کد خبر : 12934

ایندیپندنت: غرب درباره داعش خود را فریب می‌دهد

به گزارش "بوشهر24" به نقل از العالم، "پاتریک کوکبرن" روز یکشنبه در مطلبی تحت عنوان "افزایش خطر داعش و خودفریبی غرب" نوشت: کارهای امروز غرب شبیه کارهای مقامات عالی رتبه امپراتوری چین هنگام  فروپاشی حکومت شان بود زیرا اخبار شکست های متوالی ارتش را دریافت می کردند و با این حال می گفتند که بر دشمن وحشی خود پیروز شده اند .

کوکبرن افزود: غرب و متحدان خاورمیانه ایش تاکنون نتوانسته مانع پیشروی داعش شوند و خوش بینی مفرط مانع سقوط شهر موصل نشد.  

وی خاطرنشان کرد : داعش به 3 دلیل قدرتمندتر و دامنه فعالیتش بیشتر می شود اول اینکه در چند جبهۀ مجزا که هر یک از این جبهه ها هزاران کیلومتر با همدیگر فاصله دارد ، می جنگد و با این حال خود را در میادین جنگ امسال قدرتمندتر از سال گذشته نشان می دهد.  مساله دوم اینکه داعش همچنان مناطق و شهرهای بیشتری را تصرف می کند و حملات هوایی چند ماه گذشته آمریکا و متحدانش مانع توسعه مناطق تحت تصرف این گروه نشده است . مساله آخر اینکه سیطره داعش بر رمادی ، تدمر و دیگر مناطق عراق و سوریه برخلاف سیطره اش بر شهر موصل غیرمنتظره نبود  و با این حال هیچ کسی در مقابل این گروه تروریستی نَه در عراق و نَه در سوریه نایستاد.

کوکبرن افزود: مسؤولان غربی با شکست های متوالی در عراق و سوریه همانند مسؤولان دوران امپراتوری در چین برخورد کردند و این شکست ها را بی تأثیر در عملیات نظامی خود دانستند، و ادعا کردند که داعش در حال شکست خوردن و عقب نشینی است.

کوکبرن برای اثبات ادعای خود می گوید: آنتونی بلینکن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید که مناطق تحت تصرف داعش در حال پاکسازی است و حداقل 10 هزار نیروی این گروه در حملات هوایی کشته شدند.

کوکبرن خاطرنشان می کند: داعش فقط زمانی عقب نشینی می کند که مسؤولان غربی از فریب خود دست بردارند.

ارسال نظر