کد خبر : 11879

بنرهای تشکر بالا، بحران آب پابرجا

به گزارش " بوشهر24 "، عسلویه یکی از بزرگترین شهرستان ها استان بوشهر است که در حال رقابت با بازار اقتصادی جهان است و به عنوان پایتخت اقتصادی ایران محسوب می گردد و روزانه نفت و گاز بسیاری از مناطق جهان را تامین می کند.

این پایتخت اقتصادی ایران که برخی از مردم کشور از این نعمت های الهی به صورت مستقیم و برخی نیز به صورت غیر مستقیم از آن بهره مند می شوند، با مشکلاتی رو به رو است که شهروندان این شهرستان به شدت از آن گلایه مند هستند.

شهروندان این شهرستان حتی برای خون گیری و آزمایشات ساده که به شهرهای دیگر کشور می روند دچار مشکلاتی می شوند که باعث سرخوردگی این مردمان می شود.

نخل تقی یکی از شهرهای بزرگ شهرستان عسلویه است که مدتی است به دلیل استخراج منابع زیر زمینی آب شرب این منطقه دچار مشکل شده است و به گونه ای غیر قابل استفاده است.

در این خصوص محسن حمیدی یکی از شهروندانی که سالها است در  شهر نخل تقی سکونت دارد و در یکی از پالایشگاه های عسلویه مشغول به کار است در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی سپاس اظهار داشت: از زمانی که شرکت ها و پالایشگاه های وزارت نفت در این شهر اقدام به استخراج منابع زیر زمینی کرده اند آب شرب این شهر نیز دچار مشکل شده است.

حمیدی با اشاره به اینکه همه مردم نخل تقی از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنند، افزود: برخی از مردم شهر نخل تقی به دلیل اینکه از آب شهری استفاده کرده اند دچار بیماری های پوستی شده اند.

این ساکن شهر نخل تقی با اشاره به اینکه شهروندان این شهر بارها طی مذاکرات و مکاتباتی مشکلات شهر را به گوش مسولین رسانده اند، بیان کرد: بارها مسولین ارشد استانی و کشوری از نزدیک در جریان مشکلات مردم این شهر قرار گرفته اند، اما تاکنون هیچ اقدامی برای رفع مشکلات به خصوص آب شرب انجام نشده است.

این کارمند پالایشگاه خاطر نشان کرد: مدتی است که شورای شهر نخل تقی بنرهای تشکر از مسولین ارشد استان و شهرستان عسلویه در شهر نخل تقی نصب کرده و بابت حل شدن آب این شهر تشکر کرده اند و این در حالی است که هیچ تغییری در کیفیت آب منطقه حاصل نشده و مردم همچنان در ناراحتی به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه هنوز مشکل آب نخل تقی بهتر نشده است، اذعان داشت: از مسولین امر می خواهم تا به جای نصب این بنرهای پوچ در سطح شهر اقدامی برای رفع جدی مشکل آب شهر کنند تا مردم خودشان از زحمات آنان به نحو شایسته تری تشکر کنند.

ارسال نظر