کد خبر : 12950

رئیس‌جمهور در آستانه دو سالگی دولت دایره تأثیر‌گذاری تحریم‌ها بر کشور را گسترده‌تر کرد

تحریم باید از بین برود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود!!

تحریم باید از بین برود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود!!

بوشهر24: رئیس‌جمهور که در هر سخنرانی بخش زیادی از سخنان خود را به مذاکرات هسته‌ای اختصاص می‌دهد این‌بار بازه تاثیر‌گذاری تحریم‌ها را تا آب خوردن مردم بسط داد.

بوشهر24: حسن روحانی روز گذشته در همایش هفته محیط‌زیست دایره تاثیر تحریم‌ها بر کشور و زندگی مردم را گسترده‌تر کرد.

به گزارش " بوشهر24 "، رئیس‌جمهور که در هر سخنرانی بخش زیادی از سخنان خود را به مذاکرات هسته‌ای اختصاص می‌دهد این‌بار بازه تاثیر‌گذاری تحریم‌ها را تا آب خوردن مردم بسط داد.

روحانی تاکید کرد؛ تحریم‌ها باید از بین بروند تا سرمایه‌گذار به کشور بیاید و باید سرمایه‌گذاری انجام شود تا مشکل مالی و بانکی و آب خوردن مردم حل شود. 

حجت‎الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور در مراسم هفته محیط‌زیست که در تالار همایش‎های محیط‌زیست برگزار شد با بیان اینکه امروز حفظ آب و خاک و هوا جزو موارد مهم امر به معروف است، گفت: ما امر به معروف و نهی از منکر را در چند حکم الهی خلاصه کرده‌ایم اما باید بدانیم که معروف یعنی همه شایستگی‌ها و منکر یعنی همه زشتی‌ها.

رئیس‌جمهور کشورمان اظهار داشت: کسی که هوا را آلوده می‌کند، کار منکر انجام می‌دهد و این کار حرام است.

رئیس‌جمهور کشورمان با اشاره به مؤلفه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: کسی که برای محیط‌زیست ارزشی قائل نیست، منکر را منکر نمی‌داند و گاهی معروف را منکر می‌کند، در حالی که ما باید نسبت به طبیعت احساس وظیفه شرعی، ‌اجتماعی و ملی کنیم.

روحانی از تأثیر بنزینی می گوید که اصلا توزیع نشد!

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیر حذف بنزین پتروشیمی داخل و بنزین وارداتی بر آب و هوا سخن گفت.  رئیس قوه مجریه با اشاره به سوخت کشور تصریح کرد: دولت همواره به دنبال در اختیار گذاشتن بنزین و گازوئیل سالم برای مردم است و باید بتوانیم سوختی را که حداقل آلودگی را ایجاد می‌کند در دولت مدنظر قرار دهیم. دولت در این راستا قدم‌های خوبی برداشته است.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: دولت بنزین پتروشیمی را کنار گذاشت. بنزین یورو4 را در کلانشهر‌ها مطرح کرد و استاندارد خودرو را جدی گرفت که ما در حال حاضر آثار آن را شاهد هستیم و این یک قدم مفید و مؤثری بود که باید ادامه پیدا کند.

آقای روحانی در حالی به بهبود آب و هوا بر اثر این اقدام اشاره کرد که براساس اعلام مراجع مربوط، اساسا بنزین پتروشیمی در کلانشهر تهران توزیع نشده است که شاهد اثرات حذف آن باشیم. نکته مهم دیگر اینکه براساس اعلام  نمایندگان، بررسی‌های صورت گرفته در کمیسیون‌های انرژی و اصل 90 مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد بنزین وارداتی اگر از بنزین پتروشیمی آلاینده‌تر نباشد قطعا با کیفیت‌تر هم نیست.

  رئیس قوه مجریه با ابراز خوشحالی از اینکه اولین جلسه هیات دولت تدبیر و امید مصوبه احیای دریاچه ارومیه بود، اظهار داشت: این دولت همواره به محیط‌زیست اهمیت می‌دهد، چرا که بدون توجه به این مؤلفه توسعه ناپایدار فراهم می‌شود. این را نیز باید دانست که احیای این دریاچه با تلاش یک ساله تمام نمی‌شود، حداقل چندین سال زمان می‌برد تا تخریب‌‌های گذشته پیرامون این دریاچه را جبران کنیم.

رئیس‌جمهور تأکید ‌کرد: باید فناوری و سرمایه را در حفظ محیط زیست و طبیعت به‌کار بگیریم و حتی می‌توانیم از سرمایه‌ها برای حفظ طبیعت در زیرساخت‌هایی مثل تأمین آب استفاده کنیم. وی همچنین اشاره‌ای به تحریم‌ها داشت و آن را ظلمی بزرگ بر ملت ایران دانست و تأکید کرد: اینکه می‌گوییم تحریم ظالمانه از بین برود برخی چشم خود را بیخود نچرخانند، تحریم‌ها باید از بین بروند تا سرمایه‌گذار به کشور بیاید و باید سرمایه‌گذاری انجام شود از مشکل آب خوردن مردم تا مشکلات مالی و بانکی مردم حل شود.

وطن امروز نوشت؛ رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه کسانی که باعث ایجاد این تحریم‌ها شده‌اند در حق مردم خیانت کرده‌اند، گفت: برخی در آغاز نمی‌دانستند این تحریم‌ها چه عواقبی دارد‬. وی افزود: ‫اینکه وقتی می‌گوییم تحریم‌ها برداشته شود به این معنا نیست که در مقابل دشمن تسلیم شویم بلکه باید تلاش کنیم و پا پیش بگذاریم، حالا عده‌ای حرف می‌زنند که باید به خدا توکل کرد و کار را پیش برد.‬

ارسال نظر