کد خبر : 12464

آخرین تحولات یمن/ سقوط یک جنگنده دیگر عربستان

آخرین تحولات یمن/ سقوط یک جنگنده دیگر عربستان

عربستان درحالی برای شصت و یکمین روز به حملات خود علیه یمن ادامه می‌دهد که رسانه‌ها گزارش داده‌اند که دیپلمات‌های سعودی درحال کارشکنی در برگزاری نشست گروه‌های سیاسی یمنی در ژنو هستند.

به گزارش " بوشهر24 "، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران شبانه روزی یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه این کشور را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از سه هزار کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است، بامداد روز ششم فروردین آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

اخبار شصت‌ومین روز تجاوز در یمن را اینجا دنبال کنید.

* * * * * *

اخبار شصت‌و یکمین روز تجاوز عربستان را در زیر دنبال کنید:

 

اعلام آماده باش در مرزهای عربستان با یمن/ قوای مسلح عربستان از اعلام آماده باش کامل در مرزهای مشترک این کشور با یمن خبر داد.

سرنگونی یک جنگنده دیگر عربستان این بار در «صعده» یمن/ منابع امنیتی یمن از سرنگونی یکی دیگر از جنگنده‌های ارتش عربستان این بار در شمال شرقی صعده یمن خبر دادند.

* کارشکنی سعودی‌ها در تلاش‌های سازمان ملل برای توقف درگیری‌ها در یمن/ منابع رسانه ای گزارش دادند که عربستان سعودی و رئیس جمهور فراری یمن با مانع تراشی در مسیر مذاکرات صلح در یمن، تلاش های بین المللی در این زمینه را به بن بست کشانده‌اند.

موگرینی: بحران یمن تنها راه‌حل سیاسی دارد 

* تلاش غربی‌ها برای میانجی‌گری پنهانی میان یمن و عربستان/ عضو ارشد انصارالله یمن گفت: ممکن است سناریو میانجی‌گری پنهانی همانند سال 2009 برای متوقف کردن حملات عربستان سعودی عملی شود.

* نصرالله: از عربستان می‌خواهیم حملات به یمن را متوقف کند

* ارتش یمن و کمیته‌های مردمی پایگاه نظامی «سردح» عربستان را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند

* نظامی سابق آمریکایی: اسرائیل «جبل نقم» یمن را با بمب نوترونی هدف گرفت

* ترور «احمد العرامی» یکی از سران جنبش انصارالله / شبکه الجزیره در خبری کوتاه اعلام کرد که افراد مسلح در استان «البیضاء» این عضو انصارالله را ترور کردند

* عربستان در مرز خود با یمن اعلام آماده‌باش کرده است (اسکای‌نیوز)

* سه زخمی و تخریب یک مسجد دیگر در حملات عربستان به استان «عمران»

* هواپیمای حامل کمک‌های پزشکی متعلق به سازمان جهانی بهداشت وارد فرودگاه صنعا شد

ارسال نظر