کد خبر : 12378

واکنش فرمانده سپاه به حضور اصغرزاده در بوشهر

واکنش فرمانده سپاه به حضور اصغرزاده در بوشهر

جمیری ضمن درخواست از مسئولان استان به دقت و کنترل بیشتر نسبت به دعوت سخنرانان، گفت: می‌دانیم کسانی که این افراد را به استان دعوت می‌کنند از عوامل فتنه 88 بودند، اما باید توجه داشته باشیم که بوشهر نیاز به توسعه و وحدت دارد.

به گزارش " بوشهر24 "، فتح‌الله جمیری پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با تبریک ایام شعبانیه، میلاد امام حسین(ع) و سالگرد حماسه سوم خرداد با اشاره به نقش مهم سپاه در جلوگیری از بحران‌های مختلف در کشور اظهار داشت: حضور سپاه در دوران دفاع مقدس برگ زرینی است که بر کسی پوشیده نیست و سازماندهی بسیج مردمی و بازپس‌گیری خاک ایران از دشمن از اقدامات مهم سپاه در دوران دفاع مقدس بود.

وی یادآور شد: جلوگیری از پیشرفت گروهک‌های تروریستی و مبارزه با منافقین که جیره‌خواران آمریکا بودند از دیگر اقدامات مهم سپاه بودند، ضمن اینکه امروز نیز سپاه حضور مؤثری در امنیت پروازها دارد که جزء مأموریت‌های موفق سپاه هم هست.

جمیری با اشاره به نقش سپاه در سازندگی گفت: سپاه در این بخش هم به خوبی وارد عمل شده و با تجربه‌ای که در دفاع مقدس کسب کرده بود از این تجربیات برای محرومیت‌زدایی،‌ سدسازی و ساخت اتوبان‌ها استفاده کرد.

فرمانده سپاه استان بوشهر اقدام سپاه، بسیج و نیروهای مسلح به مقابله با فتنه 88 را یکی از موفقیت‌های این ارگان‌های نظامی دانست و بیان کرد: سپاه، بسیج و نیروهای مسلح وارد عمل شدند و با کم‌ترین موضع‌گیری و برخورد توانستند کاری که دشمنان نظام برنامه‌ریزی وسیعی روی آن داشتند یعنی فتنه 88 را کنترل کردند.

وی با اشاره به حماسه سوم خرداد هم گفت: عملیات بزرگ فتح خرمشهر برگ زرین و افتخاری برای پاسداران، ارتشیان و بسیجیان است که به آن می‌بالند.

جمیری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص اطلاع جمهوری اسلامی ایران از نقشه غرب جهت کشاندن جنگ نیابتی به مرزهای ایران، ادامه داد:‌ ایشان فرمودند برخی حکام خلیج فارس با همکاری آمریکا و اسرائیل می‌خواهند جنگ‌های نیابتی را به ایران بکشانند و ما از این موضوع اطلاع دقیق داریم.

فرمانده سپاه بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور ابراهیم اصغرزاده (عضو سابق شورای شهر تهران) در دانشگاه خلیج فارس گفت: این روزها در دانشگاه‌ها عواملی که در فتنه 88 در بوشهر نقش داشتند از برخی شخصیت‌های معلوم‌الحال که سابقه توهین به عاشورا، خدا و شهدا داشتند دعوت می‌کنند و آنان هم سخنان بی‌منطق می‌زنند که حیف است از این تریبون به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه کسانی که پس از فتنه رأفت اسلامی شامل حال آنها شد اکنون برخی افراد مزدور را به استان بوشهر دعوت می‌کنند، افزود: از سوی سخنران اخیر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر خطاب به دانشجویان مطرح شد که کسانی که فعالیت دینی و مذهبی دارند به نظامی‌ها وابسته هستند.

جمیری ادامه داد: این گفته سخنران مذکور درحالی است که سپاه و ارتش افتخار کشور هستند و کسانی که در جامعه فعالیت دینی می‌کنند به خود می‌بالند که به نیروهای نظامی وابسته باشند.

فرمانده سپاه استان بوشهر خطاب برخی عناصر داخلی خاطرنشان کرد: شما که در دوران اصلاحات وارد فضای سیاسی شدید اکنون به کجا وصل هستید؟ خیلی از شماها از کشور فرار کرده و اکنون در دامان آمریکا، انگلیس و اسرائیل افتاده‌اید.

جمیری ضمن درخواست از مسئولان استان به دقت و کنترل بیشتر نسبت به دعوت سخنرانان، گفت: می‌دانیم کسانی که این افراد را به استان دعوت می‌کنند از عوامل فتنه 88 بودند، اما باید توجه داشته باشیم که بوشهر نیاز به توسعه و وحدت دارد.

وی در ادامه با خطاب قراردادن اظهار نظر اصغرزاده که بوشهر را پایتخت موسیقی کشور دانست، متذکر شد: بوشهر سابقه 200 سال سابقه مقاومت و دفاع مقدس دارد، از باقرخان تنگستانی گرفته تا رئیسعلی دلواری و شهید نادر مهدوی و یارانش.س

فرمانده سپاه امام صادق(ع) خطاب به مسئولان استان بوشهر با بیان اینکه بوشهر نیاز به سازندگی دارد و مسئولان باید به ظرفیت‌های توسعه استان توجه بیشتری داشته باشند، افزود: مسئولین باید سعی کنند تا محرومیت را از بوشهر بزدایند و از حضور افرادی معلوم‌الحال که با اهداف سیاسی به استان می‌آیند و در فضای دانشگاهی حضور پیدا می کنند جلوگیری به عمل آورند.

ارسال نظر