کد خبر : 12849

معاون استاندار بوشهر: زوایای واقعه ۱۵ خرداد برای جوانان تبیین شود

معاون استاندار بوشهر: زوایای واقعه ۱۵ خرداد برای جوانان تبیین شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: ۱۵ خرداد سرآغاز نهضت اسلامی بود که نوجوانان باید آن را کنکاش مورد مطالعه قرار دهند.

به گزارش " بوشهر24 "، فتح‌الله حقیقی شامگاه پنجشنبه در همایش 15 خرداد در دیلم با بیان اینکه قیام 15 خرداد آغاز نخستین حرکت نهضت الهی حضرت امام(ره) بود اظهار داشت: تاریخ گواه می‌دهد انقلاب‌های زیادی در جهان رخ داده است که از نظر شکل و محتوا با انقلاب اسلامی تفاوت‌های زیادی دارند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی شکست ناپذیر است تصریح کرد: برخی انقلاب‌ها در حین انقلاب شکست خوردند و تنها انقلابی که  علیرغم  شیطنت‌های دشمنان مقتدرانه  توانست در صحنه بین‌المللی ظهور داشته باشد و شکست نخورد انقلاب اسلامی ایران بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی دنبال اصلاح جامعه بود بیان کرد: انقلاب اسلامی دنبال امیال دنیوی نبود بلکه دنبال اصلاح جامعه و برقراری عدالت است.

حقیقی ویژگی‌های مشترک امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی را برشمرد و گفت: آنان در کار خودشان همیشه رضایت خداوند در نظر داشتند و رضایت خداوند را به مصالح شخصی و جناحی ترجیع می‌دادند.

وی، مردم‌داری و اعتبار به مردم دادن، وحدت کلمه، جوان‌گرایی، درایت و مدیریت و شجاعت را از دیگر ویژگی‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی برشمرد.

معاون استاندار بوشهر، با بیان اینکه 15 خرداد را نباید دست کم بگیریم افزود: نوجوانان باید از 15 خرداد درس بیاموزند ودر باره آن کنکاش و مطالعه کنند.

حقیقی با تاکید بر توجه به تکریم مردم در همه عرصه‌ها تصریح کرد: اگر مردم را در عمل تکریم کنیم منجر به شکل‌گیری حرکت‌های بزرگی نظیر قیام 15 خرداد می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه همیشه بین دولت‌ها و ملت گسست وجود داشته بیان کرد: یکی از آفات بزرگ تاریخ در ملت‌های گذشته گسست بوده ولی همه دولت مردان باید بدانیم که وظیفه‌ای بر عهده ماست و از آن جمله فرهنگ همدلی، همزبانی و اعتماد است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر تاکید کرد: اگر رضایت نباشد مشارکت هم وجود ندارد وبر مدیران تکلیف است که تلاش کنند مطالبات به حق مردم با درایت پاسخ دهند.

حقیقی با تاکید بر این نکته که مسئولان نباید وعده بدون عمل بدهند افزود: مسئولان باید در همه عرصه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها پاسخگوی مطالبات و درخواست‌های مردم باشند و به وعده‌های داده شده جامعه عمل بپوشانند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی مقتدرانه روی پای خود ایستاده است گفت: با وجود شیطنت‌های بیگانگان و دشمنان و تمام کارهایی که علیه نظام انجام می‌دهند هنوز روی پای خود ایستاده‌ایم.

معاون استاندار بوشهر افزود: قیمت نفت را پایین آورده‌اند، گروه‌های دست نشانده مانند داعش ایجاد کردند وانواع توطئه‌های دیگر علیه کشور ما انجام داده‌اند ولی کشور و نظام اسلامی ایران مقتدرانه روی پای خود ایستاده است و حتی به کشورهای همسایه که درگیر جنگ هستند کمک می‌کند.

حقیقی افزود: ایران اسلامی با اقتداری که دارد در هیچ دیپلماسی و معاهده منطقه‌ای و بین‌المللی امکان حذف آن وجود ندارد.

وی بابیان اینکه ایران کشوری با ثبات در منطقه و جهان است تصریح کرد: ایران کشوری با ثبات است و مردم ایران بدنبال احقاق حقوق خود هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه منافع ملی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد افزود: خدمتگزاران شما هر حرکت و اقدامی که می‌کنند در راستای منافع ملی و عزت ایران اسلامی است.

حقیقی با تاکید برهوشیاری در تمامی عرصه‌ها بیان کرد: باید خیلی هوشیار باشیم که منافع ملی قربانی سلائق شخصی نشود.

وی اظهار کرد: این دولت افتخارش این است که دولت همان ملت است و اگر بخواهیم نظام را با اقتدار به جلو ببریم باید وحدت مورد توجه جدی قرار دهیم./ تسنیم

ارسال نظر