کد خبر : 12418

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه مطرح کرد

آمریکایی‌ها را وادار کردیم فارسی صحبت کنند

آمریکایی‌ها را وادار کردیم فارسی صحبت کنند

بوشهر24: فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به افزایش برد سامانه‌های پهپادی در خلیج‌فارس، گفت: در مکالمات با آمریکا‌یی‌ها در خلیج‌فارس، آنان را مجبور کردیم فارسی صحبت کنند و این نشان از اقتدار نیروهای ایرانی در خلیج‌فارس است.

بوشهر24: فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به افزایش برد سامانه‌های پهپادی در خلیج‌فارس، گفت: در مکالمات با آمریکا‌یی‌ها در خلیج‌فارس، آنان را مجبور کردیم فارسی صحبت کنند و این نشان از اقتدار نیروهای ایرانی در خلیج‌فارس است.
به گزارش "بوشهر24"، علی رزمجو ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت حماسه سوم خرداد برگزار شد،‌ در مورد آمادگی نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس اظهار داشت: بیگانگان در خلیج‌فارس با ناو هواپیمابر، ناوشکن، رزم‌ناو لجستیکی آبی و خاکی حضور دارند و اکنون نیز ناو هواپیمابر آمریکا در محدوده جزیره فارسی استان بوشهر تا منطقه فروزان قرار دارد اما در قبال این حرکات، در مجموعه نیروی دریایی سپاه و منطقه دوم، اشرافیت کامل اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی لازم را داریم.

وی بیان کرد: در جزایر و سواحل خلیج‌فارس به‌ویژه در حوزه استان بوشهر، با استقرار رزمندگانی همچون دوران دفاع مقدس، با داشتن تجهیزاتی مدرن و پیچیده، با به‌کارگیری ایمان و تقوا، یک پدافند مستحکم و شکست‌ناپذیر در خلیج‌فارس ایجاد کردیم.نسبت به تهدیدات دشمنان و بیگانگان در منطقه هراسی نداریم و کوچک‌ترین تهدید، بزرگ‌ترین پاسخ را به دنبال خواهد داشت.

رزمجو در ادامه اظهار کرد: سامانه موشکی با بردهای مختلف، انواع و اقسام شناور هجومی و رزمی و سامانه‌های راداری و یگان‌های تفنگدار و تکاور، یگان‌های پروازی و پهپاد را در خلیج‌فارس مستقر کردیم.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: مراکز اقتصادی ایران در خلیج‌فارس اکنون امنیت قابل قبولی دارند ضمن اینکه در این زمینه از طرحی بنام «نظیر به نظیر» با هدف ساماندهی مردم ساحل‌نشین استان بوشهر هم استفاده می‌کنیم و آموزش‌های لازم نیز به ایشان داده‌ شده است.

رزمجو بیان داشت: درس پایداری و مقاومت در خلیج‌فارس را از سوم خرداد، حماسه شهید مهدوی و رهنمودهای امام و رهبری آموختیم، جمهوری اسلامی ایران در خلیج‌فارس دارای اقتدار بی‌نظیری است و بر توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران افزوده است ضمن اینکه آمادگی کاملی برای دفاع از خلیج‌فارس را داریم.

وی در مورد تحرکات هواپیماهای کشورهای بیگانه در منطقه مرزی دریایی ایران گفت: در دریا منطقه‌ای بنام FRI وجود دارد که هواپیماهای بیگانه نمی‌توانند از این مرز عبور کنند و اگر چنین شد هشدارهای سایت راداری و پدافند ارتش به آنان داده می‌شود.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه اضافه کرد: به ملوانان و صیادان هم اعلام کردیم در صورت نیاز می‌توانند از کانال 16 درخواست‌های خود را به نیروی دریایی سپاه اعلام کنند تا به آنان کمک شود، ضمن اینکه ما با اقتدار در خلیج‌فارس حضور داریم به‌طوری‌که آمریکایی‌ها را وادار کردیم در مکالمات خود فارسی صحبت کنند و اکنون بخشی از مکالمات به‌صورت فارسی انجام می‌شود و هیچ موقع اتفاق نیفتاده که سؤالات ما را بی‌پاسخ بگذارند.

رزمجو در مورد دستاوردها و خودکفایی نیروی دریایی سپاه در زمینه‌ی تجهیزات نظامی افزود: قدرت مانور و تحرک در دریا را بالا بردیم و با طراحی و ساخت انواع شناورها با سرعت‌ بالا، در محدوده‌های مورد نظر حضور داریم.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ادامه داد: افزایش برد موشک‌ها، افزایش برد سامانه‌های پهپادی ازجمله دستاوردهای تجهیزاتی ماست ضمن اینکه قادریم با سامانه‌های پهپادی که داریم بخش‌های مختلف شمالی، میانی و جنوبی خلیج‌فارس را پوشش دهیم.

رزمجو اظهار داشت: وجود انواع قبضه‌های پدافندی بخش دیگری از توانمندی ماست و با وجود شناورهایی که در خلیج‌فارس مشغول انجام مأموریت هستند همچنان به دنبال حفظ اقتدار خود در این منطقه هستیم ضمن اینکه تأکید می‌کنم تمام این توانمندی‌ها برای توان بازدارندگی است، اما در مقابل تهدیدات در خلیج‌فارس محکم و استوار ایستاده‌ایم./ فارس

ارسال نظر