کد خبر : 12468

دوم خردادی‌ها می‌گفتند دین فقط باید در خانه‌ها بماند

دوم خردادی‌ها می‌گفتند دین فقط باید در خانه‌ها بماند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: هدف اصلی دوم خردادی‌ها این بود که دین نمی‌تواند به‌عنوان حکومت مطرح شود ، دین یک امر شخصی است، اعتقاد داشتند دین فقط باید در خانه‌ها باشد.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام حسین دشتی صبح امروز در همایش سالگرد حماسه فتح خرمشهر و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: ماه شعبان ماه پیغمبر است و امیدوارم خدا توفیق دهد تا بتوانیم به خودسازی، رسیدگی و معنویت خودمان بپردازیم و از این ماه استفاده نماییم.

حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارای بصیرت نافذ بود

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر ضمن تبریک میلاد باسعادت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز افزود: حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارای بصیرت نافذ بود و با شجاعت در کنار برادرش به جهاد پرداخت و از آزمایش سربلند بیرون آمد.

وی تبعیت از امام حسین(ع) را واجب دانست و ادامه داد: حضرت ابوالفضل معصوم نیست اما نزدیک به عصمت است و دارای جایگاه والایی است که به او باب‌الحوائج نیز لقب داده‌ شده است.

دشتی با بیان اینکه یکی از معجزات دین ما بصیرت نافذ است، اضافه کرد: بصیرت نافذ در مبانی دینی دارای معنی خاص است در قرآن و حدیث داریم که این کلمات وارد شده در حقیقت فرهنگ قرآنی و دینی ماست و در جای دیگری وجود ندارد حضرت ابوالفضل بصیرت نافذ داشت.

وی افزود: هزار سال پیش که هیچ فرهنگی وجود نداشته این تمدن و فرهنگ را پیامبر آورد که امروز این فرهنگ استکبار، مستضعفین، هجرت، استضعاف، بصیرت و شهادت که از اصلاحات دینی و اسلامی است در هیچ قاموسی پیدا نمی‌کنید و ما تمام این کلمات را از قرآن یاد گرفته‌ایم و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رایج شد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه دنیای امروز اصلاً صدای حق را نمی‌شنود، گفت: جهان امروز در برابر فریادهای انسان‌های مستضعف که در یمن زیر بمباران آل سعود قطعه‌قطعه می‌شوند، نمی‌شنوند و نمی‌بینند درک و احساس نمی‌کنند وجدان ندارند زیرا تمام دل‌های آن‌ها کر و کور است.

وی افزود: در جنگی که توسط رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان صورت گرفت و منجر به قتل و عام و کشته و زخمی شدن هزاران زن و کودک شد و ناله‌های مردم مظلوم فلسطین بلند شد اما تمام جهان بین‌المللی کر و کور بودند.امروز دنیا دهکده جهانی شده است کوچک‌ترین صدا سراسر دنیا شنیده می‌شود اما سازمان بین‌الملل بصیرت ندارد آن را بشنود.

جهان سلطه و سازمان ملل معیوب هستند

وی خطاب به جهان سلطه و سازمان ملل تأکید کرد: اگر احساس کردید در برابر ناله مستضعف گوشتان کر است بدانید که معیوب هستید، حقایق را نمی‌بینید  زیرا بصیرت ندارید و آن را درک نمی‌کنید.

دشتی بابیان اینکه انقلاب اسلامی را جوانان با فطرت پاک به پیروزی رساندند، گفت: انسان در زمان جوانی و نوجوانی به طبع فطرت الهی بصیرت دارد درکش روشن و وجدانش باز است می‌بیند و می‌شنود و نخستین قدم در فطرت بصیرت است.

وی افزود: نخستین کسانی که به پیغمبر تسلیم شدند، دست‌به‌دست پیغمبر دادند، فریاد پیغمبر را پذیرفتند و در گروه‌های مخفی با پیغمبر همراهی می‌کردند جوانان بودند، انقلاب اسلامی را جوانان با فطرت پاک به پیروزی رساندند و جنگ را جوانان ما اداره کردند و اکثر شهدای ما انسان‌های جوانی بودند که با بصیرت درونی و بصیرت فطری تسلیم امام (ره) شدند.

برخی افراد شعاری دوم خردادی هستند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه برخی افراد شعاری دوم خردادی هستند، خاطرنشان کرد: هنگامی‌که تفکرات جدید در دوم خرداد تا به امروز ظهور پیدا کرد سخن از آزادی بود.

وی افزود: یکی از مبلغانی که شعار دوم خردادی می‌داد می‌گفت اگر شما آزادی‌ها را رعایت نکنید و حتی اگر دین هم در مقابل آزادی مردم قرار گیرد دین از بین خواهد رفت باید آزادی‌ها را رعایت کنید و این یعنی بی‌قانونی.

دشتی با بیان اینکه کسانی که می‎خواهند متولی بصیرت شوند باید قوی عمل کنند، اظهار داشت: هدف اصلی دوم خردادی‌ها این بود که دین نمی‌تواند به‌عنوان حکومت مطرح شود و دین یک امر شخصی مردم است،آنها اعتقاد داشتند دین فقط باید در خانه‌ها باشد و این فرهنگ،‌ جوانان دینی ما را گرفت و در دانشگاه‌ها رسوخ پیدا کرد، این‌ها از انحرافات فکری آن دوران بود و باعث شد برخی از جوانان ما در مبانی اعتقادی خود متزلزل شوند./ فارس

ارسال نظر