کد خبر : 12150

امام جمعه موقت بوشهر: مشکلات موجود در کشور هیچ وابستگی به این مذاکرات ندارد

امام جمعه موقت بوشهر: مشکلات موجود در کشور هیچ وابستگی به این مذاکرات ندارد

امام جمعه موقت بوشهر گفت: امسال برنامه‌های مهم سیاسی اجتماعی در کشور در پیش است که لازم است وحدت و انسجام گروه‌ها و قشرهای مختلف مردم جامعه فدای اختلافات سیاسی نشود.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) اظهار داشت: بعثت پیامبر اسلام راه رستگاری و کمال به انسان‌ها نشان داد چراکه تنها با عقل و علم نمی‌توان به سعادت رسید بلکه این مهم باید با اخلاق اسلامی توام باشد.

وی با تاکید بر توجه به دعاهای شب بعثت گفت: مسلمانان بر توجه به دعاهای شب بعثت رسول مکرم اسلام توجه خاصی کنند چراکه بعثت نبی مکرم اسلام یک جلوه الهی، تجلی دین، معنویت، عرفان و هدایت انسان‌ها به سوی رستگاری است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه جبهه استکبار با اسلام همیشه در ستیز است تصریح کرد: استکبار تاکنون به راههای که می‌توانسته به اسلام و انقلاب ضربه بزند متوسل شده و هر روز نقشه و ترفند جدیدی پیش روی ملت ایران فراهم می‌کند که بصیرت افزایی مسلمانان در این عرصه امری ضروری است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به اینکه ملت ایران همواره در جبهه مبارزه با استکبار قرار دارد گفت: جبهه استکبار با پشتوانه سلاح، فکر، دانش، علم و سیاست در برابر ملت ایران قرار دارد که با اتحاد شرق و غرب در صدد از بین بردن دین، اخلاق و بشریت هستند.

دشتی، با بیان اینکه در برابر جبهه استکبار حضرت امام راحل و اکنون رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد بیان کرد: اکنون اتحاد مسلمانان در کشورهای مختلف مانند سوریه، لبنان، یمن، عراق و دیگر کشورها با ایران وجود دارد دشمن در صدد ازبین بردن این اتحاد هستند ولی بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید جبهه مبارزه با استکبار حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه خطر بزرگی اسلام را تهدید می‌کند گفت: جبهه استکبار با ابزار جدید و ایجاد تفرقه دینی و مذهبی میان مسلمانان درصدد جنگ قومی و قبیله‌ای میان مسلمانان است که باید دراین جبهه هوشیار و با بصیرت عمل کرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه سیاست استکبار جهانی این است که مسلمانان را سرگرم کند تا به اهداف خود دست یابد خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت و هوشیاری جبهه استکباررا دنبال می‌کنند که لازم است مسلمانان به توصیه‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی برای جلوگیری از بروز بحران در جهان اسلام توجه جدی کنند.

دشتی، به مذاکرات هسته‌ای پرداخت و با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته‌ای متوجه دشمنی، استکبار جهانی است گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران می‌داند آنطرف میز مذاکره دشمن قرار دارد و با این هوشیاری روش‌های دیپلماتیک و سیاسی اعمال می‌کند و نمی‌گذارند مبارزه با استکبار به ذلت و خواری ملت ایران بیانجامد.

وی، با تاکید بر حفظ اقتدار ایران اسلامی در مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: انقلاب اسلامی حاضر است مذاکره کند ولی بار تحقیر و ذلت نمی‌پذیرد.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه مسیر تیم مذاکره کننده ایرانی مسیر درستی است گفت: مذاکره هسته‌ای به هر نتیجه‌ای برسد تاثیری بر مشکلات ایران ندارد چراکه مشکلات موجود در کشور هیچ وابستگی به این مذاکرات ندارد.

دشتی، با تاکید بر توجه به اتحاد و انسجام و وحدت در جامعه افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند مواظب باشید کشور دو قطبی، دو گروهی و قبیله‌ای نشود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه تحلیل‌ها و نقدهای منصفانه نباید اختلاف ایجاد کند، گفت: امسال دو رویداد مهم سیاسی اجتماعی در پیش است تلاش شود وحدت و انسجام حاکم در جامعه فدای اختلافات سیاسی و حزبی نشود./ تسنیم

ارسال نظر