کد خبر : 12379

امام جمعه دلوار: گرانی ها ربطی به موضوع هسته ای ندارد

امام جمعه دلوار: گرانی ها ربطی به موضوع هسته ای ندارد

امام‌جمعه دلوار گفت: سیدالشهدا بزرگ‌ترین پاسدار راستین دین و قرآن و آموزه‌های دینی است و در برابر دشمنان تا آخرین قطره خون ایستادگی کرد و امروز سپاه پاسداران نیز به همان شکل در خط مقدم ایفای نقش می‌کند.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام علی زاهددوست خطیب و امام‌جمعه بخش دلوار در آیین عبادی سیاسی این هفته خود ضمن دعوت مردم به تقوا و رعایت حلال و حرام و پرهیز از محرمات اظهار داشت: شعبان ماه منصب به پیامبر اسلام است.

این خطیب جمعه بابیان اینکه سبک زندگی باید برگرفته از سیره پیامبر باشد، بیان کرد: شجاعت، ایثار، ازخودگذشتگی و ایجاد حماسه روز عاشورا ازجمله خصوصیات سیدالشهدا است.

امام‌جمعه دلوار با توجه به اینکه سراسر عمر امام حسین(ع) الگو است و ما باید از آن درس بگیریم، افزود: آموزش در زندگی پیامبر یکی از مهم‌ترین ارکان فرزنداری بود و علاوه بر پوشاک و خوراک به آن‌ها آموزش‌های اعتقادی نیز می‌دادند.

زاهد دوست بابیان اینکه امروزه فرزندان ما باید از آموزش‌های زبان خارجه، فضای مجازی بهره‌مند شوند، عنوان کرد: اگر امروز فردان ما آموزش‌ها را بر اساس اعتقاد یاد بگیرند در آینده دچار مشکل حلال و حرام نمی‌شوند و خوانده نمی‌خواهند به آن‌ها امرونهی کنند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اولین آموزش‌ها را از خانواده خود شروع کرد، تصریح کرد: مدیر خانواده در برابر رفتارهای خانواده مسئولیت شرعی و عقلی دارد و اگر مدیر خانواده توجهی به رفتارهای اعضا نداشته باشد و بی‌توجهی کند این‌یک تفکر غلتی است.

خطیب جمعه دلوار با اشاره به اینکه روش تربیتی باید عملی باشد، خاطرنشان کرد: پیامبر قبل از تذکر به فرزندان اول خودش به آن موضوع عمل می‌کرد و بعد تذکر می‌داد.

امام‌جمعه دلوار با اشاره به اینکه امام حسین بزرگ‌ترین پاسدار درراه خدا بود، اذعان داشت، سیدالشهدا بزرگ‌ترین پاسدار راستین دین و قرآن و آموزه‌های دینی است و در برابر دشمنان تا آخرین قطره خون ایستادگی کرد و امروز سپاه پاسداران نیز به همان شکل در خط مقدم ایفای نقش می‌کند.

زاهدوست با اشاره به اینکه حضرت ابوالفضل العباس(ع) بزرگ‌ترین جانباز بود، یادآور شد: علمدار کربلا بزرگ‌ترین جانباز در دفاع از ارزش‌ها بود که به دستور رهبر زمان ایستادگی کرد و از خداوند می‌خواهم تا به همه جانبازان صبر و عمر باعزت دهد.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها هیچ خللی را نتوانسته در کشور ایجاد کند، تأکید کرد: دوشمن از سال 59 ما را مورد تحریم قرارداد تا به‌گونه‌ای جلوی استقلال و پیشرفت ما را بگیرد و ما با رهبری اما خمینی (ره) و بعدازآن با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نتوانست از عزت ایرانیان در سراسر جهان کم کند بلکه به عزت ایرانیان افزوده شد.

مسئول شورای فرهنگی شهر دلوار ضمن اشاره به اینکه مبادا کس منشأ گرانی‌ها را موضوع هسته‌ای بداند، تأکید کرد: دشمنان ما امروز با اصل نظام مشکل‌دارند و توفیقات هسته‌ای بعد از سال 59 شروع‌شده است.

خطیب جمعه دلوار بابیان اینکه دخانیات بلای خانمان‌سوزی است، افزود: برای مقابله با این معضل اجتماعی همه مردم وظیفه امربه‌معروف و نهی از منکر دارند و مسئولین نیز باید برای جلوگیری از خریدوفروش‌های مواد مخدر در جامعه تدبیری اندیشه کنند.

امام‌جمعه دلوار با اشاره به اینکه مسئولین باید به فکر اشتغال جوانان باشند، بیان کرد: امروز جامعه دچار مشکل بیکاری است و این امر می‌تواند یکی از خطرناک‌ترین عوامل آسیب‌های اجتماعی باشد و اگر این مشکل رفع شود مصرف مواد مخدر نیز کاهش خواهد یافت و سرمایه کشور جوانان هستند.

زاهد دوست با اشاره به آتش‌سوزی بندر رستمی، عنوان کرد: از مسئولین خواهش دارم تا عاملین این آتش‌سوزی را هرچه سریع‌تر شناسایی و به مردم معرفی کنند.

وی بابیان اینکه این آتش‌سوزی 6میلیارد تومان خسارت وارد کرده است، گفت: در اسکله‌های بخش ساحلی هیچ‌گونه امکاناتی برای جلوگیری از خطرات احتمالی وجود ندارد و مسئولین باید برای ایجاد دوربین مداربسته، روشنایی و سیستم اطفاء حریق تدبیری اساسی اندیشه کنند.

مسئول شورای فرهنگی بخش دلوار با اشاره به اینکه مسئولین باید به فکر افزایش اسکله باشند، عنوان کرد: به دلیل اینکه ترافیک در اسکله‌ها زیاد است هرگونه اتفاقی که دریکی از این لنج ها رخ دهد می‌تواند عاملی برای ایجاد خسارت‌های میلیاردی باشد.

خطیب جمعه دلوار بابیان اینکه در دولت قبل زیر ساخته‌هایی برای ایجاد یک اسکله انجام شد، تصریح کرد: در دولت قبل هزینه‌های میلیاردی برای احداث اسکله جدی شد که در این دولت هیچ توجهی برای راه‌اندازی آن نمی‌شود و امیدواریم تا فاجعه‌ای بیشتر رخ نداده اقدام جدی صورت گیرد.

خطیب جمعه دلوار با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها هر پیشنهادی می‌دهند در مذاکرات بعدی آن را رد می‌کنند، تصریح کرد: اگر فقط سیاست‌های آمریکا می‌خواهد اعمال شود پس 5+1 نقش بازیگر خیمه‌شب‌بازی دارند و تیم مذاکره‌کننده باید تصمیم قاطع بگیرد.

ارسال نظر