کد خبر : 12735

آیت الله صفایی: تقویت شورای نگهبان واجب و تضعیف آن حرام است

آیت الله صفایی:  تقویت شورای نگهبان واجب و تضعیف آن حرام است

امام جمعه بوشهر گفت: تقویت شورای نگهبان واجب و تضعیف آن حرام است چون تضعیف شورای نگهبان منجر به تضعیف حوزه قانون گذاری و عرصه نظارتی می‌شود

به گزارش " بوشهر24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروزدر نشست با سرپرستان دفاتر نمایندگی شورای نگهبان شهرستان‌های استان بوشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان (عج) و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای 15 خرداد، شورای نگهبان را یکی از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران، دانست و اظهار داشت: شورای نگهبان در هندسه ساختاری نظام جمهوری اسلامی ایران، مهمترین دستگاه حاکمیتی است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان حکم قلب نظام جمهوری اسلامی ایران را دارد تصریح کرد: شورای نگهبان حکم قلب نظام جمهوری اسلامی ایران را دارد که مایه پالایش همه امور در عرصه حیاتی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه شورای نگهبان قلب پالایش نظام جمهوری اسلامی ایران است، افزود: بسیاری هستند که می‌خواهند شورای نگهبان در ساختار نظام نباشد و اگر باشد یک نظام عادی و بدون قدرت و توان و منفعل باشد که این نگاه، همان نگاه استعماری و استبدادی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه بدخواهان نظام اسلامی قصد تضعیف شورای نگهبان دارند بیان کرد: آنهایی که می‌خواهند نظام اسلامی در مسیر تاریخ خود دچار بحران شود و سقوط کند شورای نگهبان را به هر شکل که می‌توانند تضعیف می‌کنند.

وی، افزود: کسانی که شورای نگهبان را تضعیف می‌کنند مسیری می‌روند که استعمار می‌خواهد و همان حرفی می‌زنند که سخنگوی‌های جهان سلطه بیان می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تقویت شورای نگهبان واجب و تضعیف آن حرام است افزود: چون تضعیف شورای نگهبان منجر به تضعیف حوزه قانون گذاری و عرصه نظارتی می‌شود تقویت آن واجب و تضعیف آن حرام است.

صفایی بوشهری بیان کرد: شورای نگهبان مایه حیات یک جامعه الهی هستند و اگر نظارت و حوزه پالایش و قانون گذاری، خوب صورت نگیرد قطعاً در درون خود دچار چالش‌های جدی می‌شود.

وی، شورای نگهبان را مایه‌ سالم مانی و سالم سازی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: حضرت امام (ره) به شورای نگهبان همیت خاصی تأکید داشتند و رهبر معظم انقلاب  نیز به شدت بر حفظ و صیانت و اقتدار این شورا تأکید دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه شورای نگهبان، عامل صیانت و حراست از اساس نظام جمهوری اسلامی ایران است خاطرنشان کرد: اگر شورای نگهبان نباشد حوزه‌های انتخابی کشور همگی دچار بحران می‌شوند و افرادی که صلاح نیست وارد عرصه انتخاباتی شوند، وارد می‌شوند، انتخاب می‌شوند و جامعه را دچار مشکل می‌کنند.

صفایی بوشهری افزود: اگر شورای نگهبان نباشد قوانین کشور منطبق با قانون اساسی و دین نمی‌شود و نظام ما دچار مشکل قانون‌گذاری می‌شود.

وی شورای نگهبان راعامل صیانت و حراست از اساس نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: الحمدالله از اوائل انقلاب تا کنون شخصیت‌هایی در شورای نگهبان بوده‌اند که همه مایه افتخار و عزت برای ایران اسلامی هستند و هم اینک حضرت آیت الله جنتی یک شخصیت بسیار مخلص، ولایتمدار، فقیه، آگاه، بصیر و دارای تجربه کافی و لازم هستند که ضامن سلامت بسیاری از امور هستند.

امام جمعه بوشهر با اعلام حمایت جدی از شورای نگهبان در کلان ایران و استان بوشهر، انتخابات پیش رو به ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخابات فوق العاده ای دانست و تأکید کرد: در شورای نگهبان کارها طبق قانون، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و طبق نظر ولی فقیه پیش رود./ تسنیم

ارسال نظر