کد خبر : 11857

آمریکا دست از پا خطا کند ملت ایران آنها را به روز سیاه می‌نشاند

 آمریکا دست از پا خطا کند ملت ایران آنها را به روز سیاه می‌نشاند

خطیب موقت نمازجمعه تهران خطاب به دولت آمریکا گفت: شما غلط می‌کنید که متعرض ملت ایران شوید. آمریکا دست از پا خطا کند ملت ایران آنها را به روز سیاه می‌نشاند. درسی به شما می‌دهیم که تا ابد پشیمان شوید.

به گزارش " بوشهر24 "، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران ضمن گرامیداشت میلاد حضرت امیرالمومنین(ع) و تسلیت به مناسبت وفات شهادت‌گونه حضرت زینب(س)، گفت: بزرگ می‌داریم یاد و خاطره شهید مطهری و همچنین گرامی‌ می‌داریم روز کارگر، هفته معلم و یاد شیخ صدوق را که از دوشنبه هفته گذشته در تقویم ثبت شده است.

وی افزود: پنجشنبه هفته آینده شهادت امام کاظم(ع) است که مردم در این عرصه نیز حتماً سنگ تمام خواهند گذاشت. این حقیقت بارها گفته شده که جریان حق و باطل در طول تاریخ استمرار داشته و این دو جریان تا روز قیامت نیز ادامه خواهد داشت. قرآن این دو جریان را به آب و کف تعبیر می‌کند. جریان باطل را باید شناخت تا تحت تأثیر این جریان قرار نگرفت.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز نماد جریان باطل آمریکا و هم‌پیمانانش هستند، اظهار داشت: باطل را کسی می‌خواهد نظاره کند باید به رفتارهای وقیحانه این دول غربی بنگرد. قرآن مجید نماد استکبار را فرعون می‌داند و در این رابطه بیش از 20 ویژگی برای مستکبر بودن فرعون قائل شده که این ویژگی‌ها قابل انطباق به دول امروزی استکبار است که انشاءالله سرنوشت فرعون را مستکبرین امروزی نیز تجربه خواهند کرد.

آیت‌الله خاتمی با برشمردن سه ویژگی قابل انطباق فرعون بر شیاطین امروز، اظهار داشت: قرآن فرعون را طاقی می‌داند، طاقی یعنی کسی که حد خودش را نمی‌شناسد. حد فرعون این بود که بنده ذلیل خدا باشد، اما ادعای خدایی کرد. آمریکا نیز حد خودش این است که یک کشور همانند کشورهای دیگر دنیا باشد، اما چرا در مسائل داخلی کشورهای دیگر فضولی می‌کند.

وی تصریح کرد: از کشتار یمن گرفته تا کشتار مظلومان بحرین و همچنین تشکیل گروه‌های آدم‌کش نشان‌دهنده همین موضوع است که آمریکا حد خودش را رعایت نمی‌کند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه در 50 سال اخیر آمریکا به 50 کشور حمله نظامی و یا دخالت غیرنظامی داشته، خطاب به آمریکا، اظهار داشت: شما چه کاره هستید که مدام در هر گوشه از جهان آتش افروزی می‌کنید. امروز سرکش‌ترین دولت‌ها در جهان که علاوه بر مردم کشور دیگر به مردم خودش رحم نمی‌کند، آمریکاست.

آیت‌الله خاتمی دومین ویژگی قرآن برای فراعنه را تهدید خواند و در این رابطه، گفت: وقتی در داستان فرعون ساحران ایمان آوردند، فرعون آنها را چنین تهدید کرد که دست و پاهای‌تان را به صورت مخالف قطع می‌کنم و شما را به دار می‌آویزم. این فرعون زمان(آمریکا و هم‌پیمانانش) نیز با هر کشوری که مخالفت می‌کند بلافاصله آن کشور را به تحریم اقتصادی و تحریم‌های دیگر و تهدید نظامی، تهدید می‌کند. در چند روز اخیر وزیر خارجه آمریکا و همچنین معاون رئیس‌جمهور آنها گفته بود در صورت شکست مذاکرات گزینه نظامی روی میز است و در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی چه پاسخ درستی دادند. ایشان فرمودند«غلط می‌کنید معترض ملت بزرگ ایران می‌شوید.»

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دوره بزن در رو گذشته؛ اگر قرار باشد معترض ملت ایران باشید، ملت ایران تا آخر تعقیب‌تان می‌کند و شما را به روز سیاه می‌کشاند. شما یک بار تجربه کردید و 8 سال ملت بزرگ ایران با شما جنگید، با امکاناتی که به صدام دادید در مقابل شما ایستاد. آیا می‌خواهید شانس خود را بار دیگر امتحان کنید؟ درس ملت ایران به شما پشیمانی ابدی در پیش خواهد داشت. به تعبیر امام‌خمینی(ره) ملت ایران دندان‌های آمریکا را در دهانش خورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مذاکره‌کنندگان فرزندان ملت هستند، خطاب به آنها، گفت: این جمله از رهبر انقلاب را توجه داشته باشید که «عظمت و هیبت ملت ایران باید محفوظ بماند.» اگر در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای متوجه شدید که چاشنی تهدید در ادبیات طرف مقابل است، مجلس مذاکرات را ترک کنید، زیرا تهدید امری غیرقانونی است.

امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه ماده 52 کنوانسیون وین به این نکته اشاره می‌کند که هرگاه تهدیدی صورت گیرد، معاهده مورد بحث بی‌اعتبار خواهد بود، اظهار داشت: از مذاکره‌کنندگان خودمان می‌خواهیم که زیر شبح تهدید مذاکره نکنند که مذاکره نخواهند کرد.

آیت‌الله خاتمی افزود: ما کاری به بازی‌های اوباما و کنگره و سنای آمریکا نداریم. آنها هر غلطی می‌خواهند بکنند. مهم این است که ملت ما راه خود را یافته و استوار و ثابت قدم در این مسیر حرکت خواهد کرد.

وی سومین ویژگی فرعون‌ها از منظر قرآن را این موضوع دانست که آنها اهل تفرقه انداختن هستند تا به واسطه تفرقه بتوانند حکومت کنند و گفت: طرح آمریکایی‌ها برای عراق تشکیل سه دولت مجزای شیعه، اهل تسنن و کرد است. خوابی که به فضل خدا هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد. مسئولان و ملت عراق این توطئه را شناخته‌اند و بدانند عظمت‌شان در سایه ایستادگی در مقابل این طرح است.

امام‌جمعه موقت تهران به مسئله یمن نیز اشاره کرد و در این باره، تصریح کرد: مردم یمن یک خواسته معقول و مشروع دنیا پسند دارند. آنها می‌گویند ما می‌خواهیم بر سرنوشت خودمان مسلط باشیم. نمی‌خواهیم آمریکا برای ما تصمیم بگیرد. انصارالله نیز در پی حاکمیت نبوده و نیست. حرف انصارالله این است که چرا باید آمریکا برما مسلط باشد؟ چرا باید دول غربی برما مسلط باشند؟ 44 روز است مردم مظلوم یمن مدام بمباران می‌شوند، اما قاطعانه بر مواضع خود ایستاده‌اند.

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: از پیامبر مکرم اسلام(ص) دو روایت درباره یمن خواندم که ایشان فرموده‌اند«من یمنی هستم.» بنده معتقدم پیامبر عظیم‌الشأن اسلام امروز را دیده‌اند و در حدیث دیگر می‌فرمایند «هر که یمنی را دوست داشته باشد مرا دوست داشته و هر که با یمنی دشمن باشد با من دشمن بوده است.» یمن در فضای امیرالمومنین(ع)، مالک اشتر و عمار یاسر نفس کشیده و این ملت پیروز است.

وی افزود: این خواسته حق مردم یمن را نگاه کنید که دولت جلاد سعودی به چه شکلی پاسخ داده؟ سه هزار و 512 شهید که 492 نفر از این شهدا کودک و 209 نفر از این شهدا زن بودند. 6 هزار و 189 مجروح که 993 کودک و 713 زن نیز در بین آنها حضور داشتند. 95 هزار آواره، 4 هزار و 189 منزل ویران شده، 23 مسجد، 155 مدرسه، 51 درمانگاه، 54 پل خساراتی است که رژیم سعودی در رابطه با یمن به بار آورده است. شرمتان باد با این جنایات صهیونیستی که حقیقتاً همانند صهیونیست‌ها در جنگ با غزه عمل کردید.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه دولت عربستان رژیم بی‌ریشه‌ای است که تنها صد سال از حاکم شدن آنها می‌گذرد، افزود: این رژیم بی‌ریشه را انگلستان بر سر کار آورده است. عزیزانی که می‌خواهند مطالعه کنند کتاب مستر همفر جاسوس انگلیسی را مطالعه کنند که در همین رابطه است و نظاره کنند که چگونه انگلیس محمد عبدالوهاب را سر کار آورده، این رژیم ادامه حیاتش با وحشی‌گری و غارت‌های هولناک بوده و تا مفرغ دست این رژیم به خون مسلمانان آغشته است.  آدم احساس می‌کند اینها مأموریت اسلام‌ستیزی دارند. در حمله 33 روزه اسرائیل به جنوب لبنان، حمله 21 روزه به غزه، حمله 8 روزه به غزه و حمله 51 روزه به غزه در تمام این صحنه‌ها در پشت جنایات اسرائیل رژیم به ظاهر اسلامی سعودی همکاری می‌کرد.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: آفرین بر مردم یمن. شما با جنگیدن‌تان با رژیم سعودی در حقیقت با آمریکا، انگلستان و رژیم‌صهیونیستی می‌جنگید. آنچه سازمان‌های بین‌المللی متأسفانه در این عرصه از خودشان نشان دادند، امتحان ننگینی بود. شورای امنیت به جای حمایت از مظلومین از ظالمین حمایت کرد و بستر تجاوزات دولت جبار سعودی را فراهم کرد. بشریت باید از این سازمان‌ها قطع امید کند، چرا که از این عروسک‌های کوکی استکبار دیگر کاری ساخته نیست.

وی خاطرنشان کرد: نکته بعدی در رابطه با یمن موضعی است که بعضی از دولت‌های به ظاهر اسلامی در برابر یمن از خودشان نشان دادند. بعضی شریک جنایت شدند و بعضی از این رفتار رژیم سعودی حمایت کردند. تاریخ در حافظه‌اش این رفتار را ضبط خواهد کرد و مهر خیانت را بر پیشانی شما می‌زند. آن چنان که همین امروز بشریت و انسان‌های منصف این داغ خائن‌الحرمین شریفین را به پیشانی سعودی زدند. آل سعود به یاری خدا آل سقوط است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز نشانه‌های سقوط این رژیم برای مردم نمایان است، خاطرنشان کرد: رژیم سعودی با هر جنایتی که می‌کند یک گام به سقوط نزدیک‌تر می‌شود و این وعده قرآن است که می‌فرماید جاء الحق و ذهق الباطل.

آیت‌الله خاتمی در پایان خطبه‌های سیاسی خود، گفت: مسلمانان باید هر کاری که در حمایت از مظلومین است، انجام دهند. حداقل کار مسلمانان تظاهرات و اجتماعات باشکوهی است، همانند همین کاری که شما نمازگزاران عزیز به فضل خدا انجام دادید.

به گزارش تسنیم،  عضو مجلس خبرگان رهبری در خطبه اول نمازجمعه این هفته نیز رسالت انبیاء را گفتمان‌سازی در رابطه با عدالت دانست و به این موضوع اشاره کرد که آنهایی که دغدغه ارزش‌ها را دارند باید خود عامل به ارزش‌ها باشند.

وی در پایان خطبه‌های خود برای مردم عرب زبان کشورهای منطقه نیز سخنانی به زبان عربی بیان کرد./ تسنیم

ارسال نظر