کد خبر : 12954

به طور میانگین هر روز ۱۰ کودک یمنی در بمباران‌های عربستان کشته می‌شوند

به طور میانگین هر روز ۱۰ کودک یمنی در بمباران‌های عربستان کشته می‌شوند

تجاوزات سعودی علیه یمن در حالی ادامه دارد که نظامیان عربستانی در پی پاسخ‌های انتقام‌جویانه ارتش یمن و حملات موشکی و توپخانه‌ای آن به مواضع نظامی عربستان، ده‌ها توپ و تانک در مرز با یمن مستقر کردند.

به گزارش " بوشهر24 "، عربستان سعودی سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل) پس از 27 روز بمباران شبانه روزی یمن، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه این کشور را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که تاکنون بیش از سه هزار کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته است، بامداد روز ششم فروردین آغاز و هدف آن را بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

اخبار هفتاد و چهارمین روز تجاوز در یمن را اینجا دنبال کنید.

 

* * * * * *

اخبار هفتاد و پنجمین روز تجاوز عربستان را در زیر دنبال کنید:

*

* عربستان ده‌ها توپ و تانک به مرز این کشور با یمن مستقر کرد/ به گزارش العربیه، این تجهیزات به نیروهایی که در منطقه مرزی جازان مستقر بودند، افزوده می شود.

* پایگاه نظامی «الدود» عربستان هدف حملات توپخانه‌ای ارتش یمن قرار گرفت / نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به جنبش انصارالله، پایگاه نظامی "الدود" عربستان در استان جیزان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

* روزانه ۱۰ کودک یمنی در بمباران‌های عربستان کشته می‌شوند

* احتمال استفاده ارتش یمن از موشک‌های «اس.اس» مقابل عربستان

* 44 کشته و 100 مجروح در حمله عربستان به فرماندهی کل نیروهای مسلح یمن

ارسال نظر