کد خبر : 12463

امام جمعه موقت تهران؛ سخنران مراسم سالگرد امام(ره) در بوشهر

 امام جمعه موقت تهران؛ سخنران مراسم سالگرد امام(ره) در بوشهر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: برنامه‌ریزی‌های مدونی برای برپایی مراسم سالگرد امام (ره) در استان بوشهر تدارک دیده شده به‌گونه‌ای که سخنران این مراسم در شهر بوشهر امام جمعه موقت تهران است.

به گزارش " بوشهر24 "، فتح الله حقیقی ظهر امروز در نشست هماهنگی برنامه سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با بیان اینکه انقلاب اسلامی بی نام امام خمینی (ره) در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست، اظهار داشت: این امر وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند تا در مراسم بزرگداشت این امام فرزانه نهایت تلاش را انجام دهیم تا مراسم نسبت به سالهای گذشته بهتر و باشکوهتر برگزار شود.

وی، آشنایی نسل جوان با اهداف و آرمانهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، بازخوانی اندیشه‌های بصیرت افزای امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل را از اهداف برنامه‌های بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) عنوان کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر برگزاری برنامه‌های سالگرد ارتحال امام(ره) در شان امام راحل افزود: مراسم سالگرد امام (ره) در استان بوشهر باید درخور منزلت امام راحل برگزار شود که رسالت دستگاههای اجرایی در این حوزره بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های مدونی برای برپایی سالگرد ارتحال امام راحل در بوشهر تدارک دیده شده افزود: سخنران مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در بوشهر حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران است.

حقیقی، با تاکید برتبیین شخصیت امام راحل برای نسل جوان تاکید کرد: ایام سالگرد ارتحال امام راحل فرصتی است تا چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی، قیام خونین 15 خرداد و شخصیت اخلاقی و رفتاری حضرت امام خمینی(ره) و ایثارگران و رزمندگان برای نسل نوجوان و جوان تبیین شود.

وی با گرامیداشت سالگرد فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر بدست توانمند رزمندگان اسلام درسوم خرداد سال 1361 نشان دهنده شجاعت مردم ونیروهای مسلح است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه حماسه فتح خرمشهر در تاریخ جهان ثبت است بیان کرد: تاثیر بین المللی فتح خرمشهر در تاریخ دفاع مقدس فراموش ناشدنی و جاوید است.

حقیقی با تاکید بر بهره جستن از فرهنگ حماسه فتح خرمشهر در امورات مختلف جامعه افزود:  در شرایط کنونی باید مانند زمان دفاع مقدس با تکیه بر ایمان، علم با هوشیاری کارها به سمت جلو حرکت دهیم.

وی با تاکید بر پرهیز از موازی‌کاری در برنامه‌های فرهنگی تصریح کرد: دربرنامه‌های مرتبط با سالگرد امام (ره) دستگاه‌های اجرایی باید از هر گونه موازی‌کاری پرهیز کنند./ تسنیم

ارسال نظر