کد خبر : 12847

آیت الله خاتمی در گناوه: پشتیبانی از ولایت فقیه مهم‌ترین راه مصون نگه داشتن کشور از آسیب‌ها است

آیت الله خاتمی در گناوه: پشتیبانی از ولایت فقیه مهم‌ترین راه مصون نگه داشتن کشور از آسیب‌ها است

امام جمعه موقت تهران وجود ولایت را مهم‌ترین راه برای مصون نگه داشتن مملکت از آسیب‌ها دانست و گفت: امام بزرگوار فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند.

به گزارش " بوشهر24 "، آیت الله سید احمد خاتمی صبح امروز در آیین بزرگداشت سالروز ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد 42 در مصلی بندرگناوه با بیان اینکه نعمت ولایت بزرگترین ارزشی است که خداوند به ملت ایران اعطا کرده اظهار داشت: ولایت یکی از نعمت‌های بزرگ الهی است که  درسایه الطاف و عنایت خداوند نصیب ملت ایران شده است.

وی با بیان اینکه به برکت توجه خداوند به ایران اسلامی ملت غرق در نعمت‌های فروان است تصریح کرد: خداوند ملت ولایت‌مدار و وفادار به دین ایران اسلامی غرق در نعمت‌های خود کرده که بیشترین آن معنویت است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه وجود امام راحل یکی از نعمت‌های خداوند است خاطرنشان کرد: ولایت یکی از مهم‌ترین نعمت‌های خداوند است که مردم از این نعمت برخوردارند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره اینکه انقلاب اسلامی از جهات مختلف با دیگر انقلاب‌ها تفاوت دارد به رهبریت امام راحل دراین انقلاب ارزشمند پرداخت و بیان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حساس‌ترین برهه زمان، انقلاب را هدایت و مدیریت کرد درحالی که اخوان المسلمین مصر پس از فعالیت 80 ساله نتوانستند حکومت خود را حفظ کنند.

 

آیت الله خاتمی قاطعیت امام راحل در هدایت کشتی بزرگ انقلاب را تشریح کرد و افزود: قاطعیت و مدیریت امام خمینی (ره) بگونه‌ای بود که  توانست سخت‌ترین شرائط را پشت سر بگذارد و اگر این درایت و مدیریت نبود انقلاب مسیری دیگر پیدا می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه ارتحال امام راحل موج نگرانی در دوستداران انقلاب و خوشحالی بدخواهان و دشمنان نظام در پی داشت خاطرنشان کرد: در زمانی که امام(ره) به دیدار حق شتافت همه نگران جانشین ایشان بودند که باز هم خداوند نعمت دیگری به ملت ایران اعطا کرد و حضرت آیت الله امام خامنه‌ای که در راه، اخلاص، تدبیر، سیاست و مدیریت‌ عین حضرت امام(ره) است را به ملت ایران عنایت کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت و مدیریت الهی انقلاب را از ترفند دشمنان نجات داده است گفت: با انتخاب رهبرمعظم انقلاب اسلامی خداوند باریتعالی بار دیگر نعمت ارزشمندی به ملت ایران اعطا کرد که مملکت از دست دشمنان و نااهلان نجات داده است.

آیت الله خاتمی با اشاره به توطئه‌های دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تصریح کرد: غائله جنگ قومیت‌ها، ترکمن صحرا، خلق غرب، کودتای نوژه، حمله نظامی از طریق صحرای طبس و جنگ هشت ساله از جمله توطئه‌های دشمنان بود که با عنایت باری تعالی و مدیریت و رهبری آگاهانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی برملا و خنثی شد.

وی، فتنه سال 88 را خطرناک‌ترین توطئه‌های دشمنان دانست و گفت: این فتنه که از جنگ 8 ساله سخت‌تر بود در 9 دی دست خدا مردم را به خیابانها آورد و همدل و هم صدا شعار این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده را در سراسر کشور طنین اندار کردند و آرامش به کشور بازگشت.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هم اینکه ایران در کمال آرامش و امنیت است تصریح کرد: با وجود اینکه در کشورهای منطقه و همسایه ناامنی مشاهده می‌شود ولی ایران اسلامی در کمال امنیت و آرامش بسر می‌برد که این هم از نعمت‌های خداوند متعال است.

آیت الله خاتمی مردم ولایت‌مدار را از نعمت‌های خداوندی دانست و با بیان اینکه امام راحل از مردم ایران به عنوان باوفاترین ملت در تاریخ بشریت یاد کرده گفت: امام راحل در بیانات گهربارشان فرموده سلام و درود بر مردمان خوبمان که جانمان فدای آنان که حتی در زمان مولای متقیان حضرت علی (ع) چنین مردمانی وجود نداشته است.

وی وجود ولایت را مهم‌ترین راه برای مصون نگه داشتن مملکت از آسیب‌ها دانست و بیان کرد: امام بزرگوار فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند و اکنون پس از 36 سال از گذشت انقلاب به برکت وجود ولایت فقیه، با وجود انواع توطئه‌ها و ترفندها از جهات گوناگون این مملکت آسیبی ندیده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به جنایات داعش در منطقه و با بیان اینکه ایران اسلامی مقتدرانه در برابر انواع جنایات ایستاده است افزود: داعش در کشورهای گوناگون جنایت‌های وحشتناکی انجام می‌دهند ولی با توجه به اقتدار ایران اسلامی جرات تهدید و نفوذ به ایران را ندارند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر هوشیاری در برابر ترفندهای فرهنگی، تبلیغاتی و رسانه‌ای افزود: دشمنان از طریق دروغ پراکنی سعی در تشویق اذهان می‌کنند که لازم است جوانان و فرزندان انقلاب به دروغ پردازی سایت‌ها و بنگاه‌های خبرپراکنی غرب ازجمله بی بی سی اعتماد نکنند./ تسنیم

ارسال نظر