کد خبر : 11876

جمیری در نشست بررسی مسائل و مشکلات فرهنگیان؛

برخی افراد از خواسته به حق فرهنگیان استفاده سیاسی می کنند+ تصاویر

برخی افراد از خواسته به حق فرهنگیان استفاده سیاسی می کنند+ تصاویر

بوشهر24: جمیری اظهار داشت: برخی افراد از خواسته به حق فرهنگیان استفاده سیاسی می کنند و از وجود معلمانی که سراسر عشق به تربیت هستند بهره برداری جناحی می کنند و ممکن است با این بهره برداری لطمه ای به نظام وارد شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالکریم جمیری در نشست بررسی مسائل و مشکلات فرهنگیان با گرامیداشت روز معلم اظهار داشت: مقام معلم رفیع است ولی متاسفانه ما نتوانسته ایم این جایگاه را به خوبی نشان دهیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به جایگاه و نقش معلم در جامعه اشاره کرد، و بیان داشت: وظیفه معلم آموزش و پرورش است و در عالم هستی هیچ نقشی وجود ندارد که از هدایتگری و تعلیم و تربیت انسان مهمتر باشد.

جلسه جمیری با فرهنگیان

وی ادامه داد: هر توسعه و پیشرفتی در گرو معلمین و مربیانی است و آنچه می تواند این مهم را محقق کند رضایتمندی معلم است که اگر این رضایتمندی حاصل نشود معلم نمی تواند این مسئولیت بزرگ و معنوی را عملی کند.

جمیری اظهار داشت: برخی افراد از خواسته به حق فرهنگیان استفاده سیاسی می کنند و از وجود معلمانی که سراسر عشق به تربیت هستند بهره برداری جناحی می کنند و ممکن است با این بهره برداری لطمه ای به نظام وارد شود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: کسانی که می گویند کار آموزش و پرورش و وجود فرهنگیان یک وجود مصرفی است خیانت کردند؛ آنان ندانسته اند و نمی دانند که آموزش و پرورش سرمایه گذاری است و مهمترین سرمایه گذاری تعلیم و تربیت است و هیچ قدرتی و هیچ سرمایه و عزتی چه در عرصه مادی و چه در عرصه معنوی بدون وجود معلم و امر تربیت و تعلم میسر نخواهد بود.

وی اضافه کرد: اگر دست اندرکاران امور جامعه هر آنچه را که توان دارند در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنند حتما نتیجه بهتری خواهد داشت؛ امروز ما شاهدیم که در راس همگان رهبری به خوبی این را بیان می فرمایند و تاکید می کنند که نباید از این سرمایه گذاری بزرگ غافل شد.

جلسه جمیری با فرهنگیان

جمیری با بیان اینکه دغدغه فرهنگیان ما دغدغه آموزش و پرورش است، تصریح کرد: اگر بقای نظام و دوام و قدرت آن را می خواهیم بدون رشد استعدادهای عزیزان و بدون سرمایه گذاری در امر تربیت چگونه می خواهیم از آزادی و نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: از این زاویه باید به کار آموزش و پرورش نگاه کرد؛ در جاهای مختلف هر مشورتی داشته ام، گفته ام که اگر در جهت رضایتمندی فرهنگیان نتوانیم کاری انجام دهیم بگونه ای خواهد شد که قابل درمان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تنها موضوع فرهنگیان معیشت آنان نیست، بیان داشت: سرانه مدارس و وضعیت مدارس نیز بخشی از کار است این وضعیت نمی تواند موجب پیشرفت شود.

جلسه جمیری با فرهنگیان

جمیری تاکید کرد: باید قوای سه گانه برای نظام آموزش و پرورش چاره اندیشی کند؛ به عنوان کسی که عاشقانه معلمی را انتخاب کرده ام، می دانم که باید به فکر آموزش و پرورش بود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید وزیر آموزش و پرورش به کمک دولت طوری طراحی کنند که تفاوت فاحش بین فرهنگیان و پرسنل سایر دستگاه ها از بین برود بگونه ای که بجای اینکه افراد از آموزش و پرورش فراری باشند به آموزش و پرورش رو بیاورند.

وی با بیان اینکه هر جایی که دولت بخواهد کاری برای فرهنگیان انجام دهد مجلس برای تصویب آن کوتاهی نخواهد کرد ،گفت: بنده و دیگر نمایندگان و فراکسیون فرهنگیان آمادگی تام و تمام را برای بهتر شدن وضعیت فرهنگیان داریم.

ارسال نظر