کد خبر : 12874

برخی مدعیان خط امام وقتی حرف‌ می‌زنند فتنه و اختلاف ایجاد می‌کنند

برخی مدعیان خط امام وقتی حرف‌ می‌زنند فتنه و اختلاف ایجاد می‌کنند

مورخ و نویسنده نهضت امام خمینی(ره) با تبیین و تشریح سیره زندگی امام خمینی و اصول اعتقادی و گفتمانی بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: عده‌ای که ادعای پیروی از مکتب و خط امام دارند، زمانی که دهان خود را باز می‌کنند، فتنه و اختلاف خارج می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام سید حمید روحانی، از یاران قدیم امام و مبارزیون انقلاب اسلامی در سلسله نشست‌های زندگی بهشتی که به همت خانه انقلاب و ولایت برگزار می‌شود، به تشریح و تبیین سیره و زندگی امام خمینی (ره) پرداخت.

وی در این جلسه اظهار کرد: همواره تحریف شخصیت‌ها و رهبران بزرگ دنیا، یکی از ترفندهای دشمنان در طول تاریخ بوده است، تحریف شخصیت‌هایی چون آیت‌الله کاشانی و شیخ فضل‌الله نوری گواه بر این ادعا است.

روحانی تحریف گفتمان و سیره امام راحل در زمان معاصر را در همین راستا دانست و گفت: عده‌ای با اهداف مشخص و تعیین‌شده‌ای چون عُلق خاطر به غرب، ترویج رفاه‌طلبی و اشرافیگری و چپاول سرمایه ملی و فراهم‌سازی زمینه ورود نظام سلطه بر حاکمیت اسلامی دست به تحریف گفتمان امام راحل می‌زنند.

وی تأکید کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، بهترین راهکار مقابله با تحریف گفتمان و اصول امام راحل، شناخت دقیق و صحیح سیره امام (ره) است.

مورخ و نویسنده نهضت امام خمینی (ره) افزود: نخستین موفقیت امام این بود که همراه با تحصیل خود در حوزه‌های علمیه، موفق به تهذیب شد و از همان ابتدا با عارفان و بزرگان اخلاق آشنا شد و شاگردی آنان را کرد.

وی ادامه داد: امام راحل ویژگی منحصربه‌فرد دیگری چون اینکه در عین حال که متدین بود متحجر نبود، امام روشن‌اندیش و بسیار مردی متفکر بود و گام‌به‌گام برای رسیدن به اهدافش برنامه‌ریزی کرده بود و حرکت می‌کرد.

روحانی عنوان کرد: امام به دنبال ریشه‌ای حل کردن مسائل بود، و هرگز تحکمی و ضربتی عملی نمی‌کرد، برای برکندن ریشه ظلم و فساد شاهنشاهی قدم‌به‌قدم حرکت کرد، به‌ نحوی‌ که در سال 1322 در کتاب کشف‌الاسرار خود سخن از طرح بسیج عمومی و حاکمیت اسلامی کرده بود.

وی در توصیف ابعاد شخصیتی امام راحل تصریح کرد: امام راحل رازدار، خویشتن‌دار و پرورش‌ یافته مکتب قرآن بود، زمانی که امام راحل لب به سخن می‌گشود، نور از دهان او خارج می‌شد ولی متأسفانه عده‌ای که ادعای پیروی از مکتب و خط امام دارند، زمانی که دهان خود را باز می‌کنند، فتنه و اختلاف خارج می‌شود.

مورخ و نویسنده نهضت امام خمینی (ره) تأکید کرد: عدالت‌محوری و عدالت گزینی از خصایص بارز سیره امام راحل بود، نظم در زندگی حضرت امام خمینی (ره) جاری و ساری بود، همچنین امام راحل در عین داشتن جدیت و قاطعیت در انجام امور مردی بسیار عاطفی و احساسی بود.

وی اذعان کرد: امام راحل  از خود رسته بود، ریشه مشکلات و معضلات کشور، دعواهای جناحی و گروهی همگی به دلیل خودپرستی‌ها است، شخصیت امام راحل، به معنای حقیقی الهی بود و عرفان امام در همه ابعاد زندگی امام وجود داشت.

روحانی خاطرنشان کرد: اگر امروز برخی از افرادی که در گذشته با امام آمد و شد داشتند، حال خلاف مشی و گفتمان ایشان سخن می‌گویند به آن لیل است که مبنای تفکری آنان بر پایه تفکر لیبرالیسمی شکل‌ گرفته است.

وی یادآور شد: امام راحل، خطر لیبرالیسمی را برای اسلام از کمونیست بیشتر می‌دید و بر این اصل همواره تأکید می‌کرد./ فارس

ارسال نظر