کد خبر : 12869

گاردین: تمام اقشار ایران از استقلال کشورشان به خود می‌بالند

گاردین: تمام اقشار ایران از استقلال کشورشان به خود می‌بالند

خبرنگار روزنامه انگلیسی گاردین، در گزارشی که از ایران تهیه کرده امیدواری و رضایت از ثبات را دو عامل مهم در دیدگاه‌های مردم ایران دانسته است.

به گزارش " بوشهر24 " به نقل از فارس، «جوناتان استیل»، خبرنگار روزنامه انگلیسی «گاردین» هفت سال بعد از بازگشت به ایران در گزارش روز پنجشنبه‌اش به شرح‌نگاری بیم‌ها و امیدهای مردم این کشور پرداخته است.

«استیل» گزارشش را با شرح کوچه‌های مملو از جمعیت در بازار بزرگ تهران آغاز می‌کند اما می‌نویسد تحریم‌های اقتصادی در سالهای اخیر قدرت خرید مردم ایران را کاهش داده‌اند. «با این وجود، یک کالا به وفور در کریدورهای مازگونه این بازارا موج می‌زند: امید.».

مردم و فروشندگانی که خبرنگار روزنامه انگلیسی گاردین با آنها صحبت می‌کند از امیدهایشان برای رفع تحریم‌ها سخن گفته و البته به بهبود نسبی وضعیت اقتصادی هم اشاره می‌کنند.

شرح‌نگاری «استیل» از شمال شهر تهران نیز حکایتی است در هم‌آمیخته از نشانه‌های رکود اقتصادی و بارقه‌های امید. آپارتمان‌های برافراشته نیمه‌کاره مانده و اسکلت‌های ساختمان‌ها بی‌در و پنجره رها شده‌اند، اما مردم در اینجا امیدوارند ایران‌هراسی و دیوسازی از کشورشان در جهان به پایان برسد.

خبرنگار گاردین گزارشش را اینطور ادامه می‌دهد:

«علاوه بر امید، عامل جدید دیگری که از زمان آخرین حضورم در اینجا، هفت سال پیش پدیدار شده، آرامش از ثبات در این کشور است. حتی بین ایرانی‌هایی که از دیدگاه‌های منفی خود درباره انقلاب اسلامی به من گفتند این غرور وجود دارد که ایران حاکمیت ملی و استقالش را حفظ کرده است. آنها در سرتاسر خلیج فارس، کشورهایی را می‌بینند که به نظرشان نوکر آمریکا هستند.»

ارسال نظر