کد خبر : 11442

استانی‌شدن انتخابات مجلس نگاه ملی، منطقه‌ای و استانی دارد

 استانی‌شدن انتخابات مجلس نگاه ملی، منطقه‌ای و استانی دارد

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی‌شدن انتخابات مجلس ضمن اینکه نگاه ملی و منطقه‌ای دارد، موجب می‌شود که به مشکلات مناطق محروم حوزه انتخابیه توجه ویژه شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالکریم جمیری با بیان اینکه  طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس کلیات آن به تصویب رسید اظهار داشت: جزئیات این طرح بعد بحث و بررسی در کمیسیون‌های مربوطه در صحن علنی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه استانی‌شدن انتخابات مجلس برای نظام اسلامی و مردم اثرات مثبتی دارد تصریح کرد: اگر معایبی داشته باشد و آن معایب رفع شود در رسیدگی به امورات کلان نظام اسلامی و مسائل کلان استانی موثر است و این در حالی است که نگاه نمایندگان در رفع مشکلات استانی و منطق محروم بهتر است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس طرح جدید نامزدهای انتخاباتی باید از حوزه انتخابیه خود حداقل 15 درصد آراء آن حوزه را به‌دست آورند گفت: بر اساس طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس نامزدهای انتخاباتی باید از حوزه انتخابیه خود حداقل 15 درصد آراء را به‌دست آورند و در صورت تحقق این موضوع آراء وی در کل استان مربوطه با سایر نامزدها مقایسه می‌شود و سپس هر نامزدی که بیشترین آرا را در استان به‌دست آورده، نماینده استان می‌شود.

جمیری، با بیان اینکه در استانی‌شدن انتخابات مجلس تراز مجلس در رسیدگی به مشکلات ارتقا می‌یابد گفت: دراستانی شدن انتخابات  تراز مجلس در رسیدگی به مناطق از جمله مناطق محروم بالامی‌رود و در رفع مشکلات بیش از گذشته توجه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نگاه نمایندگان درطرح جدید همه جانبه است تصریح کرد: استانی‌شدن انتخابات مجلس ضمن اینکه نگاه ملی و منطقه‌ای دارد به مشکلات مناطق محروم حوزه انتخابیه توجه ویژه می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر