمسلح هم میشه به وضوح دید...
   'بزرگی میفرمایند: دارم می بینم..... اما چه کنم که عده ای نمی بینن'
   والسلام

  • علی ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ ۰۹:۳۹

   1 0 پاسخ

   حامد جان به نظری که داده بودی خواستم منفی بدم اشتباهی دست رفت رو مثبت
   انصافا خودت جواب سوالت رو نمی دونی ؟

 • خاتمی ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ ۱۰:۳۳

  4 6 پاسخ

  دیدار خاتمی بزرگ برای هر کسی افتخاره حداقل ننگ خبیث اصولگرایی بهش نمبخوره ..زنده باد خاتمی ..
  اگه واقعا عدالت دارین و مردین اینو ثبت کن وگرنه بازم ثابت مبشه که فقط قدرت طلب هستین ....

 • اهل دلوار ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ ۱۱:۳۳

  4 4 پاسخ

  من هم به خاتمی رای دادم هم احمدی نژاد. انصافا سید محمد خاتمی کارنامه درخشانی در ریاست جمهوری از خودش باقی گذاشت. دوستان میتونن به آمارهای بانک مرکزی مراجعه کنند. یکیش بحث تورم.حتی میخواستم که در انتخابات یازدهم اگه جناب خاتمی حضور پیدا کردن، به ایشون رای بدم که متاسفانه این امر مبارک میسر نشد. درود برخاتمی.اما در مورد فتنه. فتنه واقعی فسادهای مالی کلانی هست که انجام شد نه چیز دیگه.

 • ناصح ۱۳۹۴/۰۲/۰۴ ۱۲:۳۹

  0 3 پاسخ

  آیا همه مردم اردکان جزء نظامند!شما که میگید خاتمی جزء سران فتنه است مگه از مردم اردکان نیست؟

 • عبد الله ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ ۰۹:۵۸

  1 0 پاسخ

  اگر تمام اصولگرايان پول پرست وغارتگران بيت المال دق كنند بدانند قدرت معنوي ومهر خاتمي تا اعماق دلها فرو رفته وباتهمت فتنه گر و.. درد شما درمان نميشود

  • امیر ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ ۱۲:۵۲

   1 1 پاسخ

   قدرت معنوی؟؟؟؟؟؟
   منظورتون کدام محبوبیته؟
   یادم تو انتخابات مجلس هفتم گروهی اسم ائتلافشون را گذاشنند " یاران خاتمی " ولی ملت اینا رو انتخاب نکرد...
   راسی اگر خاتمی ایقد محبوبه پس چرا تو انتخابات 88 شرکت نکرد و میرحسین را فرستادن؟

   الان خاتمی جرات داره در یک محلی مثل نمایشگاه کتاب یا راهپیمایی حاضر بشه؟ اگر حاضر بشه عکس العمل مردم چیه؟

   راسی اون چند ده میلیونی که 9 دی شعار علیه خاتمی می دادند پس کی هستند؟
   دقیقا محبوبییت و اعماق دلها کجاست؟؟؟؟؟؟

ارسال نظر