کد خبر : 12474

مدیر کل فرهنگ و ارشاد بوشهر در میتینگ اصلاح طلبان چه می کند؟

مدیر کل فرهنگ و ارشاد بوشهر در میتینگ اصلاح طلبان چه می کند؟

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر به مناسبت دوم خرداد، اقدام به برگزاری همایشی تحت عنوان «خرداد، از حماسه تا حماسه» با سخنرانی دبیر انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور کرد که با حضور چهره‌‌های اصلاح‌طلب تندرو و یک چهره دولتی در استان بوشهر همراه بود.

به گزارش " بوشهر24 "، چنین همایشی آن‌طور که از موضوع آن بر می‌آید، یک گردهمایی صرف سیاسی است که برگزاری آن توسط احزاب و گروه‌های سیاسی مختلف برای رسیدن به انسجام لازم طبیعی می‌باشد. مهمانان مختلفی در این همایش حضور داشتند که چون پیش تر چهره واقعی خود را به مردم نشان داده اند، دیدن آنان چندان غیرمعمول به نظر نمی رسید، اما حضور مدیران دولتی در چنین مراسمی تعجب آور بود.

همان‌گونه که در اظهارات سخنرانان پایتخت‌نشین و مجری برنامه عنوان شد، هدف از این همایش تقویت جریان اصلاحات و احزاب نزدیک به جریان دوم خرداد برای شرکت در انتخابات آتی بود. پرواضح است که به‌کارگیری امکانات و سیاسیون دولتی جهت دست‌یابی به مقاصد انتخاباتی، نه قانونی است و نه برای مردم قابل‌پذیرش خواهد بود و دولتمردان باید از انجام فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی شبهه دار پرهیز نمایند.

مصطفی سالاری اواخر ماه گذشته در گردهمایی مشترک ائمه جمعه با فرمانداران استان بوشهر با اشاره به اینکه دو انتخابات مهم امسال برگزار می‌شود اظهار داشت: مسئولان استان بوشهر در کمال بی‌طرفی باید فضا را برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور آماده کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر نیز اوایل اردیبهشت‌ماه در خصوص فعالیت‌های انتخاباتی و سیاسی مسئولین استان با بیان اینکه انتخابات ۱۰ مرحله است، خاطرنشان کرد: یکی از مراحل آن قبل از انتخابات است و آنچه مربوط به ما می‌شود، اجرای قانون در تمام مراحل انتخابات است؛ در انتخابات تحت هر شرایطی بی‌طرفی خود را به مردم ثابت می‌کنیم.

برخلاف اظهارات مدیران ارشد دولتی در استان مبنی بر بی‌طرفی و عدم وابستگی به جریان‌های سیاسی، روز گذشته حمیده ماحوزی در صف اول سیاسیون دوم خردادی بوشهر نشسته بود تا شائبه حضور خود در انتخابات آینده را قوت ببخشد. وی با حضور خود در این مراسم، دووجهی بودنِ گفتار مدیران (به‌اصطلاح) معتدل دولتی را به‌ویژه در استان بوشهر به اثبات رساند!

از ماحوزی به‌عنوان مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان بوشهر که بارها بیان داشته است که: «من سیاسی نیستم»، باید پرسید که در کدام برنامه از اصولگرایان شرکت کرده‌اید که بتوانیم به‌زعم شما سیاسی نبودن این حضور را درک کنیم؟

شما که در ماه‌های گذشته به بهانه عدم دعوت، از حضور در مراسم‌های ارزشی مانند بزرگداشت شهدای موسیقی استان که میهمانان کشوری نیز در آن حضور داشتند، سر باز زدید، چگونه این خط‌کشی جناحی را توجیه می‌کنید؟ کار تا جایی پیش می‌رود که حتی حاضر می‌شوید در فرودگاه بوشهر به پیشواز میهمانان پایتخت‌نشین دوم خردادی رفته و حضور محکم خود را نشان دهید؟!

حال با این کار خانم مدیرکل چیزی جزء چراغ سبزی برای ورود به عرصه انتخابات و نیاز به حمایت طیف سیاسی اصلاح طلب به ذهن نمی آید.

باید توضیح داده شود که حضور در کنار جمعی شامل بعضی فتنه‌گران سال ۸۸ و فعالان تندرو سیاسی اصلاح‌طلب، کدام مقاصد فرهنگی استان را تأمین می‌نماید که به حضور فردی در قامت مدیرکل یک اداره فرهنگی، الزامی احساس شده است؟

سوال دیگر اینجا است چرا مسولان ارشد استانی که دم از بی طرفی و اجرای اصل قانون داردن این بیانات خودشان را به مدیران کل انتقال نمی دهند و این صحبت های مسولان ارشد دولتی واکنشی بلعکس دارد.

حال در ادامه باید دید که آیا خانم مدیر توانسته است رضایت این طیف سیاسی را برای حضور در عرصه انتخابات آینده جلب کند./ سپاس

ارسال نظر