کد خبر : 11868

انتقادات جعفر پورکبگانی از سیاست خارجی دولت

آقای روحانی با چه منطقی با انقلابمان بازی می کنید؟

آقای روحانی با چه منطقی با انقلابمان بازی می کنید؟

بوشهر24: پورکبگانی گفت: الان صرفا برخی به دنبال شکست تحریم هستند. اگر ما می خواستیم که راحت طلب باشیم و به دنبال راحتی بودیم با همان شاه می ساختیم.

بوشهر24: جعفر پورکبگانی، فرماندار اسبق بوشهر، با سخنانی در میان نمازهای مغرب و عشا در مسجد قرآن که با تکبیر و تایید حضار همراه بود، به برخی اتفاقات واکنش نشان داده و به انتقاد از دولت پرداخت.

به گزارش "بوشهر24"، پورکبگانی با اشاره به تصویب طرح نظارت بر توافق هسته ای در سنای امریکا، گفت: اگر ما محکم می ایستادیم و وقتی تهدید می کردند مذاکره را ترک می کردیم این اتفاقات رخ نمی داد. ما خوب عمل نکرده ایم. آمریکا نباید برای ما خط و نشان بکشد.

وی با بیان اینکه همدلی و همزبانی این نیست که ما واقعیت ها را ببینیم چیزی نگوییم، گفت: امام فرمود من به تبعیت از جدم امام حسین(ع) انقلاب کردم و باید در نظر داشته باشیم که امام حسین(ع) کربلا ساخت. لذا امام می دانست با چه انسانهای درنده ای روبرو خواهد شد.

وی افزود: امام حسین فرمود مثل منی با مثل یزیدی بیعت نمی کند. امام هیچگاه نگفت من با یزید بیعت نمیکنم که اگر چنین می فرمود کربلا در همان کربلا می ماند. باید در نظر داشته باشیم که یزید رفت اما یزید زمان اوباما و آل خلیفه و آل سعود است.

پورکبگانی ادامه داد: پس از کربلا در شام هم وقتی یزید به امام سجاد و حضرت زینب گفت که هر آنچه از دست داده اید را برمی گردانم و می گویم شما را تا جایی که خودتان می خواهید همراهی کنند، با دست رد این دو بزرگوار مواجه شد. در واقع این حرکت به ما می گوید که ما چیزی از دست نداده ایم.

وی ادامه داد: الان صرفا برخی به دنبال شکست تحریم هستند. اگر ما می خواستیم که راحت طلب باشیم و به دنبال راحتی بودیم با همان شاه می ساختیم.

وی کفت: آقای روحانی شما با چه منطقی با انقلابمان بازی می کنید؟ تا صحبت هم می کنیم به بی سوادی متهم می شویم.

پورکبگانی در ادامه با اشاره به حملات عربستان به یمن، گفت: از سوی دیگر دولت از جریان مردم یمن غفلت کرده است. امروز یمنیها با وجودیکه دفاع مشروع حق همه ملتهاست اما با تحریم تسلیحات و حتی غذا و دارو روبرو هستند. جناب آقای روحانی اگر فرزند خودت زیر این آوارها بود چه می کردی؟

وی ادامه داد: در حالیکه آل سعود حملات خودش را ادامه می دهد عملکرد مناسبی را از وزارت خارجه شاهد نیستیم

وی افزود: این روزها مسئولین اروپایی و امریکایی برای ایجاد سپر موشکی به عربستان رفت و آمد می کنند. اما این سپرهای موشکی چاره ساز نیست. عربستان رفتنی است. سپر موشکی برای اسرائیل چاره ساز نبود، چگونه برای عربستان با وسعتی هشت برابر اسرائیل چاره ساز است؟

وی در پایان گفت: ما را دارند قربانی می کنند. این کشور نباید قربانی شود. همچنانکه امام خمینی فرمود به پیروی از جد بزرگوارم انقلاب کردم ما هم به همان شیوه از انقلاب دفاع خواهیم کرد.

ارسال نظر