کد خبر : 12394

پس از حاشیه سازی های اخیر در دانشگاه خلیج فارس

نامه سرگشاده تشکل های اسلامی خطاب به مدیریت دانشگاه خلیج فارس

دانشگاه

بوشهر24: در پی حضور یکی از عناصر اصلاح طلب و حامی فتنه در دانشگاه خلیج فارس و ایراد سخنان ساختارشکنانه از سوی این فرد، تشکل های اسلامی دانشگاه اسلامی طی نامه ای سرگشاده به سرپرست دانشگاه خلیج فارس اعتراض خود را اعلام کردند.

متن کامل این نامه در ادامه آمده است؛

امام خامنه­ای (مدظله عالی): " من خواهش می‌کنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریّتى که دانشگاه را مرکز جوَلان سیاسى و تلاش‌ها و فعّالیّت‌هاى جناح‌هاى سیاسى قرار ندهید. سمّ مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسی."

در روز یک شنبه مورخ 27/2/93 دانشگاه شاهد حضور اصغرزاده بود. این شخص با عدم توجه به موضوع سخنرانی و بدون پشتوانه علمی و سندی شروع به اتهام افکنی به قشر جان داده برای انقلاب اسلامی کرد. جدای از اینکه ایشان چه حرف ها و تهمت هایی را در این جلسه متوجه نظام مقدس اسلامی کرده، نوع مواجه ایشان در سخنرانی و تریبون دادن به ایشان دقیقا مصداق جولان سیاسی و تلاش فعالیت یک جناح سیاسی ورشکسته در دانشگاه بود. به طوری برخی از این ورشکستگان در شهر نیز در جلسه حضور داشتند. ایشان جزء برای عقده گشایی و شانتاژ سیاسی در دانشگاه سخنرانی نکرده است. ایشان نه تنها به پرسش های چند نفر از دانشجویان جواب نداد بلکه با توهین آنان را مورد عنایت قرار داد. جالب اینجاست که در سخنرانی عملا هدف خودش را انتخابات مجلس معرفی کرده در حالی که کشور در یک مواجه سنگین با دشمنان قسم خورده این انقلاب است. این گونه افراد نه تنها به فکر منافع ملی نیستند، بلکه مدافع بی جیره و مواجب آمریکای جنایت کار و شیطان بزرگ و ام الفساد قرن در ایران هستند.

به راستی جای بسی تعجب است که دانشگاه با توجه به سخنان صریح امام خامنه ای اجازه این سخنرانی را داده است. به راستی آیا دانشگاه مرکز چنین ابتذال سیاسی است؟ دانشگاهی که باید مرکز علم و تحقیق و تفکر باشد باید جای عقده­گشایی و تهمت زنی و شانتاژ سیاسی قرار بگیرید. تجربه بسیار تلخ حوادث اواخر دهه هفتاد باید همه ما را آگاه کرده باشد که چنین افرادی جزء برای بهره برداری از دانشجویان و تحریک افکار عمومی و به تشنج کشیدن دانشگاه و جلوگیری از پیشرفت علمی کشور قصدی نداشته و ندارند. ضمن اینکه بی قانونی هایی در حمایت از فتنه گران حواث تلخ 88 در این مراسم انجام پذیرفت. چرا ریاست دانشگاه با این موضوع برخورد نمی کند. کدام دلسوز نظامی اجازه می دهد که باز پای فتنه گران به دانشگاه باز شود. کدام حافظ خون شهداء اجازه تهمت به نظام را میدهد. مگر رهبری نفرمودند که " بزرگ‌ترین معروفها در درجه‌ی اوّل عبارت است از ایجاد نظام اسلامی و حفظ نظام اسلامی؛ این امر به معروف است. معروفی بالاتر از ایجاد نظام اسلامی و حفظ نظام اسلامی نداریم؛ هر کسی که در این راه تلاش کند، آمر به معروف است؛ حفظ عزّت و آبروی ملّت ایران، بزرگ‌ترین معروف است. معروفها اینها هستند: اعتلای فرهنگ، سلامت محیط اخلاقی، سلامت محیط خانوادگی، تکثیر نسل و تربیت نسل جوان آماده‌ی برای اعتلای کشور، رونق دادن به اقتصاد و تولید، همگانی کردن اخلاق اسلامی، گسترش علم و فنّاوری، استقرار عدالت قضائی و عدالت اقتصادی، مجاهدت برای اقتدار ملّت ایران و ورای آن و فراتر از آن، اقتدار امّت اسلامی و تلاش و مجاهدت برای وحدت اسلامی؛ مهم‌ترین معروفها اینها است و همه موظّفند در راه این معروفها تلاش کنند؛ امر کنند. نقطه‌ی مقابل اینها هم عبارت است از منکرها. ابتذال اخلاقی منکر است، کمک به دشمنان اسلام منکر است، تضعیف نظام اسلامی منکر است، تضعیف فرهنگ اسلامی منکر است، تضعیف اقتصاد جامعه و تضعیف علم و فنّاوری منکر است؛ از این منکرها باید نهی کرد" چگونه است که مدیریت دانشگاه خودش را موظف به اجرای امر به معروف و نهی از منکر نمی بیند و به هر دلال آمریکایی اجازه حضور در دانشگاه را میدهد. مدیریت دانشگاه با فراهم کردن محفلی برای برگزاری چنین جلسات برای سیاست زده ها، باید با قانون شکنی های انجام شده در این خصوص (بی حرمتی و اتهام زنی به نظام، حمایت از فتنه گران، چاپ تصویر و انتشار رسمی فتنه گران) برخوردی قاطع و بی ملاحظه داشته باشد که در  این صورت راه برای جولان چنین رفتارهای نابهنجاری در دانشگاه روز به روز بیشتر رو بیشتر خواهد شد.

برگزاری یه طرفه چنین جلساتی به هیچ عنوان مصداق آزاد اندیشی نبوده، نیست و نخواهد بود. در جلسه که سخنران یه طرفه به قاضی برود و هر گونه اتهامی را بزند و هیچ کس هم نباشد که جواب اورا بدهد واقعا کدام عقل سلیمی چنین جلسه ای را مصداق آزاداندیشی می داند. آیا آزاداندیشی حد و مرز ندارد. آیا هر کس هر چه دلش خواست بگوید و هرتهمتی را خواست بزند می توان آنرا مصداق آزاداندیشی دانست. تشکل های ولایی دانشجویی حضور چنین افرادی را در دانشگاه به شدت محکوم کرده و عواقب آنرا متوجه مدیریت سهل انگارانه دانشگاه می بیند. تشکل های ولایی دانشجویی ضمن حمایت از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی و مناظرات در دانشگاه، به هیچ عنوان اجازه میدان داری برای کسانی که خواهان به تشنج کشیدن دانشگاه هستند را نخواهد داد.

بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس

هیات محبین اهل البیت علیهم السلام

جامعه اسلامی دانشجویان

کانون قران و عترت

 

ارسال نظر