کد خبر : 11859

باهنر: احتمال تصویب ‌استانی‌شدن انتخابات کمتر از ۵۰ درصد است‌

 باهنر: احتمال تصویب ‌استانی‌شدن انتخابات کمتر از ۵۰ درصد است‌

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی احتمال تصویب بحث استانی‌شدن انتخابات را کمتر از ۵۰درصد دانست و گفت: مجلس هفته آینده در این زمینه جلسه علنی تشکیل می‌دهد.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمدرضا باهنر در نشست شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسان با دبیران شوراهای استان‌ها در مشهد اردهال، اظهار داشت: امیدواریم مجلس دهم، مجلسی جدی و اصول‌گرا در خط رهبری و پیشبرد نظام باشد.

وی با بیان اینکه سیاست راهبردی اصول‌گرایان در انتخابات مجلس دهم وحدت جامعه اصول‌گرایی است، تصریح کرد: سیاست راهبردی مصوب جبهه پیروان خط امام و رهبری در جریان اصول‌گرایی کشور، حرکت زیر سایه و چتر حمایتی جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری خاطرنشان کرد: این مسئله به‌معنای تقلید جبهه پیروان از جامعتین نیست بلکه با صحبت، بحث و مجادله با آن‌ها رضایتشان را جلب می‌کنیم؛ در کل به کاری دست نمی‌زنیم که آن‌ها راضی نباشند چرا که در بیست و چند سال گذشته از چنین خط‌مشیی پیروی کرده‌ایم و از آن متضرر نشدیم.

وی در ادامه سخنانش تأکید کرد: اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم باید در چهارچوب قانون حرکت کرده و رقبای خوبی برای هم باشند.

باهنر در بخش پایانی سخنانش با اشاره به بحث استانی‌شدن انتخابات گفت: مجلس هفته آینده در این زمینه جلسه علنی تشکیل می دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی احتمال تصویب بحث استانی شدن انتخابات را کمتر از 50 درصد دانست و افزود: تکلیف نهایی مسئله تا نیمه خردادماه مشخص می‌شود.

وی تأکید کرد: هنوز شورای نگهبان در این زمینه جلسه جدی نداشته و اطمینان نداریم که این قانون از شورای نگهبان عبور کند./ تسنیم

ارسال نظر