کد خبر : 11705

جدیدترین تحولات یمن

جدیدترین تحولات یمن

یک منبع آگاه خبر داده که سعودی‌ها تلاش دارند با اجیر کردن افرادی از اعضای حزب اصلاح(شاخه اخوان المسلمین یمن) قصد دارد همزمان با بمباران‌ها در شهر صنعا آشوب به پا کنند.

به گزارش " بوشهر 24 "، عربستان سعودی، سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین (26 مارس) آغاز و هدف آن را «بازگرداندن رئیس جمهور» مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

مهم‌ترین اخبار روز دوازدهم عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

* * * * * *

جدیدترین تحولات امروز یمن را در زیر دنبال کنید:

 

* عقب‌نشینی ارتش عربستان از منطقه مرزی جازان/منابع خبری از عقب‌نشینی نظامیان سعودی از منطقه جازان در مرز یمن پس از درگیری با نیروهای قبایل یمنی خبر دادند.

مصر حضور نیروهای نظامی‌اش در نزدیک مرزهای یمن را تمدید کرد/دولت مصر طی فرمانی حضور نیروهای نظامی‌ این کشور در دریای سرخ و تنگه باب المندب را برای سه ماه دیگر تمدید کرد.

حمله 30 باره عربستان به فرودگاه عدن/جنگنده‌های سعودی طی ساعات گذشته، بیش از 30 بار فرودگاه عدن یمن را هدف قرار دادند.

* «انصارالله» استقرار نیروهای زمینی عربستان در عدن را تکذیب کرد / انصارالله:  بیش از نیمی از سلاح‌هایی که جنگنده‌های سعودی برای القاعده در عدن ارسال می‌کنند به دست ارتش یمن می‌افتد.

* فیلم/ استفاده از بمب خوشه‌ای در تجاوز به یمن

* السیسی حمله زمینی به یمن را با «ملک سلمان» بررسی کرده بود

ارسال نظر