کد خبر : 11633

رئیس جمهور، امروز: ما قبل از آمریکا فکت شیت را منتشر کرده بودیم!

قابل توجه جناب روحانی؛ وزیر خارجه خودتان، آنچه را که شما فکت شیت می نامید رد کرده بود+فیلم

قابل توجه جناب روحانی؛ وزیر خارجه خودتان، آنچه را که شما فکت شیت می نامید رد کرده بود+فیلم

بوشهر24: این سخنان در شرایطی است که ظریف، وزیر امور خارجه، حدود چهار هفته قبل، در برنامه نگاه یک، درباره آنچه روحانی امروز "فکت شیت" می خواند، گفته بود: چیزی به نام فکت شیت ایرانی وجود ندارد و وزارت خارجه چیزی را منتشر نکرده است .

بوشهر24: رئیس جمهور روحانی امروز در نشست خبری خود در شیراز با انتقاد از کسانی که خواستار انتشار فکت شیت هستند، گفت:  فکت‌شیت ایرانی قبل از آمریکا منتشر شد. شبی که تفاهم بین ایران و 1+5 انجام شد و بیانیه‌ای که در لوزان اعلام شد، یک ساعت قبل آن خبرگزاری‌ها فکت‌شیت ایرانی را منتشر کردند؛ همه خبرگزاری‌ها ما یک فکت شیت را اعلام کردند و همان را هم رسانه‌های خارجی اعلام کردند.

وی افزود: نمی‌دانم برخی حافظه‌شان ضعیف شده است چراکه قبل از آمریکایی‌ها ما فکت شیت خود را اعلام کردیم. بنابراین ما اعلام کردیم و روشن است، منتها برخی شبهه‌‌ای ایجاد و مسائلی را مطرح کردند، ضمن اینکه ما نظرات خود را ما به صراحت گفتیم. وزیر امور خارجه ما و رئیس سازمان انرژی اتمی به تفصیل نظرات ایران را اعلام کردند، حال اگر می‌خواهید مصاحبه‌های آنان را دوباره منتشر کنید تا فکت‌شیت دوم منتشر شود

به گزارش "بوشهر24"، این سخنان در شرایطی است که ظریف، وزیر امور خارجه، حدود چهار هفته قبل، در برنامه نگاه یک، درباره آنچه روحانی امروز "فکت شیت" می خواند، گفته بود: چیزی به نام فکت شیت ایرانی  وجود ندارد و وزارت خارجه چیزی را منتشر نکرده  است .

در حالی دولت اعتدال از انتشار فکت شیت ممانعت می کند که انتشار جزئیات و اطلاع رسانی به مردم در مورد بیانیه لوزان، مطالبه رهبر معظم انقلاب از وزارت خارجه بوده و 213 نماینده مجلس نیز خواستار انتشار این «گزاره برگ» شده اند.

گفتنی است امتناع بی دلیل دولت از انتشار و بیان جزئیات مذاکرات برای مردم تا آنجا پیش رفت که حتی صدای برخی حامیان سرشناس دولت یازدهم همچون خرازی و زیباکلام، را نیز درآورد. صادق زیباکلام که تلاش زیادی در نفی ضرورت استفاده از فن آوری هسته ای در کشورمان داشته، از ضرورت انتشار جزئیات مذاکرات هسته ای گفت. زیباکلام در بخشی از سرمقاله خود در روزنامه آفتاب یزد گفت: « به نظرم این حق مسلم مردم ایران است که بدانند دقیقا در مذاکرات هسته‌ای بر روی چه موضوعاتی توافق شده و حتی نمایندگان مجلس نیز قطعا باید بدانند در فکت شیت ایرانی چیست.»

ارسال نظر