کد خبر : 12808

درپی آغاز تحصن دانشجویان دانشگاههای جنوب کشور؛

دانشجویان بوشهری نیز به تحصن شیرازیها پیوستند +تصاویر و حواشی تحصن

دانشجویان بوشهری نیز به تحصن شیرازیها پیوستند +تصاویر و حواشی تحصن

بوشهر24: امروز ظهر، دانشجویان بوشهری نیز به تحصن دانشجویان دانشگاههای جنوب کشور در شیراز پیوستند.

بوشهر24: امروز ظهر، دانشجویان بوشهری نیز به تحصن دانشجویان دانشگاههای جنوب کشور در شیراز پیوستند.

به گزارش "بوشهر24"، سید عبدالله شجاعی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس در گفتگو با "بوشهر24" با بیان اینکه از تحصن برادران و خواهرانمان در دانشگاه شیراز که در اعتراض به روند مذاکرات هسته ای انجام شده حمایت کرده و امروز ظهر به ایشان پیوسته ایم، گفت: جهت حمایت از بیانات رهبری و دفاع از خطوط قرمز و در مخالفت با توافق به هر قیمت و نیز برای مخالفت با زیاده خواهی های طرفهای مقابل بالاخص آمریکا تصمیم گرفتیم به این تحصن بپیوندیم.

وی افزود: امروز صبح با جمعی از خواهران و برادران دانشجو به سمت شیراز به راه افتادیم و تا پایان تحصن در کنار دیگر متحصنین خواهیم بود.

وی ادامه داد: مردم بصیر ایران همواره پای سخنان رهبری ایستاده و برای آن هزینه می دهند. امیدواریم مسئولین نیز به خطوط قرمز و سخنان رهبری توجه ویژه کنند.

 

لازم به ذکر است که پس از درخواست‌های مکرر جهت اخذ مجوز تجمع دانشجویی در شیراز و عدم پاسخگویی مسئولان مربوطه جهت برگزاری تجمع در اعتراض به زیاده خواهی های آمریکا و حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، دانشجویان عصر دیروز در دانشگاه شیراز متحصن شدند که این تحصن همچنان ادامه دارد.

عباس توانا، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز و دبیر کمیته دانشجویی دفاع از حقوق هسته ای نیز در گفتگو با "بوشهر24" با اعلام اینکه این تحصن با حضور بیش از 500 دانشجو آغاز شده و به مرور زمان از نقاط مختلف از جمله شهرستانهای فارس به آن اضافه می شوند، گفت: این اعتراض، از سوی مسئولین برخی تشکلهای اسلامی از سراسر کشور حمایت شده و قرار است دانشجویان دیگر استانهای جنوب کشور هم علی رغم مسافت زیاد به این تحصن بپیوندند.

وحید زارع سخنگوی کمیته دانشجویی دفاع از حقوق هسته ای در جمع متحصنین گفت: این تحصن قصد برجسته سازی خطوط قرمز را دارد. ما پای میز مذاکره منطق برتر را داریم؛ خط قرمزها توسط هیچ کس نباید زیر پا گذاشته شود و ملت تا آخر پای حقوق خود خواهد ایستاد.

وی گفت: مذاکره کنندگان با لحن طلبکارانه با دشمن برخورد کنند. اگر دشمن باز دبه کرد و تهدید کرد تیم مذاکره کننده برای حفظ منافع ملی وعزت، مذاکرات را ترک کند.

پس از اذان مغرب و عشا نماز جماعت با حضور دانشجویان نمازگزار برگزار شد. با پایان نماز جماعت، مسئولین دانشگاه خواستار پایان تحصن شدند اما دانشجویان متحصن با سر دادن شعار "دانشجو می میرد/ذلت نمی پذیرد" و"هیهات من الذله" از ترک مسجد خودداری کردند.

سپس زارع ضمن اعلام خواسته های متحصنین گفت: دانشجویان تا حضور مسئول دفتر وزارت خارجه در استان فارس در مسجد دانشگاه و رساندن پیام متحصنین، از مسجد خارج نخواهد شد.

 

حراست دانشگاه شیراز که برای ورود رسانه ها برای انعکاس خبری این تحصن از لحظات ابتدایی شروع مراسم سخت گیری می کرد در اقدامی حوالی ساعت ۱۰ شب اجازه ورود به تیم خبری صدا و سیمای استان فارس جهت تهیه خبر از این برنامه را نداد. اما علی رضا نجابت معاون صدای صدا و سیمای فارس، منصوری رئیس بسیج اساتید دانشگاه شیراز و جمعی از اعضای هیئت علمی به این تحصن پیوستند

لازم به ذکر است علاوه بر بوشهر دانشجویان خوزستانی نیز به این تحصن ملحق شده اند.

 

ارسال نظر