کد خبر : 12163

هر توافقی درباره بازرسی از اماکن نظامی و دفاعی باطل است

هر توافقی درباره بازرسی از اماکن نظامی و دفاعی باطل است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هر نوع توافقی درباره بازرسی از اماکن نظامی و دفاعی باطل است.

به گزارش " بوشهر24 "، سید حسین نقوی حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر عراقچی پیرامون امکان دسترسی بازدید از مراکز نظامی ایران طبق پروتکل الحاقی گفت: ما در رابطه با بازرسی‌ها خط قرمز خود را اعلام کردیم و مقام معظم رهبری خط قرمز بازرسی‌ها را مشخص کرده‌اند.

وی ادامه داد: ما به هیچ‌وجه  اجازه نخواهیم داد از اماکن نظامی و دفاعی کشور بازرسی صورت بگیرد و بازرسی‌ها باید صرفا در حوزه فعالیت هسته‌ای و در چارچوب مقررات آژانس باشد و نه اینکه بازرسی‌های فرا آژانسی صورت گیرد و هر نوع توافقی درباره بازرسی از اماکن نظامی و دفاعی از نظر ما باطل است و جمهوری اسلامی قطعا زیر بار چنین بازرسی‌هایی نخواهد رفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از طرح جامع مجلس برای تصویب و نظارت بر اجرای توافق‌نامه هسته‌ای خبر داد و گفت: طرح‌های مختلفی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و بنا شد این طرح‌ها در کنار یکدیگر ادغام شود تا طرحی جامع باشد.

نقوی‌حسینی به تشریح جزئیات طرح جامع مجلس برای حراست از حقوق هسته‌ای ملت پرداخت و تصریح کرد: این طرح ضمن حفاظت از منافع کشور،به حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای و همچنین حفظ خطوط قرمز و منافع ملی کشورمان در حوزه هسته‌ای می‌پردازد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: پیش از سال جاری یک طرح یک فوریتی با عنوان الزام حفظ دستاورد هسته‌ای در صحن علنی مجلس تصویب شد و قرار شد سایر پیشنهادات و طرح‌ها به کمسیون امنیت ملی داده شود  و تمام دیدگاه‌ها در آن طرح گنجانده شود که این طرح در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است./ فارس

ارسال نظر