کد خبر : 11831

نقاط منفی استانی شدن انتخابات بیشتر از نقاط مثبت آن است

 نقاط منفی استانی شدن انتخابات بیشتر از نقاط مثبت آن است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: نقاط منفی استانی شدن انتخابات از نقاط مثبت آن بیشتر است و باعث می‌شود در انتخابات شایستگی‌ها نادیده گرفته شده و با بالا رفتن هزینه‌های تبلیغاتی پای کانون‌های قدرت و ثروت به عرصه انتخابات باز شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام موسی احمدی نماینده مردم کنگان و عسلویه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس اظهارداشت: من با استانی شدن انتخابات مجلس مخالفم و معتقدم که نقاط منفی این طرح بیشتر از نقاط مثبت آن است.

وی افزود: استانی شدن انتخابات مجلس باعث می‌شود تا مناطق مختلف کشور از رونق باز بماند و از آنجایی که حزب در کشور ما نهادینه نشده و مردم نگاه مثبتی نسبت به احزاب ندارند نه کاندیداها می‌توانند خود را از این طریق به مردم معرفی کنند و نه مردم می‌توانند شناخت صحیحی از کاندیداها به دست آورند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات تنها افرادی که چهره هستند می‌توانند رای مردم را برای نمایندگی مجلس کسب کنند و شایستگی‌ها و لیاقت‌ها و توانمندی‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و نخبگانی که چهره نیستند با این وضع نمی‌توانند به مجلس راه پیدا کنند.

احمدی خاطرنشان کرد: این طرح باعث می‌شود تا در برخی موارد نمایندگانی که وارد مجلس می‌شوند مادام‌العمر در مجلس باقی بمانند و از ابتدای 4 سال نمایندگی خود سعی کنند تا با مطرح کردن خود در رسانه‌ها در دوره‌های بعدی نیز رای مردم را به دست آورند.

وی در پایان گفت: استانی شدن انتخابات باعث بالا رفتن هزینه‌های تبلیغاتی کاندیدا شده و زمینه را برای حضور و نفوذ کانون‌های قدرت و ثروت فراهم می‌آورد که این خود امری نگران‌کننده است.

ارسال نظر