کد خبر : 11851

امام جمعه دیلم: مذاکرات درسایه تهدید معنایی ندارد

امام جمعه دیلم: مذاکرات درسایه تهدید معنایی ندارد

امام جمعه دیلم گفت: مذاکرات هسته‌ای درسایه تهدید اصلا معنای ندارد چراکه ملت با عظمت ایران اجازه لکه‌دار شدن اقتدار وابهت خود دراین مذاکره نمی‌‌دهد.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته دیلم، ضمن تبیین نقش بی‌بدیل آموزش و پرورش اظهار داشت: نقش تاثیرگذارمعلمی در پرورش نسل مومن و با نشاط در گرو اجرای منسجم تحول سند بنیادین آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بیان کرد: اگر مسئولان آموزش و پرورش سند تحول بنیادین این وزارتخانه را اجرایی کنند، بسیاری از مشکلات فرهنگیان در حوزه‌های مختلف برطرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید در حل مشکلات معیشتی معلمان بکوشند تصریح کرد: مسئولان آموزش و پرورش در حل مشکلات معیشتی معلمان نگاه ویژه‌ای داشته باشند چراکه معلمان انسان‌های با بصیرت و نجیبی هستند.

خطیب نماز جمعه دیلم، با اشاره به اینکه مذاکرات درسایه تهدید معنایی ندارد افزود: مذاکرات هسته‌ای درسایه تهدید اصلا معنای ندارد چراکه ملت با عظمت ایران اجازه لکه‌دار شدن اقتدار وابهت خود دراین مذاکره نمی‌‌دهد.

امام جمعه دیلم، با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند به ایران تعرض کند تاکید کرد: اگر کوچکترین تعرضی نسبت به ایران اسلامی شود ملت ایران متعرضان را رها نمی‌کند بلکه ضربات مهلکی از ملت ایران می‌خورد.

حسینی‌بوشهری با بیان اینکه رژیم آل سعود در باتلاق گرفتاری‌ها فرو رفته است افزود: آمریکا رسما از نقض آشکار حقوق بشر رژیم آل سعود در کشتارمردم مظلوم و مسلمان یمن حمایت می‌کند وسازمان‌های به اصطلاح حمایت از حقوق بشر سکوت اختیار کرده‌اند.

وی، بر استفاده از کالاهای داخلی تاکید کرد و گفت: کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در داخل کشور رقم خورده که در این راستا باید با پرهیز از استفاده از کالاهای خارجی، استفاده ازمحصولات داخلی مورد توجه قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه دیلم، با اشاره به هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ خاطر نشان کرد: با تمام ظلم‌ها و ستم‌هایی که به مردم مسلمان یمن روا می‌شود متاسفانه خبری از فعالیت و حمایت صلیب سرخ جهانی از مردم آسیب دیده یمن نیست که این مهم ننگ‌آور است.

نمازگزاران دیلمی نیز همزمان با سراسر کشور با شرکت در یک راهپیمایی باشکوهی ضمن حمایت از مردم مظلوم یمن، جنایات رژیم آل سعود درحمله نظامی عربستان سعودی به یمن را محکوم کردند./ تسنیم

ارسال نظر